Prointegra
Wiadomości z Polski  RSS
Sędzia Nawacki popełnił przestępstwo? Jest zawiadomienie

#zrodlo

Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęło we wtorek zawiadomienie osoby prywatnej o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego. To drugie tego rodzaju zawiadomienie, podobną sprawę od miesiąca bada też Prokuratura Krajowa.

Źródło: fakty.interia.pl

​Lubliniec: 19-latek pobił dwuletnią siostrzenicę

#zrodlo

Policjanci z Lublińca zatrzymali 19-latka, który najpierw groził swojej siostrze śmiercią, a następnie pobił jej dwuletnią córkę. Młody mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Źródło: fakty.interia.pl

​Śmierć Piotra Pawłowskiego. Lekarz pogotowia z zarzutami

#zrodlo

Lekarz pogotowia Jerzy M. usłyszał w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zarzuty fałszowania dokumentacji oraz błędu medycznego - ustaliła Wirtualna Polska. Zdaniem śledczych, skutkiem tych zaniechań było przyczynienie się do śmierci znanego działacza Piotra Pawłowskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Instytucje państwa zawiodły. RMF FM ujawnia wnioski z raportu NIK w sprawie GetBack


Najwyższa Izba Kontroli nie pozostawia suchej nitki na Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w związku z ich działaniami wobec GetBack. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, z raportu Izby wynika, że instytucje państwowe nie zapewniły skutecznej ochrony konsumentów przed niezgodną z prawem działalnością tej instytucji finansowej.

​Koalicja goni PiS. Najnowszy sondaż


Tylko sześć punktów procentowych dzieli Koalicję Obywatelską od Prawa i Sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu IBSP dla Wirtualnej Polski.

Źródło: fakty.interia.pl

PO wybierze nowego lidera. Gowin: To przesądzona sprawa

#zrodlo

Zbliża się wybór nowego przwodniczącego Platformy. "Od dłuższego czasu uważam, że wybór Borysa Budki jest sprawą przesądzoną" - uważa wicepremier Jarosław Gowin. Ocenił, że pozycja Budki będzie słabsza niż obecnego szefa partii Grzegorza Schetyny i że jego wybór będzie oznaczać skręt Platformy w lewo.

Źródło: fakty.interia.pl

RMF: Sędzia Juszczyszyn przybył do Sejmu


Po godzinie dziewiątej przed Sejmem pojawił się sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Rejonowego w Olsztynie. Jak zapowiadał już wcześniej, będzie chciał uzyskać od Kancelarii Sejmu listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Przed Kancelarią na sędziego czekała grupa kilkunastu osób. Mieli m.in. transparenty z napisem: Wspieramy niezależnych sędziów.

Źródło: fakty.interia.pl

Jarosław Gowin: Odrzucimy senackie weto wobec nowelizacji ustaw sądowych


W czwartek odrzucimy senackie weto wobec nowelizacji ustaw sądowych - poinformował w radiowej Jedynce wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że spodziewa się podpisu prezydenta pod nowelą.

Źródło: fakty.interia.pl

​"Fakt": Liczba członków PiS wzrosła o 100 proc.

#zrodlo

Od 2016 roku liczba członków Prawa i Sprawiedliwości wzrosła z 20 do 40 tysięcy - informuje "Fakt".

Źródło: fakty.interia.pl

Kiedy pojedziemy drogą dwupasmową z Krakowa do Warszawy? Są kolejne postępy

#zrodlo

Czy do końca 2023 roku będzie można wreszcie pojechać dwupasmową na całej długości drogą ekspresową S7 z Krakowa do Warszawy? Rozpoczęcie budowy brakującego fragmentu trasy z Nowej Huty do węzła Widoma jest coraz bliżej – informuje "Dziennik Polski".

Źródło: fakty.interia.pl

​"Super Express": Kulisy walki o władzę w Platformie Obywatelskiej

#zrodlo

Najbliżej przejęcia władzy w Platformie Obywatelskiej jest Borys Budka - informuje "Super Express" w tekście o wiele mówiącym tytule "Wszyscy przeciw Siemoniakowi".

Źródło: fakty.interia.pl

Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot na Bałtyku


Polscy piloci stacjonujący w Estonii przechwycili rosyjski samolot rozpoznawczy. Do incydentu doszło w niedzielę na Bałtyku. Przelot Tu-134 był zgłoszony jedynie do Kaliningradu.

Źródło: fakty.interia.pl

​Rządowa ekspertka: Populacja Polski może spaść do 17 milionów

#zrodlo

Do końca stulecia, w wariancie pesymistycznym, mieszkańców Polski może być tylko 17 milionów - ostrzega na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Barbara Socha, pełnomocniczka rządu ds. demografii.

Tagi: Dzienniki
Źródło: fakty.interia.pl

Polska i Japonia zamierzają wspólnie wybudować reaktor jądrowy

#zrodlo

W ciągu kilkunastu lat Polska i Japonia zamierzają wspólnie wybudować wysokotemperaturowy reaktor jądrowy HTR. Japonia dostarczy technologii, a Polska infrastrukturę do zbudowania i utrzymania elektrowni. Opracowany wspólnie reaktor będzie mógł być sprzedawany do państw trzecich.

Źródło: fakty.interia.pl

Robert Biedroń: Mam więcej wspólnego z papieżem Franciszkiem niż Andrzej Duda

#zrodlo

Mam więcej wspólnego z papieżem Franciszkiem niż prezydent Andrzej Duda, np. jeśli chodzi o wrażliwość na kwestię katastrofy klimatycznej - mówi kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Jak przyznaje, ceni marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego za podejście do polityki zagranicznej.

Źródło: fakty.interia.pl

Ryszard Czarnecki: Sądy tylko pretekstem dla Brukseli

#zrodlo

"Brukseli nie chodzi o kwestie sądów, tylko o kwestie finansowe albo o ograniczenie konkurencyjności polskiej gospodarki, albo o kwestie budżetu siedmioletniego" - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Polityk ocenia też, że "kwestie sądów" są pretekstem.

Źródło: fakty.interia.pl

Na ponad 5,7 mld zł są zadłużeni polscy emeryci. Rekordzista ma do oddania ok. 8 mln zł

#zrodlo

Seniorzy wpisani do Krajowego Rejestru Długów mają do spłaty prawie 800 tys. zobowiązań na ponad 5,7 mld zł; to o ponad pół mld zł mniej niż rok wcześniej - wynika z danych KRD. Rekordzista ma do oddania ponad 8 mln zł.

Źródło: fakty.interia.pl

​"Rzeczpospolita": Co PiS na ostrą retorykę Andrzeja Dudy?

#zrodlo

Ostre wypowiedzi Andrzeja Dudy dotyczące sędziów cieszą się pełnym poparciem władz Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego - podaje "Rzeczpospolita". Gazeta informuje także, iż prezydent podpisze tzw. ustawę dyscyplinującą sędziów.

Źródło: fakty.interia.pl

"Rzeczpospolita": MON ma ujawnić, co zrobił w sprawie katastrofy smoleńskiej

#zrodlo

MON ma ujawnić, co zrobił, by umiędzynarodowić badanie katastrofy z 2010 r. To efekt przegranej sprawy z senatorem Krzysztofem Brejzą (KO), który uważa, że o międzynarodową komisję w ogóle się nie starano - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Źródło: fakty.interia.pl

Premier Morawiecki: W najbliższych kilku latach nie będzie w Europie większego placu budowy niż Polska

#zrodlo

W najbliższych kilku latach w Europie nie będzie większego placu budowy dróg, kolei, lotnisk niż Polska - przekonywał premier Mateusz Morawiecki w Tokio podczas spotkania z przedsiębiorcami. Wiceszef ministerstwa infrastruktury Japonii zapewniał, że jego kraj będzie współpracował w realizowaniu CPK.

Premier Mateusz Morawiecki: W energetyce jesteśmy u progu podjęcia kluczowych decyzji dotyczących atomu

#zrodlo

W energetyce jesteśmy u progu podjęcia kluczowych decyzji dotyczących atomu, energetyki atomowej - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Tokio podczas spotkania z polskimi i japońskimi przedsiębiorcami. Nie wykluczył współpracy z Japonią w zakresie technologii konwersji energii z węgla na gaz.

Źródło: fakty.interia.pl

Rzeczniczka PiS: Zgłaszanie obecnie jakichś projektów "anty-447" jest bezsensowne

#zrodlo

Zgłaszanie obecnie jakichś projektów "anty-447" jest bezsensowne - oceniła w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, tylko "większość parlamentarna i rząd PiS są gwarantem, że jakiekolwiek próby działań na szkodę Polski i polskich obywateli będą nieskuteczne.

Źródło: fakty.interia.pl

Emerytury stażowe. Andrzej Duda wycofuje się z pomysłu?

#zrodlo

W kampanii wyborczej szykuje się tarcie na linii prezydent Andrzej Duda - "Solidarność". Chodzi o emerytury. Mimo wstępnego zainteresowania, prezydent nie ma zamiaru w kampanii głośno popierać pomysłu wprowadzenia w Polsce tak zwanych emerytur stażowych. A to właśnie postulat "Solidarności".

Źródło: fakty.interia.pl

Gowin: Ze strony sędziów nie ma woli reformowania sądów

#zrodlo

Ze strony środowisk prawniczych, w szczególności ze strony sędziów, nie było i nie ma żadnej nie tylko koncepcji udoskonalenia, usprawnienia funkcjonowania sądów, ale żadnej woli, żeby funkcjonowanie sądów reformować - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Źródło: fakty.interia.pl

Andrzej Duda: My, Polacy, jesteśmy strażnikami prawdy historycznej

#zrodlo

"Nie możemy dopuścić, aby pamięć i prawda o Zagładzie zatarły się i poszły w zapomnienie. Musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby pozostały one wyraźne i były rozumiane przez kolejne generacje" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników krakowskiego sympozjum z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Źródło: fakty.interia.pl

"Wtórny podział subwencji"? Jarosław Gowin potwierdza

#zrodlo

Uważamy, że to sprawiedliwe i uczciwe wobec wyborców, by dzielić subwencje proporcjonalnie do liczby posłów, których wprowadziły poszczególne partie; projekt ustawy w tej sprawie wkrótce będzie gotowy - oświadczył w poniedziałek wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Źródło: fakty.interia.pl

Niezawodne wózki widłowe, które szybko zwracają włożoną w nie inwestycję

#zrodlo
Sprzęt, który wykorzystuje się do pracy, musi być niezawodny. Urządzenia często przyspieszają wykonywanie swoich obowiązków, ułatwiają pracę i umożliwiają więcej, niż byłby w stanie zrobić człowiek jedynie przy pomocy swoich dwóch rąk. To sprawia, że sprzęt taki podnosi zyski, a z czasem zwraca koszty, które musieliśmy ponieść przy jego zakupie. Sztuką jest kupić takie wózki...

Tagi: Praca
Źródło: wolna-polska.pl

Szymon Hołownia odpowiada Mariuszowi Błaszczakowi. "Ktoś tu się mocno plącze"

#zrodlo

"Gen. Mirosław Różański dla ministra Błaszczaka jest gwarantem 'układu'? To czemu przez ponad rok był Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych za rządów Prawa i Sprawiedliwości" - napisał Szymon Hołownia, który chce walczyć o fotel prezydenta kraju. To odpowiedź na słowa szefa MON, który stwierdził, że Hołownia to "inne wydanie układu, który rządził Polską od lat".

RPO ma wątpliwości co do prawidłowości powołania rzecznika dyscyplinarnego sędziów

#zrodlo

Rzecznik Praw Obywatelskich wyraził w poniedziałek wątpliwość w kwestii prawidłowości powołania w 2018 roku rzecznika dyscyplinarnego sędziów Piotra Schaba. Jak dodał, jeśli ta wątpliwość się potwierdzi, należy uznać, iż działanie sędziego Schaba "to nadużycie władzy".

Tagi: Dodge, Praca
Źródło: fakty.interia.pl

Oburzenie po wpisie rzeczniczki Lewicy. Jacek Ozdoba: Będzie wniosek o ukaranie

#zrodlo

Poseł Jacek Ozdoba (PiS) zapowiedział, że we wtorek złoży wniosek do komisji etyki poselskiej o ukaranie rzeczniczki Lewicy Anny Marii Żukowskiej w związku z jej komentarzem po śmierci sędziego TK Grzegorza Jędręjka. - Wpis posłanki jest skandaliczny - oświadczył poseł.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami