f4up
Gospodarka  RSS
Rada nadzorcza Lotosu odwołała Mateusza Bonca. PO prezesa został Jarosław Wittstock

#zrodlo
Rada nadzorcza Lotosu odwołała z zarządu spółki prezesa Mateusza Bonca; funkcję prezesa powierzyła Jarosławowi Wittstockowi, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. korporacyjnych - poinformowała w piątek w komunikacie spółka.

Tagi: Lotus, Lotto
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

GetBack zaktualizował plan restrukturyzacji. Przyspieszy płatność pierwszych rat

#zrodlo
GetBack w restrukturyzacji złożył informacje o realizacji planu restrukturyzacji wraz z jego aktualizacją do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej, Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych oraz do Sądu Okręgowego we Wrocławiu, XI Wydział Gospodarczy Odwoławczy, podała spółka. Przedłożony plan restrukturyzacji zakłada, że nadwyżka środków pieniężnych wygenerowana w trakcie realizacji układu zostanie przeznaczona na przyspieszenie płatności pierwszych dwóch rat oraz na rezerwę na pokrycie wydatków nieujętych w planie restrukturyzacji.

Tagi: Wrocław
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Metamfetamina: Nad Wisłą powstał największy kanał przerzutowy w Europie

Zalewająca czeski rynek substancja wytwarzana jest dzięki nieudolności polskich funkcjonariuszy.

Tagi: Wisła, Kanada
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Co dzieje się z polską gospodarką? Zagrożenie nadpływa z budownictwa

#zrodlo
Najnowsze informacje o polskiej gospodarce nadal są dobre, ale niepokój wywołała sytuacja w budownictwie. Dlatego analitycy z dużym zainteresowaniem czekają na dane za listopad o produkcji budowlano-montażowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Trwa gastronomiczny boom

Wolne od handlu niedziele sprawiły, że Polacy zaczęli więcej chodzić do restauracji. Obecnie odwiedzają je średnio cztery razy na miesiąc. Rosną także wydatki na jedzenie poza domem. Dziś w lokalach zostawiamy średnio 130 zł miesięcznie, czyli o 24 zł więcej niż przed rokiem.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pieniądze z PARP mają zainspirować do działania na rzecz dostępności

#zrodlo
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybierze firmy, które będą organizować szkolenia dla przedsiębiorstw chętnych do tworzenia produktów i usług przeznaczonych dla osób z ograniczeniami w mobilności lub percepcji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przywrócenie MIG-ów do służby pozwoli wypłacić pieniądze za ich remonty

#zrodlo
Decyzja o przywróceniu części MiG-ów 29 do służby pozwoliła odetchnąć nie tylko pilotom, którzy będą mogli wrócić do latania, a przez to do pobierania tzw. dodatku lotniczego. Jest ona korzystna również dla przemysłu. Chodzi o Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 w Bydgoszczy i WZL nr 2 w Warszawie, które mają być wkrótce połączone. Te przedsiębiorstwa zajmują się serwisowaniem samolotów MiG-29 i w dużej mierze z tego żyją.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Emilewicz: Wyzwaniem jest utrzymanie wysokiego wzrostu PKB

Mieszkanie plus z pakietem smart city i czy ulgi wpierające wzrost i innowacyjność – to najważniejsze zapowiedzi szefowej resortu Rozwoju.

Tagi: Ulgi, Plus, Smart
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dialog i technika pomogą pogodzić sprzeczne interesy

#zrodlo
Ograniczenie ruchu samochodów w centrach polskich miast czyni je bardziej przyjaznymi. Rozwiązania muszą jednak powstawać w oparciu o dialog z mieszkańcami. Takie wnioski płyną z dyskusji „Miasto przyjazne mieszkańcom: jak połączyć konflikt interesów” odbywającej się w ramach Open Eyes Economic Summit,19 w Krakowie

Tagi: Samochody
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Erdman: CSR to nie mogą być działania pozorowane

#zrodlo
- Błędem by było, gdybyśmy sprowadzili CSR do pozorowanych działań z pograniczna marketingu i PR - mówi Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Bank Śląski

Tagi: Banki, Śląsk
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

ZPPPS: Podwyżka akcyzy na wyroby alkoholowe jest nieefektywna ekonomicznie

#zrodlo
Podwyżka akcyzy na poziomie 10% na wyroby alkoholowe jest nieefektywna ekonomicznie, wątpliwości budzi także argumentacja o zmianie struktury konsumpcji napojów alkoholowych w Polsce, poinformował Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZPPPS) w liście otwartym do premiera.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dominika Bettman z Siemens Polska: O zysku już mówiliśmy, pora na zrównoważony rozwój, który wyrównuje różnice

#zrodlo
Firma oparta na idei? Czy to tylko dużo wzniosłych słów, czy stoją za tym konkretne działania. I czy to jednak nie zysk jest tym, co napędza firmy i pozwala na długofalowy rozwój - pyta Sebastian Stodolak z DGP prezeskę zarządu Siemens Polska - Dominikę Bettman.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak postawić pierwsze kroki na nowych rynkach

#zrodlo
Firmy z sektora MMSP będą mogły przeszkolić swoich pracowników z tematyki zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) na preferencyjnych warunkach, bo szkolenia będą dofinansowane przez PARP

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Brunon Bartkiewicz: Utrzymywanie się firm na węglu termalnym jest niebezpieczne [WIDEO]

- Utrzymywanie się firm na węglu termalnym jest niebezpieczne - przestrzega Brunon Bartkiewicz, prezes ING Bank Śląski.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wicemarszałek woj. małopolskiego: Na szczęście moda na ekologię stała się powszechna [WIDEO]

#zrodlo
- Mamy gotowy pakiet rozwiązań przeciwdziałających ubóstwu energetycznemu, który chcielibyśmy wdrożyć w woj. małopolskim - mówi Łukasz Smołka, wicemarszałek województwa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Konferencja Pomorskiej Izby Adwokackiej o prawie gospodarczym

#zrodlo
Pięć lat temu Pomorska Izba Adwokacka postawiła sobie za cel organizację corocznych konferencji naukowych z różnych dziedzin prawa. Tematyką piątej jubileuszowej konferencji, która odbyła się w dniu 07 listopada 2019 roku na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, było prawo gospodarcze.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czym jest prosta spółka akcyjna [KOMENTARZ DO PRZEPISÓW]

#zrodlo
Już od 1 marca 2020 r. w polskim prawie pojawi się nowy typ spółki kapitałowej – prosta spółka akcyjna (P.S.A.). Właśnie tego dnia wejdzie w życie ustawa z 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 30 sierpnia 2019 r. poz. 1655), która wprowadza nową instytucję. Rozpoczynamy dziś komentowanie wybranych przepisów kodeksu spółek handlowych (dalej: k.s.h.) dotyczących prostej spółki akcyjnej (w wersji obowiązującej od 1 marca 2020 r.).

Tagi: Praca, Akcyza
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ciepłowniczy węzeł gordyjski. Bez wsparcia UE będzie trudno zmodernizować sieci

#zrodlo
Pewnie tym razem jeszcze się uda – jeszcze się znajdzie, jak mówi jeden z ekspertów, salomonowe rozwiązanie – i UE zgodzi się na przyznanie Polsce dotacji do modernizacji sieci ciepłowniczych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Teoria i praktyka w pakiecie dla firm

#zrodlo
4 listopada wystartowała druga edycja Akademii Menadżera Innowacji. Nabór wniosków potrwa do końca roku

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Część wierzycieli nie składa pozwów ze względu na wyższe opłaty sądowe

#zrodlo
Część wierzycieli od dwóch miesięcy, kiedy to zaczęły obowiązywać wyższe opłaty sądowe w sprawach o zapłatę, rezygnuje ze składania pozwów przeciw dłużnikom, podał Krajowy Rejestr Długów (KRD). Wprowadzone zmiany powinny skłonić wierzycieli do szybszego przekazywania spraw do windykacji, bo wtedy szanse na odzyskanie pieniędzy są większe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak założyć prostą spółkę akcyjną? [PODCAST]

#zrodlo
Prosta spółka akcyjna to nowa forma prawna, nowe rozwiązanie dla biznesu. Już 1 marca 2020 r. zaczną obowiązywać przepisy dotyczące prostej spółki akcyjnej. Jak sama nazwa wskazuje ma być prościej. Przede wszystkim do założenia prostej spółki akcyjnej wystarczy kapitał akcyjny w wysokości 1 zł. Bardzo szybko założymy tę spółką, mianowicie w 24 h. Na czym jeszcze polegają uproszczenia? Jak założyć prostą spółkę akcyjną? Na te pytania odpowiemy w podcaście.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Krzysztof Inglot: Pora zbudować czytelną strategię dla pracowników spoza Polski

#zrodlo
Jakie są przewagi konkurencyjne polskiej gospodarki? Na to pytanie Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service, odpowiada tak: - Polska gospodarka ma teraz bardzo dobrego pracownika, wyedukowanego na poziomie podstawowym lub średnim, z otwartą głową, który nie zarabia tyle, co w innych krajach UE. Mamy też miejsca gdzie można dalej inwestować, otwierać fabryki. To są niewątpliwie przewagi konkurencyjne polskiej gospodarki, ale...

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Fundacja rodzinna konieczna, by zaplanować zmiany pokoleniowej w polskich firmach

Fundacje rodzinne funkcjonują od dawna w wielu porządkach prawnych. Brak analogicznego rozwiązania na gruncie prawa polskiego powoduje, że rodzimi przedsiębiorcy zmuszeni są zainteresować się zagranicznymi fundacjami rodzinnymi. Powoduje to odpływ kapitału do innych jurysdykcji oraz wiąże się z utratą w pewnym stopniu kontroli nad majątkiem na rzecz osób zagranicznych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Konferencja ninieodpowiedzialni: Czy w życiu i biznesie jest miejsce na bunt?

#zrodlo
Choć oportunizm z ekonomicznego punktu widzenia wydaje się bardziej opłacalny, to bunt może jednak przynosić korzyści – przyciąga niezagospodarowane talenty oraz sprzyja powstawaniu wartościowego przywództwa.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Segregacja odpadów w biurze - od czego zacząć?

#zrodlo
Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej do 2020 roku Polska powinna odzyskiwać 50% odpadów. Aby osiągnąć unijne standardy, wprowadzono nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustanawiając pięciofrakcyjny system selekcji śmieci. Obowiązuje on od 1 stycznia 2019 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

BCC o małym ZUS dla firm: Każde działanie liberalizujące dotychczasowe obciążenia jest pozytywne

#zrodlo
Każde działanie liberalizujące obciążenia jest pozytywne - wskazał BCC w komentarzu do projektu ustawy modyfikującej formułę małego ZUS. Zmiany miałyby objąć ok. 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców, co w realiach obecnego systemu fiskalnego należy postrzegać, jako krok w dobrym kierunku - dodano.

Tagi: ZUS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sztuka i kultura na OEES

#zrodlo
Nowe idee, poszukiwanie rozwiązań, które wymykają się znanym i powszechnie stosowanym ramom, wreszcie oparcie rozwoju na wartościach – te cele przyświecają ruchowi Open Eyes Economy. Coroczną kulminacją jego działań jest Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się 19-20 listopada w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Jak co roku rozmowom o gospodarce będzie towarzyszył szereg wydarzeń kulturalnych, które podkreślają cele i motywy przewodnie szczytu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prezes KDPW: Dematerializacja odbywa w sposób zdalny i nowoczesny

#zrodlo
Zmiany, które weszły w życie po 1 lipca 2019 r. w żadnym wypadku nie utrudniają życia emitentom. Każdą bowiem emisję obligacji, listów zastawnych i certyfikatów inwestycyjnych, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych dematerializuje na wniosek agenta emisji w ciągu 24 godzin – mówi rozmowie z DGP Maciej Trybuchowski, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Hausner: Pracownika można traktować jak narzędzie, ale nie znając celu i sensu działania, nie będzie się starał [WYWIAD]

- Przekonanie, że upaństwowione banki będą finansować pomysły obywateli, jest wzięte z kosmosu. Będą finansować wielkie projekty rządowe, a nie oddolną przedsiębiorczość i innowacyjność. Dlatego warto rozważyć przekazanie pałeczki samorządom - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Jerzy Hausner.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Własne konto PPK można mieć pod kontrolą poprzez aplikację na iphona i smartfony z systemem android

#zrodlo
- Pracowniczych Programów Emerytalnych wdrożyliśmy prawie 300. Teraz czerpiemy doświadczenie z obsługi tych programów - mówi Artur Pazderski z NN Investment Partners TFI S.A.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2019-12-13 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-12-13
USD 3,8234 -0,70%
EUR 4,2747 -0,23%
CHF 3,8919 -0,67%
GBP 5,1292 +1,06%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami