f4up
Gospodarka  RSS
Tarcza antykryzysowa 3.0: Oto istotne zmiany uchwalone "przy okazji"

#zrodlo
14 kwietnia 2020 r. Sejm uchwalił kolejny pakiet regulacji zawarty w projekcie Ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Mający stanowić podstawę kolejnych mechanizmów prawnych chroniących niepewną sytuację przedsiębiorców na obecnym rynku („Tarcza 3.0).

Tagi: Sejm
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak spełnić wymogi sanitarne dot. Covid-19? Bezpłatne porady!

#zrodlo
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) zaprasza do zgłaszania się po BEZPŁATNE porady ekspertów porady@federacjaprzedsiebiorcow.pl jak spełnić wymogi sanitarne dot. COVID-19 w związku z odmrażaniem gospodarki. Zaprasza też do udziału w KONKURSIE dla branż hotelarskiej, gastronomicznej i beauty na firmę najlepiej przygotowaną do prowadzenia działalności w obliczu zagrożenia pandemią. Wyróżnione przedsiębiorstwa otrzymają tytuł „Strefa Bezpieczna od COVID-19”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak skutecznie ocenić innowacyjność rozwiązania [EUREKA DGP]

#zrodlo
Niektóre wynalazki wydają się na pierwszy rzut oka wręcz oczywiste. Trzeba się im dopiero bliżej przyjrzeć, by dostrzec ich innowacyjną naturę. Potrzebne do tego szczegóły znajdziemy w opisie patentowym, który – o ile jest prawidło sformułowany – ujawnia istotę rozwiązania w sposób umożliwiający znawcy w danej dziedzinie odtworzenie wynalazku. Jest to nazywane dostatecznym ujawnieniem.

Tagi: Doping
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wkurzeni Przedsiębiorcy to ruch, który powstał na fali zmian wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa

#zrodlo
Wkurzeni Przedsiębiorcy to ruch, który powstał na fali zmian wprowadzanych w związku z pandemią koronawirusa. Fundacja pomaga w analizie rozwiązań dostępnych w Tarczach antykryzysowych, ale ma też swoje propozycje.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Używane auto z gwarancją i pewną historią? Teraz to możliwe w niskich ratach

#zrodlo
Używany samochód z gwarancją, sprawdzony technicznie, z pewną historią i nawet o połowę niższą ratą niż w tradycyjnym finansowaniu? To możliwe dzięki ofercie Autonomia, którą wdrożył Volkswagen Financial Services.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kredyt dla firm w trudnych czasach? Sprawdź ciekawe rozwiązanie na ten okres

#zrodlo
Prześwietlamy ofertę przygotowana przez Citi Handlowy ważną do 31 lipca 2020r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Empik zamyka 40 sklepów w galeriach handlowych. Przenosi handel do sieci

#zrodlo
Empik podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych i nie wyklucza kolejnych, ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki, podała spółka. Grupa zapowiada inwestycje w sprzedaż online.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sasin: Musimy odpowiedzieć na świat po pandemii [OPINIA NPBP]

Kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa sprawił, że Europa i świat będą szukać nowego modelu ekonomicznego uwzględniającego pozycje poszczególnych państw z ich potencjałem demograficznym i ekonomicznym.

Tagi: Europa
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tarcza: Działalność gospodarcza i umowa zlecenie. Czy można uzyskać świadczenie postojowe

#zrodlo
Prowadzę działalność gospodarczą, a jednocześnie wykonuję umowę-zlecenie (poza działalnością), z której z powodu epidemii nie osiągam przychodu. Czy mam prawo do świadczenia postojowego? Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tarcza: Czy małe sklepy zamknięte z powodu koronawirusa mogą domagać się obniżki czynszu?

#zrodlo
Wynajmuję niewielki lokal użytkowy w kamienicy od prywatnego podmiotu. Na skutek koronowirusa utraciłem klientów, zamknąłem sklep. Czy ustawodawca przewidział analogiczne jak dla centrów handlowych rozwiązania, na podstawie których mogę domagać się obniżki czynszu?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wachnicka: Egzamin z odpowiedzialności w czasach VUCA [OPINIA NPBP]

Przyjęło się mówić, że każdy kryzys niesie nie tylko zagrożenie, ale też stwarza szansę. Dziś trudno jeszcze ocenić, gdzie leży zagrożenie, a gdzie szansa i czy biznes będzie potrafił ją dostrzec i wykorzystać.

Tagi: Egzaminy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Klementewicz: Jak trwoga, to do państwa [OPINIA]

Zmagania z pandemią SARS-CoV-2 dowodzą, że państwo pozostało jedyną sprawną instytucją działającą w czasie zagrożenia. To dzięki jego dyspozycjom można wykorzystać organizacyjne i materialne zasoby społeczeństw do walki z koronawirusem. A dodatkowo udało mu się przywrócić ducha współpracy oraz solidarności obywateli.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czarny scenariusz przed polską walutą

#zrodlo
Narasta ryzyko drastycznego osłabienia złotego. Niestety realizuje się czarny scenariusz, bliźniaczo podobny w swych przyczynach do tego z 2008 r., ale o sile zwiększonej przez koronawirusa. Nadzieje możemy mieć tylko z jednego powodu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tacza antykryzysowa nabiera kształtu. Znamy szczegółowe rowiązania specustawy [NEWS DGP]

Najważniejszych rozwiązania z projektów nowelizacji specustawy, do której dotarł DGP. Rozwiązania mają pomóc walczyć z ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Duda koryguje pakiet antykryzysowy. Samozatrudnieni w trudnej sytuacji będą zwolnieni z płacenia składek na ZUS

#zrodlo
Państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy; zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Koronawirus w Polsce: Jak pracodawca może ratować firmę przed upadłością?

#zrodlo
Wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego bez wątpienia wpłynie na powstanie nowego ładu gospodarczego na świecie. Przedsiębiorcy mają pełną świadomość tego, że dotkliwie odczują skutki gospodarcze koronawirusa. Większość drży w obawie przed upadłością.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KE wskazuje zasady udzielania pomocy publicznej w związku z pandemią

#zrodlo
Komisja Europejska opublikowała wytyczne dotyczące maksymalnych wartości pomocy publicznej, jaka może zostać udzielona przedsiębiorstwom, zasady gwarancji udzielanych pożyczek, a także regulacje dotyczące obowiązków sprawozdawczych dla programów, których celem jest pomoc przedsiębiorstwom z powodu szoku wywołanego epidemią koronawirusa. Pomoc ta powinna zostać udzielona do 31 grudnia 2020 roku na maksymalnie sześć lat. Dokumenty, jej dotyczące powinny być przechowywane przez 10 lat od momentu udzielenia.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

400 mln zł dla firm cierpiących z powodu pandemii. MFPR uruchomi nowy fundusz pożyczkowy

#zrodlo
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFPR) w Programie Inteligentny Rozwój (POIR) planuje uruchomienie nowego funduszu pożyczkowego o wartości co najmniej 400 mln zł, który ma zapewnić przedsiębiorstwom finansowanie kapitału obrotowego na czas oddziaływania kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, poinformowano.

Tagi: Intel
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tarcza antykryzysowa: Jaka pomoc dla małych firm

Tarcza Antykryzysowa to pakiet pomocowy przygotowany przez rząd, który ma wspomóc polskich przedsiębiorców zmagających się z efektami epidemii COVID-19. Sprawdź, jakie rozwiązanie program antykryzysowy ma dla sektora małych przedsiębiorstw.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

W pierwszych dniach kwarantanny wydaliśmy w sklepach tyle pieniędzy, co przed Bożym Narodzeniem

#zrodlo
Ogłoszenie ogólnopolskiej kwarantanny dla handlu – przynajmniej dla tej części, która odpowiada za dobra pierwszej potrzeby – oznaczało początek sezonu zakupowego porównywalnego z okresem poprzedzającym ostatnie Boże Narodzenie. A momentami nawet lepszego. Jak wynika z danych PKO BP, zarówno wartość zakupów, jak i liczba transakcji dokonanych w poprzednią środę była wyższa niż w dniach szczytu przed ubiegłorocznym świętami.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jakie będą skutki rekordowych obniżek stóp procentowych

#zrodlo
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe w takim samym stopniu jak kilka dni wcześniej zrobił to nagle Fed. Z analizy skutków wcześniejszych takich obniżek wynika, że nie musi to ożywiać gospodarki, natomiast inwestorzy będą kupować złoto

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kiedy ceny za energię elektryczną będą w Polsce ujemne

#zrodlo
Farmy wiatrowe wykręciły rekord w wytwarzaniu prądu. To przybliża nas do ujemnych cen za energię, czyli do płacenia konsumentom za jej zużycie.

Tagi: Energia
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Inspekcja Handlowa kontroluje jakość ładowarek

#zrodlo
Aż 187 produktów zostało objętych kontrolą w 55 sklepach i hurtowniach. Jakość jednej trzeciej z nich wzbudziła zastrzeżenia inspektorów.

Tagi: Handel, Sklepy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Emilewicz: Straty branży turystycznej związane z koronawirusem sięgają ok. 400 mln zł

Straty polskiej branży turystycznej będące efektem koronawirusa szacowane są na ok. 400 mln zł, poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała, że rząd chce przygotować rozwiązania pomocowe, m.in. w zakresie dostarczenia kapitału oraz odroczenia obowiązkowych płatności.

Tagi: Rozwody
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Koronawirus wywoła recesję, która dotrze do Polski?

#zrodlo
Scenariusz, że z powodu koronawirusa dojdzie do recesji w światowej gospodarce jest nadal realny. Najnowsze indeksy dotyczące chińskiej gospodarki są fatalne. Jednak to właśnie chińskie firmy patrzą w przyszłość znów z optymizmem - mówi Przemysław Kwiecień.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wiceminister aktywów państwowych: Pierwszy projekt reformy nadzoru właścicielskiego w kwietniu

#zrodlo
Prace w sprawie reformy nadzoru właścicielskiego już trwają. Pierwszy projekt dotyczący zmian w funkcjonowaniu rad nadzorczych poznamy w kwietniu - poinformował w czwartek na konferencji "Dobre prawo – silna gospodarka" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Szybka Ścieżka do rozwoju firmy. 1,2 mld złotych dla innowacyjnych przedsiębiorstw

#zrodlo
Przedsiębiorcy po raz kolejny mogą zgłaszać się do najważniejszego konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – Szybka Ścieżka. W czterech rundach konkursu czeka w sumie 1,2 miliarda złotych dla sektora B+R na tworzenie nowatorskich produktów, technologii i usług. Kryteria i proces wnioskowania zostały w tym roku maksymalnie uproszczone.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Franczyza: Czy to zawsze bezpieczny sposób na biznes? Umowa, koszty, korzyści i minusy [PODCAST]

#zrodlo
Franczyza to nie tylko pomysł na biznes. Sprawdzona na rynku firma udostępnia innemu przedsiębiorcy również swoją wiedzę, technologię oraz znak towarowy. A to na starcie może dać przewagę konkurencyjną nad biznesowymi wolnymi strzelcami. Jednak rozpoczęcie tego typu działalności nie jest tanie. Trzeba też pamiętać, by zebrać informacje o partnerze i dokładnie przeczytać umowę franczyzy (o franchaising).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ochrona sygnalistów: Nowe obowiązki dla przedsiębiorców

#zrodlo
Uwagę opinii publicznej coraz częściej przykuwa termin sygnalista, wykorzystywany na określenie osoby dokonującej zgłoszenia nieprawidłowości zauważonych najczęściej w działaniu jakiejś firmy lub organizacji. Definicja ta dość swobodnie weszła do przekazów medialnych jednakże towarzyszą jej, w społecznym odczuciu, pewne negatywne emocje.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak zmienić dane w KRS?

#zrodlo
Prowadzisz spółkę? Czasem konieczna będzie aktualizacja danych w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Dowiedz się, jak to zrobić i ile to kosztuje.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Hopaj

f4up
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2020-06-02 17:28)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2020-06-02
USD 3,9303 -0,95%
EUR 4,3902 -0,68%
CHF 4,1024 -0,91%
GBP 4,9334 +0,23%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami