Prointegra
Nieruchomości  RSS
Jak projektować biura dla pokolenia Zet


Tym, co jest charakterystyczne dla każdej nowej generacji, jest jej odmienność od poprzedniej. Nowe pokolenie, ukształtowane pod wpływem innych uwarunkowań środowiskowych, charakteryzuje się odmiennymi oczekiwaniami. Jak zaprojektować ponadczasowe biuro, odpowiadające na potrzeby obecnych i przyszłych pracowników? Eksperci Cushman & Wakefield podpowiadają.

Źródło: www.propertynews.pl

Rewitalizacja na terenie Stoczni Cesarskiej wchodzi w kolejny etap


Stocznia Cesarska Development nie zwalnia tempa prac nad rewitalizacją i rozwojem terenów postoczniowych w Gdańsku. 2 września br., w dniu uroczystego otwarcia ikonicznego budynku Dyrekcji spółka otrzymała pozwolenie na budowę budynku dawnej Remizy strażackiej. Zaledwie kilka tygodni później inwestor rozpoczął prace renowacyjne tego zabytkowego budynku, co stanowi kolejny ważny krok w procesie przywracania do życia tej części miasta.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.propertynews.pl

Jeden z największych krakowskich biurowców pod skrzydłami zarządcy


Colliers International przejęła w zarządzanie Tischnera Office - jeden z największych i najnowocześniejszych biurowców Krakowa.

Tagi: Kraków
Źródło: www.propertynews.pl

Pandemia przyspieszyła rozwój e-commerce o rok. Kto na tym skorzysta?


Według firmy doradczej Savills, pandemia Covid-19 przyspieszy rozwój branży e-commerce w Europie średnio o rok, co z kolei przełoży się na wzrost popytu na najbardziej atrakcyjne nieruchomości logistyczne.

Źródło: www.propertynews.pl

Biura to już nie tylko estetyka i funkcjonalność


Nowa, pandemiczna sytuacja, w której obecnie znalazły się firmy i pracownicy, wymusza zmianę podejścia do organizacji i projektowania miejsc pracy. - Staliśmy się bardziej świadomi roli, jaką odgrywa w naszej pracy środowisko.Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo pracy odgrywa ważną rolę w projektowaniu przestrzeni - mówi dla PropertyNews.pl Małgorzata Grzyb, Head of Architecture and Design Department Interbiuro.

Źródło: www.propertynews.pl

Soltec rośnie w Prologis Park Warsaw II


Firma Soltec, dystrybutor komponentów fotowoltaicznych, wynajęła ok. 4100 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Warsaw II. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

We Wrocławiu rośnie popyt na biura


Pierwszą połowę roku na wrocławskim rynku biurowym analitycy oceniają bardzo dobrze, przypominając, że nie był to łatwy okres. Popyt na biura był o 40 proc. większy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tak wynika z najnowszego raportu JLL „Wrocław 2020”. Zauważalna jest także coraz większa aktywność operatorów biur elastycznych.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

BPO/SSC będzie migrować do stabilnych lokalizacji. Czy znajdzie się wśród nich Polska?


Regionalne ośrodki miejskie w naszym kraju powracają na ścieżkę wzrostu. Świadczą o tym dane dotyczące rozwoju biznesu odnotowane w pierwszej połowie br., a inwestycje sektora BPO/SSC mogą poważnie podbić ich pozycję

Źródło: www.propertynews.pl

Chylonia Business Park niemal w komplecie. Wkrótce rozbudowa obiektu


Kończy się proces komercjalizacji nowoczesnego obiektu biurowo-magazynowego Chylonia Business Park w Gdyni. Pozostały ostatnie wolne miejsca w części biurowej. W planach jest dalsza rozbudowa inwestycji.

Źródło: www.propertynews.pl

Panattoni zbuduje kolejny park miejski


Panattoni zbuduje park miejski w Krakowie - City Logistics Kraków I o łącznej powierzchni 36,5 tys. mkw. Pierwszy z dwóch budynków będzie gotowy we wrześniu 2021 roku i ma już najemcę – 9 040 mkw. zajmie operator logistyczny ukierunkowany na operacje ostatniej mili. Nowa inwestycja Panattoni to kluczowe ogniwo usprawniające operacje na linii e-sklep - firma kurierska – konsument.

Źródło: www.propertynews.pl

Ekologiczne magazyny. Ile obiektów posiada certyfikat?


Ponad 80 proc. najemców powierzchni magazynowych pyta o proekologiczne rozwiązania w magazynach – wynika z badań międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Skąd takie zainteresowanie ze strony najemców? I ile eko-magazynów znajdziemy w konkretnych regionach Polski? Na te pytania odpowiadają eksperci firmy w najnowszym raporcie „Industrial Goes Green”.

Źródło: www.propertynews.pl

Kazimierz odnawia certyfikat


Krakowski biurowiec Kazimierz Office Center ponownie przeszedł proces certyfikacji BREEAM In-Use. W obu kategoriach – Asset Performance oraz Building Management – uzyskał jedną z najwyższych ocen "Excellent". Za zarządzanie i wynajem biurowca odpowiada BNP Paribas Real Estate Poland. Właścicielem budynku jest GLL Real Estate Partners.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

Belgowie kupili działkę od MTP w Poznaniu. W planach gigantyczny mixed-use


BPI Real Estate Poland oraz Revive chcą połączyć siły na poznańskim rynku nieruchomości. Belgijscy deweloperzy na gigantycznym terenie o powierzchni 5,5 ha zlokalizowanym w samym centrum Poznania zamierzają zrealizować wieloetapową inwestycję. Projekt zakłada połączenie funkcji mieszkaniowo-usługowo-biurowych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych. 29 września br. podpisany został akt notarialny finalizujący zakup działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich za kwotę 114,5 mln zł. W wydarzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak. Planowana inwestycja będzie jedną z największych w całym portfolio BPI Real Estate Poland i drugą, po ekologicznym osiedlu Vilda Park, zrealizowaną w Stolicy Wielkopolski.

Źródło: www.propertynews.pl

Żabka ma nowy magazyn


Żabka Polska uruchomiła magazyn chłodniczo-mroźniczy w Komornikach w woj. wielkopolskim. Obiekt przeznaczony jest w całości dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury, głównie nabiału i mrożonek. Trzy komory chłodnicze, mroźnia, przestrzenie przyjęcia i wydania towaru oraz chłodzone pomieszczenia pomocnicze mają łączną powierzchnię prawie 7 tys. mkw.

Źródło: www.propertynews.pl

Hi Piotrkowska odlicza dni do startu


Kompleks Hi Piotrkowska jest już gotowy. Czeka jedynie na niezbędne odbiory techniczne. Grono najemcówjest już niemal kompletne. Na niezwykłego lokatora z branży gastronomicznej czeka perełka kompleksu - najlepiej wyeksponowana powierzchnia narożna. Taka miejscówka zobowiązuje, dlatego wybór nie jest łatwy, zwłaszcza że zadanie dotyczy dobrego smaku, o którym lepiej nie dyskutować, lecz go degustować.

Tagi: Niemcy, GUS
Źródło: www.propertynews.pl

Łódzka Fuzja wchodzi w kolejny etap. Wystartowała budowa biurowców dla Fujitsu


Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców, które stanowić będą integralną część nowej przestrzeni miejskiej zlokalizowanej w samym sercu Łodzi. Najemcą powierzchni biurowej została firma Fujitsu Technology Solutions. Milowy krok w budowie Fuzji zaznaczyli swoją obecnością Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Dyrektor Zarządzająca Fujitsu Poland Global Delivery Center Aleksandra Durzyńska-Prochowska oraz przedstawiciele zarządu Echo Investment.

Tagi: Hanoi, Glock
Źródło: www.propertynews.pl

Większą szansę na podnajem mają powierzchnie mniejsze


Na koniec I półrocza 2020 roku w Polsce dostępne było około 130.000 metrów kwadratowych powierzchni w podnajmie. Jest to przede wszystkim skutek ograniczeń związanych z pandemią, które bezpośrednio miały wpływ na wyniki finansowe wielu firm. Niektóre z nich zmuszone były do wygenerowania natychmiastowych oszczędności między innymi poprzez zmniejszenie kosztów utrzymania biura. W poprzednich latach podnajem nie był badany ze względu na jego marginalny udział w rynku.

Źródło: www.propertynews.pl

Podróże służbowe siłą napędową branży hotelowej


Według raportu firmy doradczej Cresa Polska pt. „Rynek hotelowy na tle rozwoju rynku biurowego w Polsce” zasoby powierzchni biurowej w całej Polsce wyniosły w pierwszej połowie 2020 r. ponad 11 milionów mkw., a liczba pokoi w hotelach (uwzględniono obiekty mające co najmniej 50 pokoi) wzrosła do poziomu 49 tysięcy. Widoczna jest zależność w rozwoju obu branż i ich dynamiczna ekspansja od wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. Raport powstał przy współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Inwestor działającym przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Źródło: www.propertynews.pl

Lifting czy radykalne zmiany? Co czeka fabryki XXI wieku


Fabryki XXI wieku muszą przejść lifting czy radykalną zmianę? Czy grozi nam klątwa pustych biurowców? - mówi Łukasz Żelezik Executive Director, Leasing Cavatina Holding.

Źródło: www.propertynews.pl

Nieruchomości o specjalnym przeznaczeniu stabilizują rynek komercyjny


W nieruchomościach komercyjnych widzimy rozłam. Handlowe i hotelowe walczą o przetrwanie z lepszym bądź gorszym skutkiem. Na rynku biurowym wiele firm rozważa mieszany model pracy po kryzysie, ale wieloletnie umowy dają operatorom bezpieczeństwo. Sektor nieruchomości stabilizują obiekty magazynowe i o specjalnym przeznaczeniu, jak np. prywatne kliniki – ocenia Adam Komorowski, prezes Cirrus Capital.

Źródło: www.propertynews.pl

Bain GBS pod nowym adresem


Bain GBS (Spółka Bain & Company), międzynarodowa firma doradztwa strategicznego, przeprowadza swoje centrum wsparcia kluczowych operacji do warszawskiego budynku Szucha Premium Office. Nowe biuro, blisko dwukrotnie większe niż dotychczasowe, będzie zajmować dwa piętra i mieć łączną powierzchnię ponad 2 tys. mkw. W wynajmie pośredniczyła agencja CBRE.

Tagi: Wynajem
Źródło: www.propertynews.pl

Lobby Marynarska Point 2 w nowej odsłonie


Zakończyła się modernizacja części wspólnych budynku biurowego należącego do Bluehouse Capital. Za koncepcję i wykonanie rearanżacji odpowiadał Tétris. Pomimo tego, że całość prac przypadła na okres największych ograniczeń związanych z pandemią, projekt udało się przeprowadzić z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i bez opóźnień.

Źródło: www.propertynews.pl

Więcej dla e-commerce w MLP Poznań


Internetowy lider sprzedaży wyposażenia łazienek w Polsce wynajął dodatkowo prawie 4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Poznań. W transakcji doradzała agencja Axi Immo.

Źródło: www.propertynews.pl

Mindspace poszerza ofertę udogodnień


Elastyczne umowy najmu, komfortowe, w pełni wyposażone biura prywatne i designerskie przestrzenie wspólne – to tylko kilka przykładów tego, co swoim członkom oferuje Mindspace, globalny operator butikowych powierzchni biurowych typu flex. Założycielom Mindspace od początku zależało na tym, aby oryginalne i funkcjonalne wnętrza oraz spersonalizowany poziom usług sprzyjały silnemu poczuciu wspólnoty oraz pozytywnie wpływały na to, w jaki sposób ludzie pracują, uczą się i rozwijają. W tym celu niedawno została uruchomiona internetowa lokalizacja operatora – VIRTUAL by Mindspace. To kolejne narzędzie służące m.in. integracji jego członków.

Tagi: Internet
Źródło: www.propertynews.pl

ABC 4 brands na dłużej w Warsaw Distribution Center


Agencja reklamowa ABC 4 brands zdecydowała się odnowić umowę najmu powierzchni biurowo-magazynowej o powierzchni 1300 mkw. w Warsaw Distribution Center. W renegocjacjach umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska, a wynajmującego CBRE.

Źródło: www.propertynews.pl

Różnorodni najemcy szansą dla wrocławskich biur


Popyt na rynku biurowym we Wrocławiu w pierwszej połowie roku był o 40 proc. wyższy niż w analogicznym okresie w 2019 roku. Mimo że w drugiej połowie roku pandemia spowolniła aktywność najemców, to sektor biur ma szansę na szybką odbudowę.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

Zabytkowa kamienica zamieni się w biurowiec


Łódzka XIX-wieczna kamieniczka rodzeństwa Aurbachów zamieni się w biurowiec. Rozpoczęła się komercjalizacja - pisze lodz.naszemiasto.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

Najemcy szukają przestronnych biur


Nasi eksperci prowadzą wiele rozmów z firmami, którzy dzielą się z nami swoimi organizacyjnymi wyzwaniami. Relatywnie często rozmowy te toczą się wokół pomysłów relokacji najemcy do bardziej przestronnego i bezpiecznego biura - mówi Artur Apostoł, COO Globalworth Poland.

Źródło: www.propertynews.pl

BIK inwestuje w ekologiczne rozwiązania


Centrum logistyczne BIK Park Wrocław I zyskało stację do ładowania samochodów elektrycznych.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.propertynews.pl

DL Invest Group podsumował I półrocze


Portfolio logistyczne spółki w 2019 roku obejmowało 92 tyś. mkw. W trakcie budowy aktualnie jest dodatkowe 52 tyś. mkw. powierzchni wynajmowalnej. W oparciu o posiadany bank ziemi oraz uzyskane zgody administracyjne DL Invest Group planuje dostarczyć do 2024 r. łącznie ponad 416 tyś. mkw. powierzchni magazynowej.

Tagi: Banki
Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami