Hopaj
Wiadomości z tagiem Azja  RSS
Natalia Sitarz: chcemy na boisku udowodnić, że ten medal nam się należy

27.05.2020 14:07

Po ogłoszonym przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego czwartym etapie odmrażania gospodarki, wraca możliwość większej liczby aktywności na wolnym powietrzu. Możliwość organizacji imprez do 150 osób sprawia, że pojawia się szansa na dogranie zaległych spotkań w Ekstralidze kobiet, na co można liczą piłkarki AZS UJ Kraków, dla których może to być okazja na wywalczenie pierwszego, historycznego medalu.

Źródło: sport.onet.pl

Malezja, Singapur, Tajlandia. W każdym z krajów epidemia na innym etapie

24.05.2020 7:55

Malezja, Singapur, Tajlandia. W każdym z krajów epidemia na innym etapie Azja Południowo-Wschodnia też zmaga się z COVID-19.

Źródło: tvn24.pl

Prezydent Duda traci poparcie. Prof. Artur Wołek: Minęła okazja zgarnięcia całej puli w I turze

22.05.2020 18:07


- Mówiąc skrótowo, nikt poza wyborcami Andrzeja Dudy nie wybierał się na głosowanie, które miało odbyć się 10 maja. Ludzie dawali temu wyraz również w sondażach – mówi w rozmowie z Interią prof. Artur Wołek z Akademii Ignatianum w Krakowie, komentując gwałtowne zmiany w poparciu dla urzędującego prezydenta. Dla prof. Kazimierza Kika spadek notowań Dudy to "rykoszet" po wejściu do gry Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: fakty.interia.pl

Koronawirus w obozie Rohindżów. "To jest idealne miejsce dla pandemii"

22.05.2020 7:39

Koronawirus w obozie Rohindżów. Wykryto pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w obozie zamieszkałym przez Rohindżów. Wirus może być dla nich przekleństwem. Od lat żyją w skrajnej biedzie, w złych warunkach sanitarnych, a to dla SARS-CoV-2 okazja, by szybko się rozprzestrzenić. Organizacje humanitarne apelują o szybką pomoc. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Tagi: TVN24, TVN, Azja
Źródło: tvn24.pl

Koronawirus. "Dagens Nyheter": Aktywna eutanazja w domach opieki

20.05.2020 12:49


Wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia COVID-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie - pisze w środę (20 maja) dziennik "Dagens Nyheter". "To aktywna eutanazja" - wskazuje prof. geriatrii Yngve Gustafson.

Tagi: GUS, Azja, FSO
Źródło: fakty.interia.pl

Zamiast leczyć Covid-19, podają "paliatywny koktajl". Ekspert: To eutanazja

20.05.2020 11:44


Wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia Covid-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie - pisze dziennik "Dagens Nyheter". "To aktywna eutanazja" - wskazuje prof. geriatrii Yngve Gustafson.

Tagi: GUS, Azja, FSO
Źródło: www.rmf24.pl

Papieskie ścieżki - wędrówka śladami Jana Pawła II

19.05.2020 16:19

Dzisiaj mija 100 lat od urodzin Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, który w 1978 roku został papieżem. Wędrówki jego śladami w Polsce, to nie tylko okazja do zobaczenia miejsc związanych z życiem jednego z największych Polaków we współczesnych czasach, ale także pretekst do refleksji nad losami tej części Europy. Odwiedzając miejsca związane z życiem Karola Wojtyły, trudno uciec od kontekstu historycznego i kulturowego czasów, w których żył, mieszkał, pracował i odpoczywał w Krakowie i jego okolicach.

Tagi: Kraków, Azja, Lada
Źródło: podroze.onet.pl

Nie tylko "insektokalipsa", ale też inwazja obcych

19.05.2020 12:38

Nie tylko Dzieje się w świecie owadów w Polsce.

Tagi: TVN24, TVN, Azja
Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

TSMC nie będzie produkował już chipów firmy Huawei z powodu amerykańskich restrykcji

18.05.2020 12:54

Zgodnie z doniesieniami azjatyckich serwisów, TSMC miało zakończyć zbieranie zamówień na produkcję układów Kirin, stosowanych w urządzeniach mobilnych firmy Huawei. Chińczycy mają szukać alternatywy, z której dostępnością jest spory problem. Decyzja TSMC o wstrzymaniu współpracy została na tajwańskim przedsiębiorstwie niejako wymuszona przez nowe regulacje wprowadzone przez administrację Trumpa.

Źródło: pclab.pl

Ustawienia ławek w co najmniej 1,5-metrowym odstępie oraz dezynfekcja… MEN opublikowało wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów

15.05.2020 14:55


Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Będą obowiązywały podczas egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 roku. Resort przygotował je wraz z Centralną Komisją Egzaminacyjną i Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Zgodnie z wytycznymi, na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych. Ci, którzy są […]

Źródło: wiadomosci.com

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami