Wiocha
Nieruchomości  RSS
Rynek biur w Warszawie 2019: Padnie kolejny rekord?

#zrodlo
Całkowite zasoby w stolicy na koniec III kwartału br. osiągnęły prawie 5,6 mln m kw. Prawie jedna czwarta istniejących zasobów ma mniej niż 5 lat, a w ciągu następnych dwóch lat sektor odnotuje przyrost o kolejne ponad 10 proc. powierzchni. Rok 2019 może być kolejnym rekordowym okresem pod względem wielkości najmu powierzchni biurowej, na co wskazują dotychczasowe tegoroczne wyniki. Poziom popytu windują umowy najmu podpisywane na rekordowo duże powierzchnie, jak chociażby wynajęcie przez mBank niemal całej powierzchni w wieży biurowej kompleksu Mennica Legacy Tower.

Źródło: www.propertynews.pl

Magazynowy Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania

#zrodlo
Rynek magazynowo-logistyczny jest najdynamiczniej rozwijającym się sektorem nieruchomości w Polsce. W ciągu dekady staliśmy się magazynową potęgą. Jak na tym tle prezentuje się region Dolnego Śląska? O tym rozmawiali uczestnicy sesji Magazyny. Dekada sukcesu. Rynek magazynowy na Dolnym Śląsku podczas Property Forum Wrocław.

Źródło: www.propertynews.pl

Jakie będą budynki biurowe w miastach przyszłości?

#zrodlo
Branża nieruchomości komercyjnych coraz częściej stawia na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, które stanowią podstawę zrównoważonego rozwoju, ale wciąż ma dużo do nadrobienia. Kierunek w jakim powinno zmierzać budownictwo komercyjne wskazują dwie ekspertki Knight Frank – Elżbieta Czerpak i Magdalena Oksańska.

Źródło: www.propertynews.pl

FM Logistic w Panattoni Park Poznań VII

#zrodlo
Firma FM Logistic wynajęła prawie 10 000 mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Panattoni Park Poznań VII.

Tagi: Poznań
Źródło: www.propertynews.pl

Dekpol rozpoczął kolejną budowę

#zrodlo
Dekpol rozpoczął prace budowlane hali warsztatowo-magazynowej z budynkiem biurowym o łącznej powierzchni ok. 3 000 mkw. Zlecenie jest realizowane dla nowo pozyskanego klienta z branży budowlanej – firmy Kurt König Maszyny Budowlane Polska. Planowany czas realizacji zlecenia ustalono na pół roku.

Tagi: Praca
Źródło: www.propertynews.pl

Biura dla prawników. Koniec hierarchii?

#zrodlo
Rezygnacja z wydzielonych boksów, nacisk na wspólną przestrzeń znoszącą hierarchię i budującą współpracę oraz eksperymentowanie z centrami pracy zdalnej, stworzonymi dla pracowników dojeżdżających do pracy z obrzeży miasta, to trendy biurowe w branży prawniczej w regionie EMEA - wskazuje raport CBRE "Law in EMEA: Space usage and workplace strategies in the legal sector". Wszystko po to, żeby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych specjalistów.

Źródło: www.propertynews.pl

Atal z kolejnym biurowym projektem. Ekologiczny biurowiec rośnie w Krakowie


Aleja Pokoju 81 – bo tak nazywa się ta inwestycja – oferować będzie 8,4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej. Wybuduje go ATAL Business Center (marka dewelopera ATAL), a za jego projektem stoi pracownia Iliard Architecture & Project Management.

Źródło: www.propertynews.pl

InPost rozszerza współpracę z MLP

#zrodlo
Największy niezależny operator logistyczny dołącza do kolejnych parków MLP Group. W 2020 r. InPost otrzyma łącznie ponad 26 tys. mkw.  nowoczesnej powierzchni magazynowej i będzie operował z trzech kluczowych lokalizacji z  Poznania, Gliwic i Wrocławia. Wszystkie obiekty przygotowywane będą w systemie build-to-suit i zostaną wyposażone m.in. w cross-dock. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Cresa.

Źródło: www.propertynews.pl

Bank BNP Paribas wprowadzi się do Francuska Office Centre w Katowicach

#zrodlo
Nowy najemca wprowadzi się do budynku pod koniec bieżącego roku. Na potrzeby swojej działalności Bank BNP Paribas wynajął na dwóch piętrach łącznie 3 360 m kw. powierzchni biurowej w położonym w samym centrum Katowic, w bliskim sąsiedztwie dworca PKP oraz wjazdu na autostradę kompleksie biurowym Francuska Office Centre, należącym do GTC.

Źródło: www.propertynews.pl

PKO BP podpisał z Cavatina Holding umowę najmu budynku Chmielna 89

#zrodlo

Cavatina Holding i PKO Bank Polski (PKO BP) podpisały umowę najmu budynku Chmielna 89 w Warszawie, podał deweloper. Całkowita wynajęta powierzchnia to ponad 24 tys. m2 powierzchni biurowej.

Źródło: inwestycje.pl

Erbud ma umowę na wykonawstwo bloku mieszkal. we Wrocławiu za 54,4 mln zł

#zrodlo

Erbud podpisał umowę o wartości 54,4 mln zł na generalne wykonanie robót polegających na budowie na nieruchomości we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i kompletną infrastrukturą towarz...

Źródło: inwestycje.pl

Tower Investments nabył działkę w Warszawie i sprzedał jej część pod mieszkania

#zrodlo

Tower Investments nabyła nieruchomość gruntową przy ul. Aluzyjnej w Warszawie, za cenę brutto 7,98 mln zł, podała spółka. Z odrębnego komunikatu spółki wynika, że sprzedała część tej nieruchomości na rzecz Aluzyjne DVE za 7,81 mln zł...

Źródło: inwestycje.pl

Savills: Transakcje inwest. w nieruchomościach mogą przekroczyć 7 mld euro w 2019

#zrodlo

Łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2019 roku może przekroczyć 7 mld euro, co byłoby wynikiem zbliżonym lub lepszym od rekordu odnotowanego w 2018 r.

Tagi: Europa
Źródło: inwestycje.pl

Murapol może mieć w ofercie ok. 5 tys. mieszkań w styczniu 2020 r.

#zrodlo

Murapol szacuje, że wielkość jego oferty może osiągnąć blisko 5 tys. mieszkań na początku 2020 r., poinformował prezes Nikodem Iskra.

Źródło: inwestycje.pl

CPI Property Group przejmuje biurowiec Warsaw Financial Center

#zrodlo

CPI Property Group (CPIPG) wykupiło 100% udziałów w spółce WFC Investments od poprzednich właścicieli, którymi od końca 2012 roku, byli Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, fundusz inwestycyjny zarządzany przez Tristan Capital P...

Źródło: inwestycje.pl

Mirbud ma umowę na Centrum Edukacji Zawodowej w Gorzowie Wlkp. za 104 mln zł

#zrodlo

Mirbud podpisał umowę z miastem Gorzów Wielkopolski na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. "Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Warszawskiej w Gorzowie Wlkp. w ramach Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu"

Źródło: inwestycje.pl

Konsorcjum Polimexu wybuduje kompleks mieszkaniowy w Warszawie za 36,67 mln zł

#zrodlo

Konsorcjum Polimexu Mostostal i jego spółki zależnej Polimex Infrastruktura zawarło umowę z Projekt Echo -136 spółka z o.o., sp.k. z siedzibą w Kielcach na wykonanie stanu surowego kompleksu mieszkaniowego w Warszawie przy ul. Ordona, podała s...

Źródło: inwestycje.pl

Inpro złożyło ponowny wniosek o pozwolenie na użytkowanie os. Azymut w Gdyni

#zrodlo

Inpro złożyło ponowny, poprawiony wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynków osiedla Azymut w Gdyni, podała spółka.

Tagi: Gdynia
Źródło: inwestycje.pl

Reino Capital pozyskał z emisji akcji 5,8 mln zł na projekty deweloperskie

#zrodlo

Emisja akcji serii G Reino Capital doszła do skutku poprzez objęcie 3 631 250 akcji po cenie emisyjnej 1,6 zł każda, podała spółka.

Źródło: inwestycje.pl

Grupa Archicom nabyła grunt w Poznaniu za 46 mln zł netto

#zrodlo

Archicom Polska, spółka zależna Archicom, zawarła umowę ostateczną nabycia nieruchomości w Poznaniu w dzielnicy Grunwald, o powierzchni 8,6 ha, za cenę 46 mln zł netto.

Tagi: Poznań
Źródło: inwestycje.pl

GTC sprzedało Neptun Office Center w Gdańsku

#zrodlo

Globe Trade Centre (GTC) zamknęło sprzedaż Neptun Office Center w Gdańsku o powierzchni 16,1 tys. m2, podała spółka.

Tagi: Gdańsk
Źródło: inwestycje.pl

Savills: Popyt na magazyny stabilizuje się po rekordach z lat 2017-2018

#zrodlo

W Polsce przybyło prawie 2 mln m2 nowej powierzchni magazynowo-przemysłowej w okresie pierwszych trzech kwartałów 2019 r., co jest najwyższym wynikiem w historii, wynika z danych firmy doradczej Savills.

Tagi: Przemysł
Źródło: inwestycje.pl

Vantage ma warunkową umowę nabycia działki w Poznaniu pod ok. 220 lokaliVD Mieszkania XXII - spółka zależna Vantage Development - zawarła z podmiotem spoza grupy kapitałowej warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej o powierzchni 0,5855 ha, zlokalizowanej w Poznaniu.

Źródło: inwestycje.pl

Unibep zbuduje obiekt sportowo-rekreacyjny w Mińsku za ok. 32 mln zł nettoUnibep podpisał umowę na zaprojektowanie i wykonanie w systemie generalnego wykonawstwa obiektu sportowo-rekreacyjnego "FOK Luchiny" systemie "pod klucz" w Mińsku na Białorusi, podała spółka.

Źródło: inwestycje.pl

GUS: Powierzchnia oddanych budynków niemieszkalnych wzrosła o 5,9% r/r w I-III kwLiczba nowych budynków niemieszkalnych oddanych w Polsce do użytkowania wzrosła o 0,1% r/r do 16 974 w okresie I-III kw. 2019 r., a budynków rozbudowanych spadła o 14% r/r do 2 347, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Źródło: inwestycje.pl

Spółka kontrolowana przez Ares MC wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Murapolu

#zrodlo

Luksemburska Aeref V PL Investment, kontrolowana ostatecznie przez Ares Management Corporation, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad Murapolem, podał Urząd.

Tagi: UOKiK
Źródło: inwestycje.pl

Immofinanz sfinalizował refinansowanie Vienna Twin Towers kwotą 120 mln euro

#zrodlo

Immofinanz, w ramach dalszej optymalizacji struktury finansowej, zakończył warte 120 mln euro refinansowanie dla Vienna Twin Towers, będącego częścią myhive am Wienerberg, podała spółka.

Tagi: Europa
Źródło: inwestycje.pl

Neinver: Stopniowo zwiększamy portfolio topowych marek, w tym salonów premium

#zrodlo

Neinver stopniowo zwiększa portfolio topowych marek, w tym salonów premium dążąc do zróżnicowanej oferty. W tym roku w outletach Factory, którymi zarządza Neinver, zostało otwartych ponad 20 nowych salonów znanych marek lokalnych i światowych.

Źródło: inwestycje.pl

Echo Investment rozpoczęło budowę biurowca MidPoint71 we Wrocławiu

#zrodlo

Echo Investment rozpoczęło budowę biurowca MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu, podała spółka. Projekt oferuje ok. 37 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwsi najemcy wprowadzą się tutaj w IV kwartale 2021 r.

Źródło: inwestycje.pl

Zobacz biura inspirowane dokami

#zrodlo
Projekt biur znajdujących się w budynku Mass Tower, zlokalizowanego nad brzegiem rzeki Maas został zainspirowany dokami w Rotterdamie. Nowa recepcja i centrum konferencyjne są zdominowane przez solidne materiały, takie jak skóra, ciemne drewno i niebieska stal. Aranżacyjną kropką nad "i" są sufity Hunter Douglas Architectural.

Źródło: www.propertydesign.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami