f4up
Wiadomości z Polski  RSS
Sędzia Małgorzata Manowska powołana na stanowisko I prezesa SN

#zrodlo

Prezydent zdecydował o powołaniu, spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, pani sędzi Małgorzaty Manowskiej na stanowisko Pierwszego Prezesa SN - poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Źródło: fakty.interia.pl

"Wprost": Minister zdrowia poskarżył się Jarosławowi Kaczyńskiemu

#zrodlo

"Polityków PiS-u zaskoczyła zdecydowana obrona ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego przez Jarosława Kaczyńskiego" – pisze "Wprost". Według informatora gazety, minister zdrowia miał się poskarżyć prezesowi PiS, że plotki na jego temat rozpuszcza Jarosław Gowin.

Źródło: fakty.interia.pl

Szumowski, Ziobro i Kamiński. KO chce odwołania trzech ministrów


Koalicja Obywatelska składa wnioski o wotum nieufności wobec trzech szefów resortów: ministra zdrowa Łukasza Szumowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro - poinformował w poniedziałek prasowej lider PO Borys Budka.

Nitras odpowiada na słowa Szumowskiego w Interii

#zrodlo

Poseł KO Sławomir Nitras odniósł się do wywiadu, którego minister zdrowia Łukasz Szumowski udzielił Interii. "Gdybyśmy byli w dawnych czasach, to bym panu Nitrasowi dał w pysk" – powiedział naszemu portalowi minister zdrowia w reakcji na słowa opozycyjnego posła na temat żony Szumowskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Fałszywe SMS-y o zatrzymaniu przesyłki. Poczta Polska ostrzega

#zrodlo

Poczta Polska ostrzega klientów przed cyberprzestępcami i zaleca ostrożność w internecie. Jak informuje spółka w poniedziałkowym komunikacie, chodzi m.in. o fałszywe SMS-y o zatrzymaniu przesyłki do dezynfekcji i maile, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Źródło: fakty.interia.pl

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wydało nowy komunikat

#zrodlo

Mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podało w poniedziałek rano (25 maja) Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby nie zgłoszono przypadku zgonu z powodu COVID-19 - poinformował resort. Bilans SARS-Cov-2 w Polsce, od początku epidemii, przedstawia się teraz następująco: 21 440 przypadków zakażenia, 996 zmarłych. Do tej pory wyzdrowiało 9276 pacjentów.

Źródło: fakty.interia.pl

Łukasz Szumowski o premierze łamiącym zasady bezpieczeństwa

#zrodlo

"Dystanse na pewno mogłyby być większe" - w ten sposób minister zdrowia Łukasz Szumowski skomentował zdjęcia, na których najważniejsze osoby w państwie nie stosują się do reguł bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. "Premier został przez swoje zaplecze źle poinformowany i chciałem za to przeprosić" - oznajmił rzecznik rządu.

Źródło: fakty.interia.pl

Paweł Tanajno zatrzymany przez policję. Wiceszef MS: Nikt nie będzie szarpał policjantów

#zrodlo

Zatrzymanie Pawła Tanajno było prawidłowe. Nikt nie będzie szarpał policjantów - oświadczył wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że reakcja funkcjonariuszy w tym przypadku nie była przesadzona.

Źródło: fakty.interia.pl

Wybory 2020. Sławomir Neumann: Marszałek Sejmu złamała prawo

#zrodlo

"Moim zdaniem, marszałek Sejmu Elżbieta Witek złamała prawo, bo w ciągu 14 dni od 10 maja, gdy nie odbyły się wybory prezydenckie, nie ogłosiła nowego terminu wyborów" - powiedział w poniedziałek, 25 maja, poseł Sławomir Neumann (KO).

Źródło: fakty.interia.pl

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. Szef MEN o szczegółach

#zrodlo

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy wrócą do szkoły będą mieli częściowo zajęcia dydaktyczne, a ci wszyscy, którzy do szkoły nie wrócą będą mieli nadal nauczanie na odległość - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Źródło: fakty.interia.pl

​Wybory kandydatów na I prezesa SN. Sędziowie apelują do prezydenta

#zrodlo

Grupa 50 sędziów Sądu Najwyższego zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o namysł nad powołaniem nowego I prezesa sądu. Ich zdaniem pozycja prezesa może być "podważana i słaba ze względu na skalę uchybień podczas obrad zgromadzenia, które wybrało kandydatów na tę funkcję".

Źródło: fakty.interia.pl

Szymon Hołownia: Mam większe szanse niż Rafał Trzaskowski

#zrodlo

Wszystkie sondaże, które widziałem pokazują, że mam w drugiej turze większe szanse na wygranie z Andrzejem Dudą niż Rafał Trzaskowski - podkreślił w Poznaniu kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Jak dodał, obecne wyniki sondaży są zgodne z założeniami jego sztabu.

Źródło: fakty.interia.pl

Rafał Trzaskowski: Andrzej Duda jest prezydentem niemym

#zrodlo

Andrzej Duda jest prezydentem niemym, nie ma żadnych pomysłów, żadnej inicjatywy, dlatego jestem przekonany, że przegra wybory prezydenckie - powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Kiedy otwarcie sanatoriów i uzdrowisk? Głos wiceministra zdrowia


W ramach odmrażania gospodarki i usług medycznych przymierzamy się do otwarcia sanatoriów i uzdrowisk w połowie czerwca - poinformował w sobotę (23 maja) wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Źródło: fakty.interia.pl

Wybrano pięciu kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego

#zrodlo

Włodzimierz Wróbel, Małgorzata Manowska, Tomasz Demendecki, Leszek Bosek, Joanna Misztal-Konecka to kandydaci na I prezesa Sądu Najwyższego, których wyłoniło zgromadzenie ogólne sędziów tego sądu.

Źródło: fakty.interia.pl

Hiperinflacja nieunikniona – zobacz dlaczego

 W wyniku działań rządu i banku centralnego czeka nas nieunikniona hiperinflacja jako efekt zamrożenia gospodarki i wpompowania do gospodarki ogromnych pieniędzy z programów pomocowych.  Autor bloga Indywidualista.pl wyjaśni przyczyny i skutki hiperinflacji na przykładzie Republiki Weimarskiej, w dużym skrócie wyglądało to tak: 1. Przed wybuchem 1 wojny światowej która rozpoczęła się w 1914 roku 1...

Źródło: wolna-polska.pl

Warszawa: Paweł Tanajno zatrzymany przez policję

#zrodlo

Inicjator tzw. strajku przedsiębiorców Paweł Tanajno został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza - potwierdziła stołeczna policja na Twitterze. Kandydat na prezydenta noc spędzi w areszcie.

Źródło: fakty.interia.pl

Trwa głosowanie na kandydatów na I prezesa SN

#zrodlo

W sobotę przed godz. 17 zgromadzenie sędziów Sądu Najwyższego przeszło do głosowania na kandydatów na I prezesa Sądu Najwyższego. Wolę kandydowania zgłosiło 10 sędziów. Zgromadzenie ma wybrać pięć kandydatur. Głosy mają być liczone do godz. 18.

Tagi: WOŚP
Źródło: fakty.interia.pl

Wybory 2020: Nowy sondaż prezydencki. Spadek notowań Dudy

#zrodlo

35 proc. Polaków oddałoby swój głos w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę, a 21 proc. na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego - wynika z sondażu PBS opublikowanego 23 maja przez "Gazetę Wyborczą".

Źródło: fakty.interia.pl

Premier Morawiecki a wytyczne rządowe. "To nie nakazy"

#zrodlo

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Twitterze zdjęcia, na których siedzi w restauracji wraz z jej właścicielami. Według rządowych wytycznych przy jednym stoliku może przebywać tylko rodzina lub osoby mieszkające razem. Szef rządu został zapytany o fotografie.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Na Bałtyku zatonął jacht. Akcja ratownicza zakończona sukcesem

#zrodlo

Udana akcja ratownicza na Bałtyku w rejonie Zatoki Gdańskiej. Dwie osoby zostały uratowane przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa po tym jak zatonął jacht, na którym przebywały.

Źródło: fakty.interia.pl

Posłowie KO: Kolejny przykład konfliktu interesów ministra Szumowskiego

#zrodlo

Spółka, w której udziały miała spółka braci Szumowskich, otrzymała dofinansowanie na kwotę 24 mln zł niedługo po tym, jak Łukasz Szumowski został wiceministrem nauki, choć wcześniej Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jej wniosek rozpatrzyło negatywnie - oświadczyli posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński po kontroli poselskiej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pytany o tę sprawę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że "w procedurze nie było nic sprzecznego z prawem".

Źródło: fakty.interia.pl

Jesienią drugi szczyt epidemii. Minister podał konkretne miesiące

#zrodlo

Kiedy epidemia koronawirusa w Polsce może się zacząć na większą skalę? – We wrześniu lub październiku – mówi nam minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Jacek Kurski ponownie wybrany do zarządu TVP. Z poparciem polityków PiS

#zrodlo

Zaledwie dwa miesiące po odwołaniu z funkcji prezesa Jacek Kurski będzie ponownie w zarządzie Telewizji Polskiej. Został tam powołany w piątek 22 maja przez Radę Mediów Narodowych.

Źródło: fakty.interia.pl

"Hoss" wychodzi z aresztu. Decyzję wydał poznański sąd

#zrodlo

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął w piątek (22 maja) decyzję o zwolnieniu z aresztu Arkadiusza Ł. pseudonim "Hoss", nazywanego "królem mafii wnuczkowej". Po wpłaceniu poręczenia majątkowego "Hoss" został objęty dozorem policyjnym. Nałożono też na niego zakaz opuszczania miasta i kraju - poinformowała rzeczniczka prasowa sądu sędzia Elżbieta Fijałkowska.

Tagi: Poznań
Źródło: fakty.interia.pl

PiS liderem, Konfederacja przed Lewicą. Sondaż Kantar

#zrodlo

Zjednoczona Prawica - 37 proc., Koalicja Obywatelska - 23 proc. Spada poparcie dla Lewicy, a rośnie dla Konfederacji. To wyniki majowego sondażu przeprowadzonego przez Kantar.

Źródło: fakty.interia.pl

Szymon Hołownia pojawił się na Nowogrodzkiej. Przedstawił "wyborcze minimum"

#zrodlo

O przebiegu kalendarza wyborczego powinna decydować wyłącznie PKW, co najmniej 10-dniowy termin na zebranie podpisów dla nowych kandydatów, czy zagwarantowanie głosowania korespondencyjnego dla osób będących na kwarantannie - takie propozycje znalazły się w tzw. wyborczym minimum, które zaproponował kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Konferencja prasowa odbyła się przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Źródło: fakty.interia.pl

Aleksander Stępkowski o rozmowach z prezesami izb SN: Jest zasadnicza zmiana

#zrodlo

W piątek (22 maja) kontynuowane są obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wskazać kandydatów na I prezesa SN. Pełniący obowiązki I prezesa sędzia Aleksander Stępkowski odbył konsultacje z prezesami izb oraz z kandydatami na I prezesa. "Jest zasadnicza zmiana. Rozmawialiśmy bardzo szczerze" - przekazał.

Źródło: fakty.interia.pl

Łukasz Szumowski: Wkrótce rozwiązania dotyczące wakacji dla dzieci

#zrodlo

Resort zdrowia wprowadzi rozwiązania dotyczące obozów i kolonii dla dzieci, które umożliwią im wypoczynek pomimo epidemii koronawirusa - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał też, że decyzje dotyczące takich rozwiązań będą podejmowane w ciągu dwóch tygodni.

Źródło: fakty.interia.pl

Krzysztof Bosak o powrocie Jacka Kurskiego do TVP: Upokorzenie prezydenta

#zrodlo

Powrót Jacka Kurskiego do zarządzania telewizją publiczną to upokorzenie prezydenta przez obóz rządzący - mówił w piątek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak. Zaapelował także do Rady Mediów Narodowych, aby nie wybierała Kurskiego na stanowisko prezesa TVP.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami