Wiocha
Wiadomości ze świata  RSS
Ekspert: Kreml chce wykorzystać kryzys na Białorusi do zacieśnienia integracji

#zrodlo
Kreml chce wykorzystać kryzys na Białorusi, by jeszcze silniej związać ten kraj z Rosją - powiedział PAP wicedyrektor OSW Wojciech Konończuk, komentując poniedziałkowe spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi, Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki w Soczi, kurorcie nad Morzem Czarnym.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prezydent Autonomii Palestyńskiej: Nowe porozumienia z Izraelem nie przyniosą pokoju


Porozumienia pokojowe między Izraelem a Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nie przyniosą pokoju w regionie - oświadczyło w wtorek późnym wieczorem biuro prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.

Tagi: Izrael
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Aleksiej Nawalny jest w stanie opuszczać łóżko. Został odłączony od respiratora

#zrodlo
Aleksiej Nawalny robi dalsze postępy i jest w stanie na krótko opuszczać łóżko - poinformował w poniedziałek berliński szpital Charite, gdzie leczony jest rosyjski opozycjonista, którego próbowano otruć za pomocą środka bojowego z grupy Nowiczok.

Tagi: Szpitale
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Grupa Wyszehradzka przygotowała "Plan Marshalla" dla Białorusi

#zrodlo
Na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich premier Mateusz Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi "Plan Marshalla" dla Białorusi, czyli projekt działań głównie gospodarczych - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Meksyk: Już ponad 70 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa

#zrodlo
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła w Meksyku 70 tysięcy. Jak podało w piątek wieczorem czasu lokalnego meksykańskie ministerstwo, w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarły w tym kraju 534 kolejne osoby.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wróbel: Co z tymi Oscarami?


Lektura zaleceń amerykańskiej Akademii Filmowej – tak, tej rozdającej Oscary – w sprawie „Jak robić filmy, aby móc ubiegać się o nagrody”, pokazuje, jak różni się wrażliwość osób ze Wschodu Europy i Zachodu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Polska przyjęła już sto kilkadziesiąt osób, które były ofiarami tortur na Białorusi

#zrodlo
Przyjęliśmy w Polsce już sto kilkadziesiąt osób, które były ofiarami na Białorusi - tortur, pobić, wymagali diagnostyki, leczenia, rekonwalescencji - poinformował w czwartek minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Michael Gove: Nie wycofamy ustawy o rynku wewnętrznym

#zrodlo
Brytyjski rząd nie wycofa projektu ustawy o rynku wewnętrznym - oświadczył minister Michael Gove w czwartek po spotkaniu z wiceszefem Komisji Europejskiej Maroszem Szefczoviczem. Projekt spowodował poważny kryzys w rozmowach o umowie handlowej z Unią Europejską.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Brexit: Izba Gmin zajmie się ustawą o rynku wewnętrznym

#zrodlo
Prace nad budzącym kontrowersje projektem ustawy o brytyjskim rynku wewnętrznym rozpoczną się w Izbie Gmin w poniedziałek, a zakończyć się powinny w kolejnym tygodniu - poinformował w czwartek brytyjski rząd.

Tagi: Brexit
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Organizacje pozarządowe na Białorusi alarmują: Kalesnikawa, Znak i Salej więźniami politycznymi

#zrodlo
Białoruskie organizacje pozarządowe uznały członków prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Maryję Kalesnikawą i Maksima Znaka oraz prawnika Ilję Saleja za więźniów politycznych. W wydanym w czwartek wspólnym oświadczeniu wezwały do ich natychmiastowego uwolnienia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruś: Po zatrzymaniu Kalesnikawej grożono przemocą


Po zatrzymaniu Maryi Kalesnikawej grożono przemocą fizyczną – poinformował sztab Wiktara Babaryki, niedoszłego kandydata w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi, powołując się na prawniczkę opozycjonistki.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Koronawirus w USA: Co trzeci Amerykanin nie wierzy szczepionce

#zrodlo
Nieufność wynika z popularności ruchu antyszczepionkowego, ale też upolitycznienia pandemii przez Donalda Trumpa i wykorzystywania jej w swojej kampanii.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szarlataneria po angielsku. Boris Johnson negocjuje z Brukselą

#zrodlo
Ostra gra Borisa Johnsona w negocjacjach z Brukselą wywołała burzę w całym Zjednoczonym Królestwie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Saakaszwili: Zgadzam się zostać premierem Gruzji

#zrodlo
Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, który obecnie przebywa na Ukrainie, ogłosił w poniedziałek, że przyjmuje propozycję bloku gruzińskich partii opozycyjnych i zgadza się zostać premierem Gruzji w razie zwycięstwa opozycji w październikowych wyborach parlamentarnych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruska Rada Koordynacyjna zwraca się do Komitetu Śledczego ws. agresji osób w cywilu i w maskach

#zrodlo
Białoruska opozycyjna Rada Koordynacyjna poinformowała w poniedziałek, że zwróciła się do Komitetu Śledczego w sprawie "agresji ludzi ubranych po cywilnemu i noszących maski", którzy zatrzymywali i bili protestujących w niedzielę.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nawalny został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej

#zrodlo
Berliński szpital Charite, w którym leczony jest Aleksiej Nawalny, poinformował w poniedziałek, że rosyjski opozycjonista został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, odłączony od respiratora i reaguje na mowę, a jego ogólny stan się polepszył.

Tagi: Szpitale
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Łatuszka: Pisane są ostatnie stronice obecnej władzy na Białorusi

#zrodlo
Pisane są ostatnie stronice obecnej władzy na Białorusi – wyraził w poniedziałek przekonanie członek prezydium opozycyjnej białoruskiej Rady Koordynacyjnej Paweł Łatuszka na konferencji prasowej w Warszawie. Dodał, że nie ma w planach występowania o azyl w Polsce.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Johnson: Umowa z UE do 15 października lub koniec negocjacji

#zrodlo
Brytyjski premier Boris Johnson poinformował Unię Europejską, że umowa o wolnym handlu musi zostać zawarte przed 15 października, a jeśli się tak nie stanie, Wielka Brytania zerwie dalsze negocjacje. Podkreślił, że to również będzie dobrym rozwiązaniem dla kraju.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prof. Mankiewicz: edukacja cyfrowa jest koniecznością. I to nie ze względu na pandemię

#zrodlo
W szkołach, gdzie mówi się, że edukacja cyfrowa się nie spisała i nie będzie kontynuowana - krzywdzi się uczniów. Takie kształcenie w szkole nie powinno być traktowane jako przymus związany z pandemią, ale jako element niezbędny, aby zapewnić młodzieży bezpieczniejszą przyszłość - mówi prof. Lech Mankiewicz.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Meksyk: Znów ponad 6 tys. nowych przypadków koronawirusa

#zrodlo
Meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę wieczorem czasu lokalnego o 6 319 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa i o 475 kolejnych zgonach. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 629 409 a przypadków śmiertelnych do 67 326.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE: W posiedzeniu komisji PE ws. Białorusi weźmie udział Cichanouska

#zrodlo
W nadzwyczajnym wtorkowym posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego, poświęconym sytuacji na Białorusi, weźmie udział kandydatka na prezydenta tego kraju w niedawnych wyborach Swiatłana Cichanouska - poinformowały służby prasowe PE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef MSZ Niemiec o Nawalnym: Brakuje informacji medycznych i kryminologicznych

#zrodlo
W sprawie Aleksieja Nawalnego, jednego z liderów rosyjskiej opozycji, który jest w śpiączce, a w nocy z piątku na sobotę został przetransportowany z Rosji do Berlina na leczenie, brakuje wielu informacji - oświadczył w poniedziałek szef MSZ Niemiec Heiko Maas.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szklarski: Demokratom nie opłaca się radykalny skręt w lewo [WYWIAD]

#zrodlo
- Szczepionka, nawet nieskuteczna, może zapewnić obecnemu prezydentowi USA drugą kadencję – mówi prof. Bohdan Szklarski, amerykanista.

Tagi: Ameryka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Trwa walka o życie Nawalnego. Bliscy opozycjonisty nie wierzą w oficjalne zapewnienia, że w jego krwi nie znaleziono trucizny

#zrodlo
W przeszłości liderów rosyjskiej opozycji wielokrotnie próbowano otruć. Dlatego bliscy chorego nie wierzą w oficjalne zapewnienia, że w jego krwi nie znaleziono trucizny.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Separacja Chimeryki. Czy stosunki USA-Chiny można już nazwać zimną wojną?


Waszyngton od paru tygodni dokręca śrubę Pekinowi. To chwilowa taktyka czy zapowiedź nowej normalności w stosunkach chińsko-amerykańskich?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Cichanouska: Wrócę na Białoruś, kiedy będę się tam czuć bezpiecznie

#zrodlo
Wrócę na Białoruś, kiedy będę się tam czuć bezpiecznie - oświadczyła podczas piątkowej konferencji prasowej Swiatłana Cichanouska, kandydatka w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi, która obecnie przebywa na Litwie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Woś: Po pandemii melancholia

#zrodlo
W czasach pandemii i zaraz po niej inwestycje w ochronę psychicznego zdrowia obywateli powinny być priorytetem sprawnych i mądrych rządów. Poprzednie epidemie to nie tylko tragedie związane ze śmiercią czy chorobą, to także fale depresji i samobójstw. W swojej nowej pracy przypomina o nich Eudora Ribeiro z Uniwersytetu NOVA w Lizbonie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Merkel i Macron wzywają UE do poparcia protestujących Białorusinów

#zrodlo
Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w czwartek podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, że oboje są zgodni co do tego, że UE powinna stanąć po stronie Białorusinów, protestujących po sfałszowanych wyborach prezydenckich.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zmiany w rządzie: Znamy nazwisko nowego szefa MSZ

#zrodlo
Zbigniew Rau zostanie nowym szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Rau zastąpi na tym stanowisku Jacka Czaputowicza, który podał się dymisji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruski Sekretarz Rady Bezpieczeństwa: Protesty jak pucz w 1991 r. w ZSRR


Sytuacja na Białorusi przypomina pucz w ZSRR w 1991 r. – ocenił na Facebooku sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi Andrej Raukou, poinformowała niezależna internetowa Nasza Niwa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami