Prointegra
Wiadomości z Polski  RSS
​Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze


Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek (17 września) wieczorem zdjęty z porządku głosowań - wynika z informacji na stronie sejmowej. Tymczasem jedyna kandydatka na RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Spór posłów koła Konfederacji z marszałek Sejmu Elżbietą Witek

#zrodlo

Sejm przystąpił w czwartek (17 września) późnym wieczorem do głosowań nad poselskimi projektami ustaw o ochronie zwierząt. Po rozpoczęciu głosowań poseł Konfederacji Grzegorz Braun wdarł się w spór z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Źródło: fakty.interia.pl

Sejm zdecydował w sprawie tzw. "piątki dla zwierząt"

#zrodlo

Sejm przyjął blok poprawek PiS do noweli ustawy o ochronie zwierząt. Jedna z nich przywraca przepis ograniczający ubój rytualny.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

​Sejm uchwalił ustawę o Funduszu Medycznym

#zrodlo

Sejm uchwalił w czwartek (17 września) ustawę o Funduszu Medycznym zakładającą przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na ochronę zdrowia, m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych i rzadkich.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Tarnowskie Góry: 60-letniej kobiecie usunięto ogromnego guza

#zrodlo

Ważył 24 kilogramy i miał 60 centymetrów średnicy - tak ogromnego guza wycięli 60-letniej pacjentce lekarze z Tarnowskich Gór (woj. śląskie). Kobieta miała anemię i skarżyła się na bóle brzucha. U ginekologa nie była od 20 lat. Materiał Moniki Zalewskiej z "Wydarzeń" w Polsat News.

Źródło: fakty.interia.pl

​Poseł PiS Robert Telus jest zakażony koronawirusem

#zrodlo

Szef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus jest zakażony koronawirusem. Poseł PiS poinformował o tym w czwartek (17 września).

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Sejm: Punkt o powołaniu RPO zdjęty z porządku głosowań

#zrodlo

Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek wieczorem zdjęty z porządku głosowań – wynika z informacji na stronie sejmowej.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Michał Kamiński: Ziobro powiedział "nie". Kaczyński musiał ustąpić

#zrodlo

- Dotykamy problemu, którego nawet Jarosław Kaczyński w swej mądrości nie jest w stanie rozwiązać: jak pogodzić ambicje Zbigniewa Ziobry z ambicjami Mateusza Morawieckiego - mówił Michał Kamiński w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Wicemarszałek Senatu, że walka o "ustawę covidową" była tak naprawdę walką czy premier "będzie odpowiadał przed sądem, czy nie".

Przedterminowe wybory? Wiceminister z Solidarnej Polski odpowiada

#zrodlo

- Nie znam ani jednego polityka Zjednoczonej Prawicy, który nie chciałby kontynuowania misji reformy państwa - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Polsat News wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Polityk Solidarnej Polski odniósł się w ten sposób do ogłoszonego zawieszenia negocjacji koalicyjnych między PiS a Porozumieniem i SP. Wokół tej sprawy pojawił się temat ewentualnych przyspieszonych wyborów.

Źródło: fakty.interia.pl

Rowerowa wycieczka zakończona atakiem roju szerszeni. Wstrząs zagrażał życiu kobiety

#zrodlo

Kobieta z Wrocławia trafiła do szpitala po tym, jak parę rowerzystów zaatakował rój groźnych owadów. Według lekarzy była w stanie zagrażającym życiu. Gniazdo błonkówek położone niebezpiecznie blisko uczęszczanej ścieżki usunęli strażacy. Jesień to czas, kiedy szerszenie i osy są szczególnie aktywne, a lekarze ostrzegają, że u osób uczulonych użądlenia błonkówek mogą prowadzić do śmierci.

Źródło: fakty.interia.pl

​Zbigniew Ziobro dziękuje PiS

#zrodlo

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podziękował PiS za wycofanie projektu tzw. ustawy o bezkarności. Jak podkreślił, Zjednoczona Prawica ma odważny plan reformy państwa.

Źródło: fakty.interia.pl

​Kradzież danych coraz popularniejszym sposobem na nieuczciwe wzbogacenie. Wystarczy numer PESEL

#zrodlo

W kwietniu komornik zajął konto pani Katarzyny. Wówczas kobieta dowiedziała się, że na jej PESEL ktoś wziął kilka tysięcy zł pożyczki w parabanku. Kilka tygodni później sytuacja się powtórzyła. Na umowie widnieje imię i nazwisko pani Katarzyny oraz PESEL, inny jest natomiast adres. Okazuje się, że firmie wystarczy sam numer do rozpoczęcia procedury wypłaty pieniędzy. Więcej w materiale "Interwencji" Polsat News.

Źródło: fakty.interia.pl

Wierzbica: Jedenaścioro dzieci zostanie z matką. Sąd zdecydował

#zrodlo

Jedenaścioro dzieci z Wierzbicy, zabranych wcześniej matce, wróci do rodzinnego domu - zdecydował Sąd Rejonowy w Radomsku. O decyzji sądu poinformował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. O szczegółach sprawy pisze polsatnews.pl.

Źródło: fakty.interia.pl

Tragedia w Tatrach. Nie żyje młody turysta

#zrodlo

W trakcie nocnych poszukiwań ze środy na czwartek 17 września, ratownicy TOPR odnaleźli w rejonie Morskiego Oka ciało młodego turysty, który najprawdopodobniej spadł z Żabiego Szczytu Niżniego - poinformowała ratownik dyżurny TOPR. To już czwarta ofiara Tatr w ciągu ostatnich dziewięciu dni.

Źródło: fakty.interia.pl

Jan Krzysztof Ardanowski odchodzi z PiS? Jest odpowiedź ministra rolnictwa

#zrodlo

- Nieoficjalnie dowiedziałem się, że rezygnację z członkostwa PiS złożył Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Powodem jest projekt zmian ustawy, tzw. "piątka dla zwierząt" - przekazał reporter Polsat News Wojciech Dąbrowski. Jan Krzysztof Ardanowski w odpowiedzi na Twitterze zapewnił, że "nie ma takich planów".

Źródło: fakty.interia.pl

​Jarosław Gowin: Nie sądzę, żeby przyspieszone wybory były Polsce potrzebne

#zrodlo

- Nie sądzę, żeby przyspieszone wybory, to było to, co w tej chwili jest Polsce potrzebne - powiedział dziennikarzom w Sejmie lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Źródło: fakty.interia.pl

Projekt ustawy o ochronie zwierząt. Koalicjanci PiS stawiają warunki

#zrodlo

- W razie braku poparcia naszych poprawek zagłosujemy przeciw projektowi ustawy o ochronie zwierząt - poinformowała w czwartek 17 września rzeczniczka Porozumienia, posłanka Magdalena Sroka. Także drugi koalicjant PiS - Solidarna Polska - nie poprze ustawy w obecnym brzmieniu - zadeklarował wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS wycofuje się z noweli tzw. ustawy covidowej


- Wycofamy projekt noweli tzw. ustawy covidowej dotyczący odpowiedzialności urzędników; wrócimy do tego z pewnością - poinformował po czwartkowym (17 września) posiedzeniu klubu PiS jego szef Ryszard Terlecki. Wcześniej przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry deklarowali, że nie poprą pomysłu swojego koalicjanta.

Źródło: fakty.interia.pl

Ryszard Terlecki: Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone


- Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone w związku z sytuacją, jaką mamy w Sejmie - powiedział w czwartek (17 września) Ryszard Terlecki. - Jeśli nasi koalicjanci poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić - dodał. Według informacji Interii podczas spotkania polityków PiS prezes Jarosław Kaczyński miał w ostrych słowach wyrazić się na temat koalicjantów.

Źródło: fakty.interia.pl

Warszawa: Masowe pochówki ofiar komunizmu

#zrodlo

Specjaliści IPN odnaleźli kolejne sześć szkieletów ludzkich na terenie dawnego więzienia karno-śledczego UB i NKWD (tzw. Toledo) w Warszawie. W sumie eksperci odnaleźli tam szczątki 12 osób; liczba jam grobowych wskazuje na masowe pochówki ofiar komunistycznych w tym miejscu.

Źródło: fakty.interia.pl

25 godzin jazdy bez odpoczynku

#zrodlo

Jeden "terminator" wypija hektolitry płynu energetycznego i wozi busem rocznie nawet 1,6 tys. osób. Pod warunkiem że nie zaśnie i nie spowoduje wypadku, jakich wiele ostatnio na polskich i europejskich drogach - pisze na łamach "Przeglądu" Beata Dżon-Ozimek.

Źródło: fakty.interia.pl

Kolejny front w wojnie Mariana Banasia z PiS? Prezes NIK składa nowe donosy

#zrodlo

Otwiera się kolejny front w wojnie Mariana Banasia z rządzącą partią. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, do prokuratury wpłynęły kolejne zawiadomienia autorstwa szefa Najwyższej Izby Kontroli na wiceprezesa Tadeusza Dziubę. Dotyczą podejrzeń bezprawnego wywierania wpływu na kontrolerów sporządzających raporty krytyczne wobec obecnego rządu.

Źródło: fakty.interia.pl

Piotr Zgorzelski: Opinia prezesa PiS o opozycji zmienia się jak u nadąsanej panny

#zrodlo

- Jarosław Kaczyński obdarzał opozycję epitetami typu "element animalny", "hołota chamska", a teraz potrzebni są mu "dobrzy ludzie", bo w Zjednoczonej Prawicy są "źli", którzy nie chcą poprzeć tzw. piątki dla zwierząt - powiedział w programie Polsat News "Graffiti" wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL). Projekt nowelizacji ustawy nazwał "antypolskim" i "bolszewickim".

Źródło: fakty.interia.pl

Brak jedności w klubie PiS. Radosław Fogiel: Ubolewam

#zrodlo

Wicerzecznik PiS wyraził ubolewanie z powodu tego, że część posłów klubu PiS głosowała za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. - Jeżeli ktoś np. chciałby poprzeć tę ustawę, ale ma jakieś drobne wątpliwości, być może dyscyplina pomogłaby mu je rozstrzygnąć - powiedział.

Źródło: fakty.interia.pl

Co wiemy o testach na COVID-19

#zrodlo

Handel testami kwitnie, a nowoczesne polskie testy leżą w magazynach - pisze Marek Czarkowski na łamach tygodnika "Przegląd".

Źródło: fakty.interia.pl

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz: Tym wyzwaniom trzeba stawić czoło razem

#zrodlo

Spotkałam się z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, prezentowałam swój program, prezentowałam swoją wizję urzędy i liczę na to, że przekonałam posłów koalicji rządzącej - mówi mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, jedyna zgłoszona kandydatka na funkcję RPO. Jak dodaje, wśród swoich zastępców widzi zarówno konserwatystów, jak i liberałów.

Źródło: fakty.interia.pl

Ministerstwo Zdrowia: Nie będzie można wywieźć z Polski szczepionek na grypę

#zrodlo

Pierwsza partia szczepionki na grypę rozeszła się w Polsce błyskawicznie. Wiadomo już, że wakcyny nie będzie można wywozić za granicę naszego kraju - informuje w czwartek 17 września "Rzeczpospolita". Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że nie ma dziś sygnałów, by deficyt szczepionek stał się celem mafii lekowych.

Źródło: fakty.interia.pl

Kinga Duda powołana na społecznego doradcę prezydenta

#zrodlo

Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została społecznym doradcą swojego ojca. Z informacji na stronie prezydenta wynika, że do pełnienia tej funkcji została powołana w sierpniu 2020 r. Jak podkreślił Andrzej Duda, jego córka nie będzie otrzymywała wynagrodzenia z tytułu nowej roli.

Źródło: fakty.interia.pl

Koronawirus. Pięciu pracowników Sanepidu w Kościerzynie zakażonych koronawirusem

#zrodlo

U pięciu pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie (pomorskie) potwierdzono w środę obecność koronawirusa. Pozostała część załogi placówki została objęta kwarantanną.

Źródło: fakty.interia.pl

Kraków: Spór o drastyczne obrazy. Radni chcą zakazu

#zrodlo

Radni Krakowa zaaapelowali do prezydenta miasta o wprowadzenie na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto zakazu pokazywania podczas demonstracji obrazów o drastycznej treści. W rezolucji było pierwotnie zdanie, że zakaz ten ma dotyczyć zdjęć "abortowanych płodów", ale zapis ten został przez projektodawców wycofany.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami