f4up
Internet i Komputery  RSS
Szybkość ponad wszystko. Sprawdzamy, jak szybkie są nowe laptopy Huawei

#zrodlo

Huawei zaprezentowało nowe laptopy, które zostały wyposażone w procesory Intela 10. generacji. To jednak nie wszystko. Oprócz tego, gigant z Shenzhen postawił także na szybkie dyski SSD oraz wydajną pamięć RAM. Jak ten zestaw sprawdza się w praktyce?

Tagi: Huawei, Intel
Źródło: nt.interia.pl

9 na 10 konsumentów obawia się o swoje dane osobowe przekazywane firmom i instytucjom. Najmniej ufamy mediom społecznościowym

#zrodlo
Banki, służba zdrowia i urzędy oraz instytucje państwowe to branże, które zdaniem konsumentów najlepiej chronią nasze dane osobowe. Najmniej w tym obszarze ufamy mediom społecznościowym, dostawcom kryptowalut oraz producentom inteligentnych urządzeń – wynika z globalnego badania Customer Experience (Doświadczenia Klienta) dot. ochrony danych osobowych.

Źródło: di.com.pl

Od 100 zł za dostęp do zhackowanej sieci


Na hakerskich forach pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży dostępu do zinfiltrowanych przez cyberprzestępców sieci. Dzięki tego typu usługom także przestępcy z gorzej rozwiniętym zapleczem technicznym mogą dokonać skutecznego ataku przeciw wybranej organizacji.

Źródło: di.com.pl

5G powiększy światowe PKB o 8 trylionów USD do 2030 roku


Według nowego badania "5G Business Readiness Report", poświęconego adaptacji sieci nowej generacji wśród przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki na całym świecie, przemysł wykorzystujący 5G ma potencjał na wypracowanie do 2030 roku 8 trylionów USD na rzecz światowej gospodarki.

Źródło: di.com.pl

Laptop techbite ZIN 2 w sprzedaży - kosztuje 999 zł

#zrodlo

Do sklepów trafił niedrogi laptop polskiej firmy mPTech - model techbite ZIN 2. Sprzęt ma podstawową konfigurację w ciekawej, jak na oferowanej cenie, obudowie i z niezłym ekranem. Redakcja już sprawdza ten sprzęt.

Źródło: nt.interia.pl

Polska unikatowa technologia pomoże walczyć z COVID-19. NanoGroup i Marion pracują nad pierwszą w Europie maseczką biobójczą

#zrodlo
Firma NanoSanguis S.A. opracowała innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Zostały one wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć - w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami - ochronę przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19

Tagi: Europa
Źródło: di.com.pl

Drukowanie 3D, innowacje i łańcuch dostaw ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

#zrodlo
Badanie do raportu HP Digital Manufacturing, w którym udział wzięło tysiące menadżerów z branży produkcyjnej potwierdza, że firmy coraz częściej inwestują w zaawansowane rozwiązania do druku 3D, które zapewniają szybkość i elastyczność niezbędną do rozwoju ich działalności i stają się bardziej odporne w stale zmieniającym się środowisku.

Źródło: di.com.pl

Polskie firmy powyżej światowej średniej w dobrych cyberpraktykach

#zrodlo
Dla ponad połowy (61%) polskich firm minimalizowanie ryzyka cyberataku to priorytet zespołów IT – wynika z badania firmy Sophos. Pod względem zastosowania dobrych praktyk związanych z aktualizacjami i kontrolą dostępu rodzime przedsiębiorstwa notują wyniki powyżej światowej średniej. Co ciekawe, jedynie 9% jako najważniejszy problem w zapewnianiu ochrony infrastruktury IT wskazuje znalezienie wykwalifikowanych specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Na świecie odsetek ten wynosi aż 27%.

Źródło: di.com.pl

Czy przedsiębiorcy zapłacą za błędy ZUS?

#zrodlo
ZUS chce w ciągu najbliższych trzech lat powołać wirtualne biuro rachunkowe i przygotowywać dokumenty, które przedsiębiorca będzie musiał tylko ostatecznie zatwierdzić. Jednak to płatnik składek poniesie odpowiedzialność za ewentualne błędy. Zdaniem ekspertów firmy inFakt w niektórych przypadkach będzie bezpieczniej samemu przygotować deklaracje od A do Z niż weryfikować, czy nie ma błędu w dokumentach przesłanych przez ZUS.

Źródło: di.com.pl

Pierwsza w Polsce stacja ładowania na słupie oświetleniowym

#zrodlo
Energa z Grupy ORLEN rozpoczyna pilotażowy projekt wykorzystania oświetlenia ulicznego jako stacji ładowania. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli ładować auta elektryczne, hulajnogi czy rowery ze stacji zainstalowanej bezpośrednio na słupie oświetleniowym. Pierwsza stacja rozpoczęła działanie dzięki współpracy z Portem Gdynia, dwie kolejne powstaną w innych częściach miasta.

Źródło: di.com.pl

Ranking Sklepów Internetowych 2020 według Opineo

#zrodlo
Ponad dwa miliony głosów oddanych przez klientów i 148 wyróżnionych sklepów. W porównaniu do ubiegłego roku doszło do zmiany na podium. Zwycięzca rankingu zdobył ponad 90 tys. opinii.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

27 proc. pracowników rozważa zmianę miejsca pracy na takie, które jest lepiej przygotowane do pracy zdalnej

#zrodlo
Pracownicy oczekują od swoich firmy zmiany podejścia do stylu pracy i stworzenia środowiska, które będzie dostosowane do wymogów nowej rzeczywistości i umożliwi sprawną pracę zdalną. Brak takich działań może okazać się jednym z czynników decydujących o chęci zmiany pracodawcy. Problem dotyczy w większości firm z sektora MŚP.

Źródło: di.com.pl

Raport Wyser: Ile zarabia dyrektor finansowy i jak się zmieniła jego rola

#zrodlo
Dyrektor finansowy zarabia od 18 tys. zł do nawet 60 tys. zł. Na tym stanowisku, jako jednym z niewielu zarządczych w firmach, dokonała się w ostatnich latach ogromna zmiana.

Tagi: Finanse
Źródło: di.com.pl

Do oszczędzania motywują nas konkretne cele, a nie problemy finansowe

#zrodlo
Co piąty z nas nie oszczędza. Polacy zapytani o to, co jest dla nich skuteczną motywacją do oszczędzania, przede wszystkim wskazują na perspektywę osiągnięcia określonego celu, np. zakupu auta – wynika z badania przeprowadzonego przez Panel Ariadna dla ikalkulator.pl. Najmniej zachęca nas do odkładania pieniędzy chęć zmiany sytuacji zawodowej, np. założenia własnego biznesu, a także problemy finansowe swoje lub rodziny.

Źródło: di.com.pl

Amazon w Polsce tworzy dodatkowe 10 tys. sezonowych stanowisk pracy na okres przedświąteczny

#zrodlo
Amazon ogłosił dziś, że stworzył 2 tys. nowych miejsc pracy w Polsce w 2020 roku, zwiększając łączną liczbę stałych pracowników do 18 tys. Firma rozpoczęła również rekrutację na ponad 10 tys. stanowisk sezonowych w centrach logistycznych na okres przedświąteczny.

Źródło: di.com.pl

Kupujesz na Facebooku? Nie daj się oszukać!

#zrodlo
Sprzedawcy coraz częściej wystawiają ogłoszenia na Facebooku, korzystając z Marketplace, gdzie w prosty sposób mogą sprzedać dany produkt. Wykorzystują to  oszuści, którzy w tym miejscu są całkowicie bezkarni.

Źródło: di.com.pl

Płatności online wypierają przelewy i gotówkę. Co to oznacza dla sprzedawców i kupujących?

#zrodlo
Wystarczyły trzy lata, by liczba zakupów w sklepach Shoper opłacanych kartą, BLIK-iem i innymi szybkimi płatnościami online wzrosła niemal dwukrotnie. Systemy płatnicze dekadę temu traktowane były jako ciekawostka, w 2017 roku odpowiadały za 38 proc. transakcji, a rok temu już za połowę. Obecnie tą metodą płacimy za 62 proc. zamówień w sieci. Co to oznacza dla sprzedawców i kupujących?

Źródło: di.com.pl

8 na 10 polskich firm przyspiesza cyfrową transformację

#zrodlo
Polskie organizacje są coraz mocniej zdigitalizowane. Aż 81% priorytetyzuje cyfrową transformację wynika z 3 edycji badania Digital Transformation Index.

Tagi: Indie, Badania
Źródło: di.com.pl

O Polaku, którego kalkulacje uratowały Teslę

#zrodlo
To jego mistrzowska kalkulacja uratowała Tesla Model S, a szybkie decyzje umożliwiły prezentację nowego modelu miłośnikom marki w zaplanowanym pierwotnie terminie. Efekty jego niekonwencjonalnego działania zyskały ogromne uznanie Elona Muska oraz jego bliskich współpracowników. Kiedy jeden z nich postanowił odejść z Tesli i założyć największą w Europie fabrykę litowo-jonowych baterii – to właśnie do niego zgłosił się z propozycją współpracy.

Źródło: di.com.pl

Praca zdalna - śledzić pracowników, czy im ufać?

#zrodlo
Pracodawcy i działy HR mają problem z monitorowaniem pracy zdalnej. Niektórzy rozbudowują formy kontroli, a tymczasem, zdaniem ekspertów, COVID-19 wymusza przejście z modelu nadzoru na model zadaniowy. Ważne jest dbanie o zaangażowanie pracownika, nie śledzenie każdego jego ruchu, a nadmierna kontrola może przynieść niepożądane efekty - ocenia serwis Prawo.pl.

Źródło: di.com.pl

Poczta Polska zapowiada rozbudowę sieci do 2 tys. zewnętrznych automatów do 2022 r.

#zrodlo
Operator pocztowy reaguje w ten sposób na dynamicznie rozwijający się w Polsce rynek zamówień internetowych i oczekiwania klientów. Docelowo Poczta Polska będzie mieć ponad 20 tys. punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect w 2022 roku.

Źródło: di.com.pl

Należy skończyć z papierem przy zawieraniu umów o pracę

#zrodlo
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) wskazują, że konieczne jest skorygowanie przepisów w celu zapewnienia realnej możliwości zdalnego zawierania umów o pracę. Obecnie Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych nie nadąża za rozwojem technologii.

Źródło: di.com.pl

Czym różni się hybrydowa chmura od środowiska wielochmurowego?

#zrodlo
Wraz ze wzrostem zakresu i popularności przetwarzania w chmurze zmieniają się też sposoby, w jakie firmy wykorzystują chmurę do zaspokajania swoich potrzeb.

Źródło: di.com.pl

Za 10 lat handel będzie szybszy, wyrośnie poza aglomeracjami i dostosuje się do demografii

#zrodlo
Oferta zakupowa do 2030 roku dostosuje się do zmieniającej się struktury demograficznej mieszkańców Polski. Rynek zdominują miejsca oferujące szybkie, codzienne zakupy blisko miejsca zamieszkania. Natomiast rozwój e-commerce i nowych technologii pozwoli wykorzystać dane o preferencjach konsumenta także na zakupach stacjonarnych – wynika z prognoz CBRE.

Źródło: di.com.pl

Żywienie psów - jak wybierać karmy suche i przysmaki

#zrodlo
Podstawową kwestią dla każdego opiekuna psa jest jego żywienie – dobrze zbilansowane posiłki są niezbędne, by przez długie lata zwierzak cieszył się zdrowiem i dobrą kondycją. Duży wybór gotowych karm dla psów powoduje, że można całkowicie zrezygnować z samodzielnego przygotowywania pożywienia dla czworonoga. Uzupełnieniem diety staną się przysmaki, które przydadzą się przede wszystkim podczas szkolenia.

Tagi: Zdrowie
Źródło: di.com.pl

Materace sprężynowe - co charakteryzuje ten rodzaj materacy? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders (reklama)

#zrodlo
Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że za nasze dobre samopoczucie w dużej mierze odpowiada jakość naszego snu. Gwarancją przespanej nocy i odpowiedniego odpoczynku jest trafnie dobrany materac. Na rynku znajdziemy materace piankowe oraz sprężynowe. Dlaczego warto wybrać te drugie, przeczytasz w artykule poniżej.

Źródło: di.com.pl

​Jabra i HP współpracują nad nowym urządzeniem do telekonferencji

#zrodlo

Firma Jabra przygotowała razem z HP nowy system do przeprowadzania telekonferencji.

Źródło: nt.interia.pl

Jak banki naliczają odsetki od oferowanych produktów?

#zrodlo
Za udzielanie kredytów banki pobierają wynagrodzenie choćby w postaci odsetek. Od czego zależy ich wysokość? Jak łatwo sprawdzić, który bank przygotował najkorzystniejszą ofertę dla klientów? Sprawdzamy, jak wybrać tani kredyt.

Tagi: Banki
Źródło: di.com.pl

HP prezentuje nowego laptopa konwertowalnego

#zrodlo

Marka HP pokazała Spectre x360 14, smukłego i nowoczesnego laptopa łączącego w sobie wrażenia z korzystania z 15-calowego urządzenia, zamkniętego w 13,5-calowej konstrukcji.

Źródło: nt.interia.pl

Logitech MX Anywhere 3 - test

#zrodlo

Przyglądamy się najnowszej myszy komputerowej Logitecha – modelowi MX Anywhere 3. Urządzenie jest reklamowane jako „gryzoń”, który sprawdzi się w każdych warunkach. Czy rzeczywiście tak jest?

Tagi: Modelki
Źródło: nt.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami