f4up
Rozrywka  RSS
Ryszard Ronczewski nie żyje. Aktor był zakażony koronawirusemZmarł wieloletni aktor Teatru Wybrzeże Ryszard Ronczewski. Artysta miał 90 lat. "Ze względu na wiek i chorobę płuc należał do grupy podwyższonego ryzyka - dlatego testowe potwierdzenie, że jest zakażony koronawirusem, nie zapowiadało niczego dobrego" - poinformował portal miasta Gdańska gdansk.pl.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.rmf24.pl

"Droga wewnętrzna" - Nowa Huta krok po kroku

#zrodlo

Kiedy świat wokół osacza jak wróg, gdy czas wpółczesny staje się więzieniem, człowiek często poszukuje osobistej niszy. Naturalnym odruchem, tym pierwszym impulsem, jest ucieczka w przeszłość, ostoję spokoju, bezpieczną oazę. Raz jeszcze przeżywamy dzieciństwo i młodość, wędrujemy w wyobraźni po prywatnej Arkadii, krainie dobra, nawet gdy faktycznie wcale nie była idyllą.

Źródło: www.rmf24.pl

Ekipy "Mission Impossible" i "Batmana" wróciły do pracyForum Romanum, najstarszy plac miejski w Rzymie. To tam pojawiła się ekipa siódmej części "Mission Impossible", z Tomem Cruisem na czele. Filmowcy wrócili na plan. Podobnie jak ekipa nowego "Batmana".

Tagi: Batman
Źródło: www.rmf24.pl

Dzieła Szekspira z 1623 roku sprzedane za blisko 10 mln dolarów

#zrodlo

Książka z 1623, w której po raz pierwszy zebrano sztuki Williama Szekspira, została sprzedana za rekordową kwotę 9,97 mln dolarów - poinformował nowojorski dom aukcyjny Christie's.

Tagi: Szekspir
Źródło: www.rmf24.pl

Ruszają Wirtualne Targi Książki

#zrodlo

Literackie premiery, ponad 60 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, czy strefy dedykowane dzieciom i młodzieży. Od 14 do 25 października potrwają Wirtualne Targi Książki Empiku.

Tagi: Książki
Źródło: www.rmf24.pl

Polka pokieruje Galerią Narodową w Pradze"Alicja Knast wygrała konkurs i od nowego roku będzie zarządzała Galerią Narodową w Pradze" - poinformował minister kultury Czech Lubomir Zaoralek. W finale konkursu Polka pokonała dwóch znanych czeskich animatorów kultury.

Źródło: www.rmf24.pl

"Szarlatan" Agnieszki Holland czeskim kandydatem do Oscara

#zrodlo

"Szarlatan" w reż. Agnieszki Holland, inspirowany życiorysem czechosłowackiego zielarza Jana Mikolaska, będzie czeskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Źródło: www.rmf24.pl

Piotr Gliński: W czwartek ogłosimy nowe restrykcje. Lockdownu byśmy nie chcieli

#zrodlo

"Nie chcielibyśmy lockdownu. (…) Koszty takiego lockdownu, jak się okazuje, są znacznie większe niż korzyści z niego - w tym sensie, że skutki lockdownu uniemożliwią nam inwestowanie w ochronę zdrowia" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier Piotr Gliński. Zapowiedział, że w najbliższy czwartek ogłoszone zostaną nowe koronawirusowe restrykcje.

Źródło: www.rmf24.pl

Gal Gadot zagra Kleopatrę. Dorówna Elizabeth Taylor?

#zrodlo

Paramount Pictures wyprodukuje nowy film o Kleopatrze. Główną rolę w tym dramacie biograficznym zagra Gal Gadot, a film wyreżyseruje Patty Jenkins. Obie panie pracowały przy dwóch częściach "Wonder Woman".

Tagi: Filmy
Źródło: www.rmf24.pl

Paweł "Kelner" Rozwadowski nie żyje. Był współzałożycielem zespołów Izrael i Deuter

#zrodlo

W niedzielę w wieku 58 lat zmarł Paweł "Kelner" Rozwadowski, wokalista, gitarzysta i autor tekstów, współzałożyciel zespołów Izrael oraz Deuter. Był jedną z czołowych postaci polskiego punk rocka i reggae.

Źródło: www.rmf24.pl

Noc Księgarń i "Banksterzy" w kinach. Nowy tydzień w kulturze

#zrodlo

Noc Księgarń pełna spotkań ze świetnymi pisarzami. "Banksterzy" w kinach. Festiwal filmowy Tofifest. Tak zapowiada się nowy tydzień w kulturze.

Tagi: Kina
Źródło: www.rmf24.pl

Nowy podcast w RMF On! Bogdan Zalewski zaprasza w podróż po Nowej Hucie

#zrodlo

Dziś premiera nowego podcastu w RMF On. „Nowa Huta, krok po kroku”. To subiektywny przewodnik po wyjątkowej dzielnicy Krakowa. Na podcast w każdy piątek zaprasza dziennikarz RMF FM Bogdan Zalewski.

Źródło: www.rmf24.pl

Dziennikarska kaczka poetyckaAmerykańska poetka Louise Glück, tegoroczna literacka Noblistka, mimo że utytułowana i dobrze kojarzona w Stanach Zjednoczonych, w Polsce jest niemal nieznana. Przełożono parę jej wierszy. Tłumaczką utworów Glück była nasza wybitna poetka Julia Hartwig.

Źródło: www.rmf24.pl

Louise Glück laureatką literackiego NoblaLouise Glück została nagrodzona tegoroczną Nagrodą Noblą z literatury. To 77-letnia amerykańska poetka i eseistka, laureatka najważniejszych nagród literackich w Stanach Zjednoczonych, w tym między innymi Pulitzera.

Tagi: Ameryka
Źródło: www.rmf24.pl

Copernicus Festival: ​Ewa Lipska i Dr Zeit

#zrodlo

Ewa Lipska potrafi pisać i mówić o czasie właśnie tak jak w tym wierszu: inteligentnie, mądrze, z czułością i zabawnie, a także z maleńkim, słonym ziarenkiem ironii: W oczy mi patrzysz wciąż tak samo jak w tysiąc pierwszym roku rano kiedy w szeroką moją suknię twoje wplątało się kolano. Kiedy odwiedziłem wybitną poetkę w jej przytulnym krakowskim mieszkaniu, poczułem się jakby

Tagi: Intel
Źródło: www.rmf24.pl

Do kogo trafi literacki Nobel? Dziś poznamy laureata

#zrodlo

Już dziś dowiemy się, do kogo trafi Nobel w dziedzinie literatury. Z przecieków oraz typów wskazywanych przez ekspertów w szwedzkich mediach wynika, że nagrodzona zostanie "kobieta, raczej twórca spoza Europy, z kontynentu amerykańskiego lub afrykańskiego".

Źródło: www.rmf24.pl

Nie-przypadkowe spotkanie z poetką Ewą Lipską

#zrodlo

Z pewnością doświadczyliście w życiu dziwnych zbiegów okoliczności. Coś, co nie powinno się zdarzyć, jednak się wydarzyło. Szansa pojawienia się takiego faktu była bliska zeru, a tu nagle jest, objawia się w aurze niesamowitości, nimbie tajemnicy, albo zwyczajnego zadziwienia.

Źródło: www.rmf24.pl

W czasie wojny przyjęła ponad 3 tys. porodów. Heroiczna akuszerka z Łodzi

#zrodlo

Stanisława Leszczyńska w nieludzkich warunkach obozu zagłady przyjęła ponad 3 tys. porodów, nie tracąc żadnego dziecka. Losy heroicznej akuszerki z Łodzi, która sprzeciwiała się doktorowi Mengele, przybliża dokument "Położna" w reżyserii Marii Stachurskiej.

Tagi: Heroina
Źródło: www.rmf24.pl

Od człowieka do czarnej otchłani. Nowa wystawa Witolda-K

#zrodlo

"Od człowieka do czarnej otchłani" - taki tytuł nosi wystawa malarstawa Witolda-K (Witolda Kaczanowskiego). Można ją oglądać w galerii Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka do 29 listopada. Tematami wielu prac artysty są rzeczywistość, samotność i tajemnica. Jak podkreśla Witold-K, "klucz do dobrego dzieła to kompozycja! Trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać".

Tagi: Wiedeń, Praca
Źródło: www.rmf24.pl

Eddie Van Halen nie żyje. Muzyk i wirtuoz gitary miał 65 lat

#zrodlo

Zmarł Eddie Van Halen. Gitarzysta legendarnego zespołu hardrockowego Van Halen był chory na raka. O jego śmierci poinformował syn muzyka, Wolf Van Halen.

Źródło: www.rmf24.pl

Tom Cruise w kolejce przed szpitalem. Aktor zrobił test na koronawirusa

#zrodlo

Tom Cruise stanął w długiej kolejce do szpitala w Rzymie, by zrobić test na obecność koronawirusa. Aktor przyjechał do stolicy Włoch na zdjęcia do filmu "Mission: Impossible 7".

Źródło: www.rmf24.pl

​"Co nam zabiera czas". Zapraszamy na spotkanie ze Stefanem Chwinem

#zrodlo

Czy kiedykolwiek będziemy mogli cofnąć się w czasie? Czy czas w różnych miejscach kosmosu upływa w tym samym tempie? W jaki sposób myśleć o wieczności? Między innymi na tego rodzaju pytania będą starali się odpowiedzieć goście zaczynającego się dziś Copernicus Festival.

Tagi: Kosmos
Źródło: www.rmf24.pl

Efekt Bonda – zamykają kina, przesuwają kolejne premieryHollywoodzkie studia z powodu pandemii koronawirusa kolejny raz przesuwają daty premier swoich superprodukcji. Dotyczy to m.in nowego Batmana.

Tagi: Kina, Batman
Źródło: www.rmf24.pl

Onet: Roman Polański przyleci do Polski

#zrodlo

Roman Polański przyleci do Polski. Rodzina, która ukrywała go podczas wojny, zostanie uhonorowana przez Yad Vashem. Odznaczenie w imieniu rodziny odbierze wnuk małżeństwa Stefanii i Jana Buchałów.

Źródło: www.rmf24.pl

Nowe zdjęcia z planu "Wiedźmina". Zobaczcie, jak prezentuje się Henry Cavill

#zrodlo

Henry Cavill opublikował na swoim profilu na Instagramie pierwsze oficjalne zdjęcie z planu drugiego sezonu "Wiedźmina". Na fotografii aktor, wcielający się w postać Geralta z Rivii, pozuje w nowej zbroi.

Źródło: www.rmf24.pl

90-letni Clint Eastwood nakręci nowy film

#zrodlo

Legendarny aktor i reżyser, który w maju skończył 90 lat, zamierza wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie "Cry Macho". Produkcja ma powstać dla Warner Bros. Jak ujawnia serwis Deadline, Clint Eastwood już rozpoczął poszukiwania lokalizacji do zdjęć.

Tagi: Filmy
Źródło: www.rmf24.pl

Premiera Assassin's Creed Valhalla już w listopadzie!

#zrodlo

​Po przemierzaniu starożytnej Grecji z AC: Odyssey czekają na Ciebie bardziej mroźne i brutalniejsze klimaty. Czas przywdziać niedźwiedzią skórę, naostrzyć topór i wsiąść do łodzi, bowiem w najnowszej części cyklu odwiedzisz Skandynawię w czasach panowania wikingów i spróbujesz podbić podzielone angielskie królestwa. Data premiery została zaplanowana na 10 listopada 2020 roku. Gra ukaże się na PC, PS4, Xbox One oraz konsolach nowej generacji - Xbox Series X i PS5. W Valhalli czeka Cię ogromny otwarty świat pełen wyzwań i niebezpieczeństw....

Tagi: Grecja, Xbox
Źródło: www.rmf24.pl

Nike 2020: Radek Rak nagrodzony za "Baśń o wężowym sercu"

#zrodlo

Znamy laureata Nagrody Literackiej Nike 2020. Jest nim Radek Rak, autor książki "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli".

Źródło: www.rmf24.pl

Nowy tydzień w kulturze: Literacki Nobel i "Szarlatan" Agnieszki Holland w kinach

#zrodlo

Kto dostanie w tym roku literackiego Nobla? Jak Olga Tokarczuk będzie świętować rocznicę przyznania jej tej nagrody? O kim tym razem opowiedziała w swoim filmie Agnieszka Holland? Te bardzo ważne dla kultury pytania padną w najbliższym tygodniu.

Źródło: www.rmf24.pl

12 listopada premiera nowej książki Olgi Tokarczuk pt. „Czuły narrator”

#zrodlo

12 listopada ukaże się nowa książka Olgi Tokarczuk pt. „Czuły Narrator”. „Będzie to książka eseistyczna, w której autorka zaprosi nas za kulisy swojej twórczości” - zapowiedział Waldemar Popek z Wydawnictwa Literackiego.

Tagi: Książki
Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami