Wiocha
Internet i Komputery  RSS
Zostawiasz dowód lub ksero dowodu w wypożyczalni sprzętu narciarskiego?

#zrodlo
Podczas ferii wielu Polaków udaje się w góry doświadczyć białego szaleństwa. Niestety wiele firm wypożyczających sprzęt narciarski wciąż wymaga od nas innych szalonych czynów - przekazywania im swoich wrażliwych danych osobowych w postaci pozostawiania w zastaw dowodu lub jego kserokopii. Jest to naruszenie przepisów prawa przypomina Prezes UODO.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

Skala sextingu rośnie. Czy Twoje dziecko też tego doświadczyło?


Według badań przeprowadzonych przez NASK 42% polskich nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś od innej osoby intymne materiały, a 13% wysłało swoje nagie zdjęcia lub filmy innym. Zastanawialiście się kiedyś, czy Waszych dzieci na pewno nie ma w tej grupie?

Tagi: Filmy, Astana
Źródło: di.com.pl

W 2019 roku e-usługi zyskały w Polsce na popularności

#zrodlo
Statystyki Ministerstwa Cyfryzacji pokazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z wprowadzanych przez państwo usług administracyjnych online. Jak podkreśla Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji ubiegły rok był pod wieloma względami był dla Polski rekordowy.

Źródło: di.com.pl

TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3 - nowe laptopy Acer dla sektora edukacyjnego

#zrodlo

TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3 to laptopy o przekątnej ekranu 11,6 cala, przeznaczone do szkół, gdzie sprzęt elektroniczny jest zazwyczaj eksploatowany w trudnych warunkach. Poza zwiększoną wytrzymałością, laptopy oferują też długi czas pracy na baterii - nawet do 12 godzin.

Tagi: Praca
Źródło: nt.interia.pl

Microsoft rezygnuje ze wsparcia dla Windows Server 2008

#zrodlo

Microsoft zakończył wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 7. Wraz z nim straciło je również oprogramowanie Windows Server 2008.

Źródło: nt.interia.pl

Apple może rozwijać tryb „Pro” dla komputerów MacBook

#zrodlo

Apple może opracowywać nowy sposób na przyspieszenie swoich komputerów z serii MacBook. Amerykański gigant miałby w tym celu rozwijać specjalny tryb „Pro” przyspieszający działanie sprzętu.

Tagi: Apple, Ameryka
Źródło: nt.interia.pl

Windows 7 z pochówkiem Wikinga

#zrodlo

Zaledwie kilka dni temu Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu Windows 7. Pewna firma zajmująca się bezpieczeństwem IT postanowiła odpowiednio uhonorować to wydarzenie i oddała zasłużonemu systemowi ostatni hołd.

Źródło: nt.interia.pl

Alpha 15 - laptop z nowej serii gamingowej od MSI z procesorem i kartą AMD

#zrodlo

MSI wprowadza do sprzedaży nową serię laptopów gamingowych o nazwie Alpha. Są to pierwsze na świecie notebooki z kartą graficzną wykonaną w procesie technologicznym 7 nm. Rozpoczynający serię model MSI Alpha 15 jest kierowany do użytkowników, którzy oczekują wydajnego sprzętu do grania w rozdzielczości Full HD w niewygórowanej cenie.

Tagi: MSI, Full HD
Źródło: nt.interia.pl

E-recepty obowiązkowe od 8 stycznia. Co to oznacza dla pacjenta? Kiedy lekarz może wystawić receptę papierową?

#zrodlo
Od niedawna polscy lekarze mają możliwość wystawiania recept elektronicznych. W ubiegłą środę 8 stycznia zmieniły się w tej kwestii przypisy i e-recepty przestały być już tylko udogodnieniem, a stały się obowiązkowe. Istnieją jednak wyjątkowe sytuacje, w których lekarz może wystawić receptę papierową.

Źródło: di.com.pl

Szkolenia z rekrutacji pracowników - czym jest employer branding?

#zrodlo
Znalezienie odpowiedniego pracownika jest obecnie dla wielu firm dużym wyzwaniem. Bardzo często angażuje się na ten cel duże środki finansowe, które nie przekładają się na zadowalające rezultaty. W czasach określanych jako „rynek pracownika” trzeba postawić na nowoczesne i efektywne rozwiązania pozwalające wyszukać najlepszych kandydatów oraz zbudować silną markę pracodawcy. Szkolenia z rekrutacji i employer brandingu umożliwiają poznanie tajników skutecznego pozyskiwania pracowników przy możliwie najniższym nakładzie kosztów. Dowiedz się, na czym dokładnie polegają.

Źródło: di.com.pl

Jakiej muzyki najczęściej słuchamy podczas uprawiania sportu? Spotify podzielił się trendami z 2019 roku

#zrodlo
Platforma przygotowała noworoczne zestawienie na podstawie najchętniej odtwarzanych przez słuchaczy playlist. Dowiemy się z niego m.in. czego słuchają użytkownicy Spotify podczas uprawiania sportu; jakie są najpopularniejsze sporty wśród nich; kiedy najczęściej słuchamy muzyki podczas uprawiania sportu.

Tagi: Spotify
Źródło: di.com.pl

Zobacz specjalny materiał Netflix dla fanów serialu Wiedźmin

#zrodlo
“Wiedźmin” to nowopowstały serial fantasy, stworzony w oparciu o popularną serię opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Bestsellerowa powieść o samotnym łowcy potworów - Geralcie z Rivii - była główną inspiracją twórców. Od 20 grudnia pierwszy sezon serialu można obejrzeć na Netflixie. Niedawno platforma udostępniła także materiał specjalny, w którym członkowie obsady w towarzystwie twórców opowiadają o świecie przedstawionym w serialu Wiedźmin.

Źródło: di.com.pl

Mobilny Listonosz: 30 tys. nowych tabletów trafi w ręce listonoszy Poczty Polskiej

#zrodlo
Współpraca Poczty Polskiej z konsorcjum Integrated Solutions i Orange Polska, umożliwi zakup 30 tys. tabletów Samsung Galaxy Tab Active 2 wraz z usługą transmisji danych, licencją do systemu dedykowanego do zarządzania flotą urządzeń oraz usługi napraw serwisowych. Umożliwi to realizację projektu Mobilny Listonosz. Łączna wartość umowy to ponad 116 mln zł.

Źródło: di.com.pl

Ferie zimowe 2020: Jak przez internet można zadbać o bezpieczeństwo dziecka

#zrodlo
W poniedziałek 13 stycznia w pięciu województwach - lubelskim, łódzkim, śląskim, podkarpackim i pomorskim, rozpoczęły się szkolne ferie zimowe. Tym samym zaczą się sezon na młodzieżowe wycieczki i obozy narciarskie. Niezależnie od tego gdzie Wasze dziecko zamierza spędzić czas wolny od zajęć, warto już teraz zadbać o jego bezpieczeństwo. Częściowo można to zrobić przez internet.

Źródło: di.com.pl

Bezpieczeństwo, zwiększanie świadomości i cyfryzacja mediów: branża cyfrowa stawia czoła noworocznym wyzwaniom

#zrodlo
Jak ocenia Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, najpoważniejszym wyzwaniem, przed którym stoi branża w nowym roku, to dalszy rozwój sieci piątej generacji (5G). Przedstawiciele sektora cyfrowego mówią również o kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem i nie zapominają o konieczności podziału środków z unijnego budżetu cyfrowego. Co jeszcze będzie tematem przewodnim w 2020 roku? Czy branża jest gotowa sprostać tym wyzwaniom?

Źródło: di.com.pl

8 wiodących innowacji w biznesie na 2020 rok

#zrodlo
2020 rok zapowiada się wręcz futurystycznie, jeśli chodzi o zmiany w obszarze technologii czy biznesu, uważa Marcin Dąbrowski z ITMAGINATION. Autonomiczne samochody, roboty zdolne do akrobatycznych skoków czy komputery kwantowe to tylko niektóre innowacje kształtujące trendy w nowym roku.

Źródło: di.com.pl

Serial animowany Kapitan Bomba kupiony przez CDA

#zrodlo
Spółka CDA S.A. przejęła autorskie prawa majątkowe do wszystkich animowanych produkcji firmy 4Fun Media S.A. Sprzedaż dotyczy dokładnie trzech filmów: „Kapitan Bomba”, „Laserowy gniew dzidy” oraz „Kaliber 200 Volt”.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

Plus rozpoczął budowę sieci 5G. W grudniu zakończono fazę testów

#zrodlo
Obecnie rozpoczęła się budowa sieci 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD, przeprowadzana przez Polkomtel. Jak zapowiada Plus w I kwartale 2020 roku technologia ma zostać wprowadzona do 7 polskich miast.

Źródło: di.com.pl

Microsoft udostępnia efekty retro dla Terminala

#zrodlo

Microsoft ulepsza Windows Terminal w Windows 10. Tym razem aplikacja doczekała się efektów CRT w stylu retro. To nie ostatnia z nowości.

Źródło: nt.interia.pl

Samsung - dysk SSD T7 Touch z czytnikiem linii papilarnych

#zrodlo

Samsung Electronics zaprezentowała najnowszy przenośny dysk SSD - T7 Touch. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu sprzętowemu w postaci wbudowanego czujnika linii papilarnych urządzenie wprowadza również nowy poziom bezpieczeństwa danych.

Tagi: Samsung
Źródło: nt.interia.pl

Lenovo ThinkPad X1 Fold – składany laptop oficjalnie

#zrodlo

Lenovo oficjalnie zaprezentowało ThinkPad X1 Fold – komputer ze składanym, elastycznym wyświetlaczem. Sprzęt trafi do sprzedaży na przestrzeni 2020 roku.

Źródło: nt.interia.pl

Szkolenia dla nauczycieli - zadbaj o swój rozwój

#zrodlo
Zmieniający się program nauczania i prawo oświatowe, kwestie RODO, różne potrzeby uczniów, pomoc w rozwoju młodych talentów, odkrywanie predyspozycji uczniów, rzetelna ocena pracy podopiecznych – to codzienność w pracy nauczyciela. Zawód ten wymaga kreatywności, ale też ciągłego doszkalania się i rozwoju, podążania za nowymi regulacjami. Warto się szkolić i poszerzać swoje kompetencje. Szczegóły poniżej.

Źródło: di.com.pl

​Dynabook Portege X30L - superlekki laptop z procesorem Comet Lake

#zrodlo

Podczas tegorocznych targów CES, należąca obecnie do Sharpa marka Dynabook zaprezentowała nowego laptopa, który waży mniej niż 900 gramów. Mieliśmy szansę przyjrzeć mu się z bliska na żywo.

Źródło: nt.interia.pl

Zephyrus G14 - najwydajniejszy na świecie 14-calowy laptop gamingowy

#zrodlo

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała nowy laptop gamingowy Zephyrus G14, który oferuje niespotykaną dotąd w notebookach 14-calowych moc obliczeniową.

Źródło: nt.interia.pl

Naruszenie dóbr osobistych w Internecie - w którym sądzie szukać ochrony

#zrodlo
Zjawisko naruszenia dóbr osobistych w Internecie jest dość powszechne. Często jedynym rozwiązaniem, aby usunąć skutki takich naruszeń lub zapobiec dalszym naruszeń jest złożenie pozwu do sądu powszechnego o ochronę dóbr osobistych. Pytanie tylko do jakiego sądu taki pozew należy wnieść? Wprowadzenie do Kodeksu postępowania cywilnego nowego przepisu rozszerza możliwości w tej kwestii.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Czym jest cyberstalking i jak się przed nim chronić?

#zrodlo
Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, co dwunasty Polak był lub jest ofiarą stalkingu czyli nękania. Odmianą tradycyjnego stalkingu jest cyberstalking - inaczej nazywany uporczywym nękaniem osoby za pomocą rozmów telefonicznych, SMS-ów, e-maili czy listów, któremu towarzyszą groźby i agresywne zachowania, śledzenie, obserwowanie, podglądanie, wywołujące u ofiary negatywne emocje, od strachu po skrępowanie. Cyberstalking jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Za przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Może również zostać orzeczony zakaz zbliżania się.

Tagi: Badania, SMS
Źródło: di.com.pl

Cyberszantaż: jak uchronić dane przed dostaniem się w niepowołane ręce


W filmie Okup z 1996 Tom Mullen (Mel Gibson) stojąc na czele zespołu agentów FBI bohatersko ratuje swojego syna ze szponów złoczyńcy. Podczas gdy film ten, jak wiele innych, tonie w obrazach stosów banknotów równo ułożonych w eleganckich walizkach i widowiskowych strzelanin, strategia współczesnych kryminalistów rozwinęła się w kierunku szantażowania firm poprzez przejęcie ich danych.

Tagi: Filmy, FBI
Źródło: di.com.pl

Rodzaje namiotów eventowych (reklama)

#zrodlo
Trudno wyobrazić sobie event bez namiotów reklamowych, nawet jeżeli cała impreza odbywa się w zamkniętej hali. Okazuje się bowiem, że namioty przy tego typu okazjach nie pełnią wyłącznie roli ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ich głównym zadaniem jest promocja danej marki lub firmy. Warto zatem poznać rodzaje namiotów, jakie są wykorzystywane podczas eventów.

Tagi: Poznań, Azja
Źródło: di.com.pl

W Nowym Roku ograniczymy czas korzystania z internetu i bardziej będziemy strzegli swojej prywatności online

#zrodlo
2019 rok nie był najłatwiejszy dla naszych prywatnych danych. Wzrost odnotowały przypadki kradzieży haseł (o 60% w porównaniu z 2018 r.) oraz danych uwierzytelniających logowanie, w szczególności tych dotyczących stron pornograficznych oraz innych zasobów przeznaczonych dla dorosłych (wzrost o ponad 100%). Pewnie dlatego wśród noworocznych postanowień na 2020 r. na popularności zyskały cyfrowe postanowienia.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Program do fakturowania - wygoda i bezpieczeństwo

#zrodlo
W Polsce, podobnie jak w większości państw, obrót pomiędzy firmami dokumentuje się przy pomocy faktur. Ponadto obowiązkiem każdego przedsiębiorcy wynikającym z prawa podatkowego jest ewidencjonowanie przychodów w celu ich opodatkowania na podstawie wystawionych faktur, rachunków lub utrwalonych przy pomocy urządzeń elektronicznych, takich jak kasy lub drukarki fiskalne. Współcześnie ręczne wystawianie faktur odeszło do lamusa, a arkusz kalkulacyjny z powrotem gra bardziej analityczną rolę. Powszechną praktyką stało się wykorzystywanie zaawansowanych systemów służących do zarządzania sprzedażą, których jedną z funkcji jest oprogramowanie do fakturowania. W artykule przeczytasz, w jakie funkcje powinien być wyposażony dobry program do faktur, a także czy tradycyjne oprogramowanie jest w stanie sprostać wymogom stawianym przez Ministerstwo Finansów. Dowiesz się również, co wpływa na intuicyjność systemu i bezpieczeństwo przechowywanych w nim danych.

Źródło: di.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami