Prointegra
Wiadomości z tagiem Śląsk  RSS
"Rozjechała się płaca minimalna z minimalną emeryturą. To problem"

25.02.2020 18:19


Emerytura bez podatku gwarantuje systemowe wsparcie dla emerytów. To lepsze rozwiązanie niż "13" i "14" emerytura, bo jest rozwiązaniem systemowy, a nie projektem wyborczym - podkreślił w Lwówku Śląskim kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: www.rmf24.pl

Pożary na Śląsku. Dwie osoby nie żyją

25.02.2020 9:13


Dwie osoby zginęły minionej doby w pożarach w województwie śląskim - wynika z informacji służb kryzysowych. W Gliwicach ofiarą jest 67-letnia kobieta, której ciało strażacy znaleźli w strawionym przez ogień mieszkaniu w poniedziałek wieczorem. Kolejna osoba zginęła we wtorek rano w Sosnowcu.

Źródło: fakty.interia.pl

Seria pożarów w woj. śląskim. Zginęły dwie osoby

25.02.2020 8:27


Dwie osoby zginęły minionej doby w pożarach w województwie śląskim - wynika z informacji służb kryzysowych. Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w Sosnowcu. Tragiczny w skutkach był również pożar, do którego doszło wieczorem w Gliwicach. Zginęła kobieta. Z 4-kondygnacyjnego budynku ewakuowano 5 osób.

Tagi: Śląsk
Źródło: www.rmf24.pl

Zarzuty dla członków grupy handlującej dopalaczami. Po ich zażyciu zmarły 4 osoby

25.02.2020 7:33


Są zarzuty dla członków grupy handlującej dopalaczami, po zażyciu których w Zawierciu i okolicach zmarły cztery osoby. Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej zakończył śledztwo przeciwko grupie.

Źródło: www.rmf24.pl

28-latek zmarł w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach

24.02.2020 20:09


W Parku Wodnym w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) zmarł 28-letni mężczyzna - informuje w poniedziałek "Dziennik Zachodni".

Źródło: fakty.interia.pl

Snoopy się zgubił i trafił do schroniska. Z Francji przyjechał po niego jego pan. "To dla mnie ważny członek rodziny"

24.02.2020 12:34

Snoopy się zgubił i trafił do schroniska. Z Francji przyjechał po niego jego pan. Zostawił psa pod opieką znajomego, bo musiał wracać do Francji, gdzie mieszka. Czworonóg jednak uciekł i trafił do schroniska w Legnicy (województwo dolnośląskie). Po kilku miesiącach pies i właściciel spotkali się ponownie. Radości nie było końca.

Źródło: tvn24.pl

Pijany kierowca staranował osiem aut w centrum Katowic! Miał ponad dwa promile…

24.02.2020 9:38


Katowice: Mężczyzna staranował osiem samochodów zaparkowanych przy ul. Słowackiego w Katowicach. Do zdarzenia doszło w sobotę, 22.02.2020, na odcinku między ulicami Mickiewicza oraz 3 Maja. Jak informuje policja, pijany kierowca jest obywatelem Ukrainy, który mieszka obecnie w stolicy aglomeracji śląskiej. W momencie zdarzenia miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Za taki czyn grozi mu […]

Źródło: wiadomosci.com

Przetarg na studium wykonalności Kolei Metropolitalnej. Realizacja całego przedsięwzięcia potrwa 20 lat

24.02.2020 9:31


Górnośląka-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła przetarg na przygotowanie „Wstępnego studium wykonalności Kolei Metropolitalnej”. Jest to dokument, który określi, jakie z proponowanych rozwiązań są możliwe do realizacji i w jakim zakresie. „Koncepcja Kolei Metropolitalnej” to podstawowy dokument opracowany dla Metropolii przez naukowców Politechniki Śląskiej. Zawiera cztery warianty – od podstawowego do najbardziej rozwiniętego. Przetarg na przygotowanie „Wstępnego studium […]

Tagi: Śląsk
Źródło: twojezaglebie.pl

Wichury nad Polską. Setki interwencji strażaków

24.02.2020 6:06


Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w ośmiu województwach południowej i centralnej Polski. Jak ostrzegają synoptycy, porywy osiągać mogą prędkość nawet 100 km/h. Z powodu wichur wieczorem prądu nie miało ponad 60 tysięcy odbiorców, najwięcej na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem i w Wielkopolsce.

Źródło: fakty.interia.pl

Wichury nad Polską. Uszkodzone dachy, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne

24.02.2020 5:43


Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w 8 województwach południowej i centralnej Polski. Jak ostrzegają synoptycy, porywy osiągać mogą prędkość nawet 100km/h. Z powodu wichur wieczorem prądu nie miało ponad 60 tysięcy odbiorców - najwięcej na Dolnym Śląsku, w Lubuskiem i w Wielkopolsce.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami