Prointegra
Nieruchomości  RSS
Marka Bakery na planie Browarów Warszawskich


Bakery, koncept piekarniczo-cukierniczy rozwijany przez Bartłomieja Rychcika zarządzającego grupą Enata Bread, wzbogaci się o drugi lokal – tym razem w Browarach Warszawskich.

Źródło: www.propertynews.pl

Czy pandemia zrestartuje ceny na rynku biurowym?


W tym roku nieco spowolniliśmy nasz rozwój, przyglądając się dużym wzrostom cen na rynku biurowym. Rentowność biznesów tworzonych w obszarze workplace nie jest związana z popytem na rynku nieruchomości biurowych, a co za tym idzie ma swoją granicę akceptowalności wysokości czynszu. Niewątpliwie wybuch pandemii sprawił, że ten trend wzrostu cen się nieco ostudził. Spodziewam się, że zweryfikuje to rynek, zarówno pod względem cen, jak i lepszego dostosowania do potrzeb i trybu życia pracowników – przyznaje Karina Trafna, prezes i założycielka sieci dwujęzycznych przedszkoli Kids&Co.

Źródło: www.propertynews.pl

W Zielonej Górze wyrośnie nowy mixed-use. W planach biura i Hampton by Hilton


Duda Development najpóźniej w 2021 roku rozpocznie budowę 9-piętrowego wieżowca na wolnej działce przy rondzie PCK w Zielonej Górze. Pięć pięter zajmie hotel Hampton by Hilton - informuje zielonagora.wyborcza.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Czas uniwersalnych rozwiązań się kończy. Apsys o zarządzaniu w biurowcach i centrach handlowych


O nowych celach grupy Apsys w Polsce oraz o wyzwaniach, z jakimi muszą się obecnie mierzyć zarządcy biurowców i centrów handlowych rozmawiamy z Magdaleną Błądek, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami Biurowymi Apsys Polska.

Tagi: Psy
Źródło: www.propertynews.pl

Wiecha na budowie łódzkiego biurowca React


Blisko rok od wbicia pierwszej łopaty pod budowę łódzkiego biurowca React, Echo Investment świętuje zakończenie kolejnego etapu realizacji. Siedmiokondygnacyjny budynek osiągnął docelową wysokość 25 metrów. Zamknięcie prac przy konstrukcji budynku potwierdza symboliczna wiecha, która zawisła na szczycie budynku.

Tagi: Wisła
Źródło: www.propertynews.pl

Very Good dla Panattoni


Trzy parki logistyczne Panattoni uzyskały certyfikaty BREEAM na poziomie Very Good.

Źródło: www.propertynews.pl

Gorąco Polecam wraca do piekarni i galerii handlowych


Wracamy do korzeni, czyli do chleba, od którego wszystko się zaczęło – ciepłego, pachnącego, zdrowego. Pierwsza osiedlowa piekarnia Gorąco Polecam pojawi się przy stacji metra Natolin. Prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat trzech następnych lokalizacji – zapowiada Bartłomiej Rychcik, założyciel grupy Enata Bread. Z kolei kawiarniana wersja marki Gorąco Polecam zadebiutuje w warszawskiej Galerii Młociny. – Patrzymy z zaciekawieniem na centra handlowe. Będziemy aktywnie poszukiwać tam lokali – przyznaje właściciel sieci.

Tagi: NATO
Źródło: www.propertynews.pl

Kolejny biurowiec Skanska z precertyfikatem WELL Core&Shell


International WELL Building Institute (IWBI) – światowa organizacja odpowiedzialna za certyfikację powierzchni biurowych – przyznała budynkowi B kompleksu Spark precertyfikat WELL Core&Shell. W sytuacji pandemii koronawirusa i związanym z nią wstrzymaniem podróżowania, jest to jedyny możliwy sposób na certyfikację. Inwestycja otrzymała wyróżnienie potwierdzające najwyższą jakość zrealizowanych powierzchni biurowych na podstawie przesłanej deklaracji.

Źródło: www.propertynews.pl

PropertyNews Stream: Powrotu do biura sprzed pandemii nie będzie


Najemcy wracają powoli do biurowców. W jaki sposób zmieni się nasza biurowa rzeczywistość? O tym Jakub Jędrys, dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego, Savills.

Źródło: www.propertynews.pl

Cybercom zostaje w myhive Crown Tower


Cybercom, międzynarodowa firma technologiczna, przedłużyła umowę najmu w budynku myhive Crown Tower w Warszawie, należącym do Immofinanz.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.propertynews.pl

KPMG zostaje na dłużej w O3 Business Campus


W należącym do Henderson Park oraz EPP biurowcu O3 Business Campus, firma audytorsko-doradcza KPMG przedłużyła umowę najmu na kolejne 5 lat. Firma jest obecna w krakowskim biurowcu od 2016 r., zajmując ponad 1,7 tys. mkw., czyli całe 9. piętro w budynku A.

Źródło: www.propertynews.pl

Przedszkole nowym najemcą biurowca Atal


Ogólnopolski operator przedszkoli Fair Play otworzy swoją placówkę we wrocławskim kompleksie biurowym Krakowska 35 realizowanym przez ATAL Business Centers. Przedszkole i żłobek uruchomione zostaną wiosną 2021 roku, kiedy to planowane jest oddanie biurowca do użytku. Placówka posiadać będzie własny teren rekreacyjny w zielonym otoczeniu i będzie mogła przyjąć blisko 100 dzieci.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

Czas na zmiany – szczególnie na recepcji


W obecnym czasie ból głowy może przysparzać nam wiele spraw. Może być to przymusowe szukanie oszczędności, redukcje etatów, ponowna weryfikacja planów inwestycyjnych czy rewaloryzacja działań zaplanowanych na kolejne miesiące czy lata.

Źródło: www.propertynews.pl

Officyna rośnie w Gdańsku


Zawisła wiecha nad II etapem inwestycji Officyna w Gdańsku Wrzeszczu, której deweloperem jest firma Torus. Pięciokondygnacyjny budynek zaoferuje blisko 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Planowany termin oddania do użytku to II połowa 2021 roku.

Źródło: www.propertynews.pl

Xceedance z nową siedzibą w Polsce


Firma konsultingowa Xceedance Consulting Polska wybrała kompleks biurowy High5ive w Krakowie na nową siedzibę w Polsce.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

CRIDO w nowym biurze


CRIDO zmienia siedzibę na Generation Park Z w Warszawie. Firma wynajęła powierzchnię ponad 4,3 tys. mkw. na czterech ostatnich piętrach biurowca zlokalizowanego w okolicach Ronda Daszyńskiego.

Źródło: www.propertynews.pl

InPost bierze więcej powierzchni w P3 Piotrków


P3 podpisał z firmą InPost umowę na wynajem 10 882 mkw. w parku P3 Piotrków. Na nowoczesnej powierzchni magazynowo - biurowej prowadzone będą procesy logistyczne w ramach usługi oferowanej przez operatora firmom z branży e-commerce – InPost Fulfillment.

Źródło: www.propertynews.pl

Interbiuro zmodernizowało biuro Motoroli. Zobacz wnętrza


Interbiuro zakończyło prace fit-outowe dla Motoroli Solutions Polska w biurowcu Taurus na terenie kompleksu Empark. Jak prezentuje się biuro? Zobaczcie sami!

Źródło: www.propertynews.pl

Panattoni nie zatrzymuje się. Deweloper szykuje pierwszą inwestycję w Holandii


Niderlandzki oddział Panattoni rozpoczyna realizację ultranowoczesnego parku w Venlo South. Inwestycja o łącznej powierzchni ponad 43,2 tys. mkw. składa się z dwóch obiektów. W celu jej realizacji Panattoni podpisał umowę zakupu gruntu z Ontwikkelingsmaatschappij Midden Limburg (OML). Centrum dystrybucyjne Venlo South to pierwszy projekt dewelopera w Holandii od rozpoczęcia działalności firmy w regionie, w grudniu 2019 r.

Źródło: www.propertynews.pl

Skyliner ma już 195 metrów


Najważniejsza inwestycja w historii Grupy Karimpol w Europie - biurowiec Skyliner realizowany na warszawskiej Woli - osiągnął swoją docelową wysokość 195 metrów. Generalny Wykonawca, firma WARBUD, zakończył właśnie konstrukcję żelbetową budynku, a na szczycie Skylinera zgodnie z tradycją zawisła symboliczna wiecha.

Źródło: www.propertynews.pl

HB Reavis ma umowy na ponad 3 tys. mkw. w Varso


Kancelaria prawna act BSWW oraz polski oddział globalnej firmy zajmującej się innowacyjnymi technologiami płatniczymi dołączyły do grona przyszłych użytkowników Varso Place – trzech wielofunkcyjnych budynków realizowanych przez HB Reavis w samym centrum Warszawy. Nowi klienci zajmą łącznie ponad 3 tys. mkw. przestrzeni pracy.

Źródło: www.propertynews.pl

Nowe magazyny na bezpiecznym szlaku "pre-let"


Firmy, które wynajmują swoje magazyny i hale produkcyjne, oczekują od właścicieli budynków często niestandardowych rozwiązań w zakresie czynszu, aby przynajmniej czasowo zmniejszyć lub odroczyć jego płatność i móc skupić się na najważniejszych obecnie kwestiach, kluczowych dla istnienia firmy, tj. utrzymaniu pracowników i transporcie. Podobne wsparcie zaoferowane już zostało przez banki: odroczenie zobowiązań kredytowych, leasingu regałów magazynowych czy samochodów – tłumaczy Jakub Kurek, Associate Director Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych Cresa Polska.

Źródło: www.propertynews.pl

Cornerstone kupuje sprzęt potrzebny do walki koronawirusem


Należąca do Przemysława Krycha spółka Cornerstone Partners dostarcza polskim szpitalom sprzęt potrzebny do walki z wirusem SARS-CoV-2.

Źródło: www.propertynews.pl

Piotrkowska 102 do rewitalizacji. Budynek, w którym mieszczą się biura i kluby przejdzie metamorfozę


Piotrkowska 102 to adres, pod którym od 1996 roku mieści się klub Łódź Kaliska. Ale to nie tylko klub, mieści się tu też siedziba Stowarzyszenia Artystów awangardowej grupy Łódź Kaliska, którą tworzą Marek Janiak, Andrzej Kwietniewski, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik i Andrzej Wielogórski.

Tagi: Łódź
Źródło: www.propertynews.pl

PropTech zminimalizował skutki pandemii w magazynach


Od kilku lat na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w sektorze magazynowym trwa wdrażanie kolejnych rozwiązań z zakresu proptech. Wśród tych najbardziej popularnych znajduje się m.in. automatyczne sterowanie oświetleniem, systemy odczytu tablic rejestracyjnych czy monitorowania mediów, a także szeroko rozumiana automatyzacja produkcji czy robotyzacja. Postęp technologiczny, a wraz z nim zdobywanie kolejnych rozwiązań usprawniających i czyniących pracę ludzi bardziej wydajną to już nie science-fiction.

Tagi: Roboty
Źródło: www.propertynews.pl

Hillwood ma finansowanie na budowę trzech parków logistycznych


Hillwood podpisał z Bankiem Millennium trzy umowy kredytowe na łączną kwotę 36 mln euro. W ramach współpracy powstają projekty w Gliwicach, Mysłowicach i Słubicach, które w sumie dostarczą na rynek ponad 73 tys. mkw. powierzchni logistycznej.

Tagi: Banki
Źródło: www.propertynews.pl

7R wzmacnia dział zarządzania aktywami i nieruchomościami


Do zespołu 7R dołączył Tomasz Żak, który pokieruje działem zarządzania aktywami i nieruchomościami.

Źródło: www.propertynews.pl

Największym wygranym kryzysu są magazyny


Rozwój e-commerce zmienia strukturę powierzchni magazynowej na rynku. Coraz częściej są to obiekty last mile delivery, czyli magazyny typu cross dock. Mniejsze formaty pozwalają szybciej dostarczyć konsumentom zamawiane przez nich towary – powiedział podczas EEC Online Bolesław Kołodziejczyk, dyrektor działu badań rynkowych i doradztwa Cresa Polska.

Źródło: www.propertynews.pl

Miejskie magazyny przed wielką szansą


Sektor magazynowy, zwłaszcza realizowany w koncepcji małych miejskich modułów, będzie nadal cieszył się zainteresowaniem - nawet w czasach spowolnienia gospodarczego lub kryzysu. Prawdopodobnie zmieni się zapotrzebowanie na biura, ale firm, które będą potrzebowały powierzchni do szybkiej dystrybucji towaru po mieście będzie przybywać - mówił w wywiadzie dla PropertyNews.pl Jędrzej Dużyński, prezes Ideal Idea Formad.

Źródło: www.propertynews.pl

InPost wynajmuje magazyny na potęgę


InPost w 2019 roku był liderem w wynajmie powierzchni magazynowych w Polsce. W zeszłym roku wynajął łącznie ponad 107,9 tys. mkw. – to 4 proc. całkowitego popytu netto w kraju. Firm jest także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r. – w sumie 57,8 tys. mkw. – wyprzedzając tym samym na podium DHL oraz Pocztę Polską. Lokalizacje uruchomione w 2019 roku pozycjonują spółkę w Top 3 najbardziej aktywnych podmiotów e-commerce na rynku logistyki magazynowej. InPost ustępuje pod tym względem jedynie Amazon i Zalando.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami