Hopaj
Wiadomości ze świata  RSS
Białoruś: Największe represje od czasów stalinowskich

#zrodlo
W aresztach siedzą cztery osoby, które wiosną chciały się zarejestrować jako kandydaci na prezydenta. W sumie liczba podejrzanych zbliża się do tysiąca

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czy Białoruś i Łotwa zorganizują wspólne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie?

#zrodlo
Represje ze strony reżimu dotknęły już ponad 20 tys. Białorusinów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zieloni pożerają socjaldemokrację. SPD traci elektorat

#zrodlo
Człowiekiem, który najbardziej przyczynił się do obecnego upadku SPD, był kanclerz Gerhard Schroeder.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Putin na szczycie G20: Rosja gotowa dostarczyć szczepionkę innym krajom

#zrodlo
W stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie rozpoczął się w sobotę doroczny szczyt państw G20. Głównym tematem obrad jest walka z pandemią koronawirusa. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział przywódcom G20, że Rosja jest gotowa dostarczyć szczepionkę Sputnik V innym krajom.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Chiny - covidowy czempion gospodarczy


Chiny zwiększą w tym roku swój udział w światowej gospodarce do 17,5 proc.

Tagi: Chiny
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Polscy handlowcy szykują się na twardy brexit

#zrodlo
To naprawdę ostatni dzwonek na zawarcie porozumienia z Wielką Brytanią. Przedsiębiorcy mogą jednak przygotować się na wyjście bez umowy

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Wielka Brytania szykuje zieloną transformację. Auta na benzynę szybciej zjadą z dróg

#zrodlo
W tle zapowiadanego przez szefa brytyjskiego rządu planu zazielenienia transportu są spory o finansowanie polityki klimatycznej.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Putin gwarantuje sobie nietykalność


Jeśli szykowane przepisy wejdą w życie, prezydent Rosji po ewentualnym zakończeniu rządów będzie mógł dożywotnio zasiadać w senacie.

Tagi: Rosja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Partia rozlicza trumpizm. Jednak pogłoski o schyłku prezydenta na prawicy są przesadzone

#zrodlo
Republikanie rozpoczynają powyborcze rozliczenia. Padają też pytania o pozycję Donalda Trumpa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Morderstwa i prześladowania na Białorusi. Jest wezwanie do zaostrzenia sankcji


W związku z morderstwem Ramana Bandarenki oraz narastającą falą prześladowań na Białorusi wzywamy polski rząd i rządy państw UE do zaostrzenia sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki; tylko solidarna postawa UE może powstrzymać dalszy rozlew krwi - oświadczył Parlamentarny Zespół ds. Białorusi.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: Rząd przedłużył lockdown o kolejne 15 dni

#zrodlo
Druga fala epidemii koronawirusa we Francji jest niezwykle trudna - oświadczył w czwartek na konferencji prasowej premier Jean Castex. Szef rządu ogłosił przedłużenie o co najmniej kolejne 15 dni obowiązującego od 30 października lockdownu.

Tagi: Francja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

W Donbasie jest 2100 rosyjskich wojskowych instruktorów i doradców

#zrodlo
W niekontrolowanej przez władze w Kijowie części Donbasu stacjonuje 2100 wysokich rangą przedstawicieli sił zbrojnych Rosji - instruktorów i doradców - oznajmiła delegacja Ukrainy przy OBWE. Jest tam 40 jednostek broni i sprzętu wojskowego rosyjskiej armii - dodano.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Białoruś: Ponad 900 spraw karnych wobec protestujących

#zrodlo
Ponad 900 spraw karnych wszczęto dotąd na Białorusi wobec osób protestujących przeciw Alaksandrowi Łukaszence – poinformowało w czwartek centrum praw człowieka Wiasna.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Von Loringhoven: Decyzja o budowie pomnika była konieczna [WYWIAD]

#zrodlo
- W ostatnich dziesięcioleciach Niemcy zrobiły bardzo dużo, by rozliczyć się ze straszną przeszłością. Ten proces jeszcze się nie skończył - mówi Arndt Freytag von Loringhoven, od 31 sierpnia ambasador RFN w Polsce.

Tagi: Niemcy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kraje Bałkanów Zachodnich podpisały dwie deklaracje zbliżające je do UE

#zrodlo
Dwie deklaracje, jedną o utworzeniu wspólnego regionalnego rynku, drugą o akceptacji celów unijnych w dziedzinie polityki klimatycznej, podpisały we wtorek w Sofii państwa Bałkanów Zachodnich w ramach spotkania na szczycie Procesu Berlińskiego.

Tagi: Polityka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Morawiecki: Ponad 20 mln szczepionek na koronawirusa trafi do Polski

#zrodlo
Polska otrzyma szczepionki w ramach unijnej umowy z firmą Pfizer proporcjonalnie do wielkości populacji - będzie to dwadzieścia kilka milionów sztuk, które powinny trafić do kraju "wiosną, może trochę wcześniej", poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Trump zachowuje uprawnienia prezydenckie do stycznia 2021 roku

#zrodlo
Niezależnie od oficjalnych rezultatów obecnych wyborów Donald Trump zachowuje swoje uprawnienia prezydenckie do końca czteroletniej kadencji kończącej się w styczniu 2021 r. Jeśli zostanie wyłoniony nowy prezydent, jego zaprzysiężenie nastąpi 20 stycznia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Waszyngton tańczy z radości po wygranej Bidena

#zrodlo
Okrzyki radości, a potem odgłosy strzelających korków od szampana i klaksonów - tak zareagował Waszyngton na ogłoszenie przez media wyborczej wygranej Demokraty Joe Bidena. W mieście, które jest niechętne wobec Donalda Trumpa, ludzie tańczą na ulicach. Zabawa będzie trwała do białego rana.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kamala Harris - pierwsza kobieta na stanowisku wiceprezydenta [SYLWETKA]

#zrodlo
Kamala Harris już w sobotę zapisała się w historii USA. Dzięki zwycięstwu Joe Bidena w wyborach będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. A niewykluczone, że za cztery lata go zastąpi.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Romney: Trump myli się, mówiąc, że wybory zostały sfałszowane


Republikański senator Mitt Romney skrytykował w piątek na Twitterze prezydenta Donalda Trumpa za to, że powtarza, nie przedstawiając dowodów, iż wtorkowe wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Według niego słowa Trumpa podkopują instytucje państwa i podsycają napięcia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Korzycki z USA: Joseph R. Biden jest już prezydentem elektem

#zrodlo
Joseph R. Biden jr jest prezydentem elektem i 20 stycznia 2021 w południe zostanie zaprzysiężony jako 46. głowa państwa USA.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

OBWE apeluje o unieważnienie wyników wyborów prezydenckich na Białorusi

#zrodlo
Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie zaapelowała w czwartek w swym pierwszym niezależnym raporcie na temat Białorusi o unieważnienie wyników wyborów prezydenckich z 9 sierpnia. Poinformowała też o torturach i łamaniu praw człowieka.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Po ataku w kościele w Nicei zwolniono 3 podejrzanych. Wierni modlą się pod ochroną

#zrodlo
Z aresztu zwolniono trzech podejrzanych, zatrzymanych w związku z zeszłotygodniowym atakiem nożownika w bazylice Notre Dame w Nicei, w wyniku którego zginęły trzy osoby. W niedzielę odbyła się pierwsza po tej tragedii msza w tym kościele, ale pod ścisłą ochroną.

Tagi: Modlin, MSZ, Azyl
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wybory prezydenckie w Mołdawii: Sandu wyprzedziła Dodona

#zrodlo
Prozachodnia polityk Maia Sandu wygrała pierwszą turę wyborów prezydenckich w Mołdawii, wyprzedzając obecnego prorosyjskiego prezydenta Igora Dodona. Po przeliczeniu 99,81 proc. głosów, Sandu zdobyła poparcie 36,1 proc. wyborców, a Dodon – 32,66 proc.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francuska policja zwolniła z aresztu zatrzymanego w sprawie ataku na prawosławnego duchownego w Lyonie

#zrodlo
Francuska policja zwolniła w niedzielę podejrzanego zatrzymanego w związku z postrzeleniem w sobotę w Lyonie greckiego prawosławnego duchownego. Policja rozszerzyła poszukiwania napastnika, który ciężko ranił kapłana. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Doradca w kampanii Joe Bidena: Polska i Stany Zjednoczone mają problemy z praworządnością, z którymi muszą się uporać [WYWIAD]

#zrodlo
- Demokratyczny kandydat na prezydenta USA zawsze działał na rzecz wzmocnienia dialogu między naszymi państwami. Polska i Polonia w jego sercu mają specjalne miejsce - mówi Michael Carpenter, doradca w kampanii Joego Bidena, członek zarządu Penn Biden Center for Diplomacy and Global Engagement, wiceszef Pentagonu w rządzie Baracka Obamy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czy Biden odjedzie, czy zostanie w Wilmington?


Ma tam dworzec swojego imienia, dom i wiele przykładów tego, co w Ameryce wymaga poprawy.

Tagi: Ameryka
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Fiskus rusza tropem dochodów z kryptowalut


Obowiązujące od dwóch lat zasady opodatkowania wirtualnych pieniędzy się nie sprawdziły. Pomóc w poborze podatku mają przepisy, nad którymi pracują resort finansów i OECD.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Gruzińskie Marzenie ogłoszone zwycięzcą wyborów parlamentarnych. Opozycja protestuje

#zrodlo
Partia Gruzińskie Marzenie uzyskała 48,1 proc. poparcia w sobotnich wyborach parlamentarnych po przeliczeniu głosów z ponad 99 proc. komisji wyborczych – poinformowała w niedzielę CKW Gruzji. Zwolennicy opozycji wyszli na ulice stolicy, domagając się nowych wyborów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: Nauczyciel zabity przez odcięcie głowy. Jest śledztwo ws. terroryzmu

#zrodlo
Nauczyciel historii padł w piątek ofiarą zabójstwa niedaleko Paryża - napastnik odciął mu głowę nożem i został zastrzelony przez policję. Prokuratura antyterrorystyczna wszczęła śledztwo w sprawie "zabójstwa w związku z działaniem terrorystycznym".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Hopaj

f4up
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami