Hopaj
Wiadomości z tagiem Europa  RSS
Szef dyplomacji UE: Śmierć George'a Floyda była nadużyciem władzy

02.06.2020 12:12


"Śmierć George'a Floyda w USA była nadużyciem władzy; potępiamy przemoc i rasizm w każdej postaci" - powiedział szef unijnej dyplomacji Josep Borrell na konferencji w Brukseli. "Mieszkańcy Europy są zszokowani tą śmiercią" - dodał. "Wszystkie społeczeństwa muszą być czujne wobec nadmiernego użycia siły" - zaznaczył dyplomata.

Źródło: www.rmf24.pl

"Przegląd": Unia rzuca miliardy na stół

02.06.2020 12:07


Czy plan Merkel i Macrona zmieni Europę i świat?

Tagi: Europa
Źródło: fakty.interia.pl

Borys: Koronawirus rozpali nową zimną wojnę [OPINIA]

02.06.2020 8:07

Obecny kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa jest największy od Wielkiego Kryzysu lat 1929–1932, z którym Ameryka i Europa poradziły sobie zgoła odmiennie. W USA odpowiedzią na spadek produkcji o ponad 40 proc. i masowe bezrobocie był Nowy Ład, zastępujący ultraliberalną politykę gospodarczą interwencjonizmem i protekcjonizmem, który przywrócił wzrost gospodarczy. Europa pogrążyła się w niestabilności społecznej i politycznej. Wybuchł faszyzm, który doprowadził do II wojny światowej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Konkurencja na wspólnym boisku

01.06.2020 17:48

Polska popiera pomysł odtwarzania produkcji na Starym Kontynencie. Zwiększa to odporność na gospodarcze tąpnięcia pisze europarlamentarzysta.

Źródło: www.rp.pl

Greta Thunberg krytykuje otwarcie elektrowni węglowej Datteln 4

31.05.2020 14:07


Wstydliwym dniem dla Europy nazwała szwedzka aktywistka Greta Thunberg otwarcie nowej elektrowni węglowej Datteln 4 w Nadrenii Północnej-Westfalii. Elektrownia została otwarta w sobotę, 30 maja, pomimo negatywnej opinii rządowej komisji ekspertów.

Tagi: Europa
Źródło: fakty.interia.pl

Koronawirus na świecie: Liczba zakażonych przekroczyła 6 mln

31.05.2020 7:34


Już ponad 6 milionów przypadków zakażenia nowym koronawirusem zostało oficjalnie zarejestrowanych na całym świecie, z czego dwie trzecie w Europie i Stanach Zjednoczonych - wynika z zestawienia przygotowanego przez agencję AFP. Blisko 367 tysięcy osób zmarło.

Tagi: Europa
Źródło: www.rmf24.pl

Ponad sześć mln przypadków zakażeń koronawirusem na świecie

31.05.2020 7:13


Już ponad sześć mln przypadków zakażenia nowym koronawirusem zostało oficjalnie zarejestrowanych na całym świecie, z czego dwie trzecie w Europie i Stanach Zjednoczonych - wynika z zestawienia przygotowanego przez agencję AFP. Blisko 367 tys. osób zmarło.

Tagi: Europa
Źródło: fakty.interia.pl

Czarny kwiecień na rosyjskim rynku motoryzacyjnym

30.05.2020 13:39

Rynek rosyjski nie oparł się negatywnym skutkom działania koronawirusa. Spadek sprzedaży w kwietniu wyniósł -72 proc. podał Association of European Businesses (AEB).

Tagi: Europa
Źródło: www.rp.pl

Muzyka, malarstwo, a może własna firma? Siatkarskie życie poza boiskiem

29.05.2020 20:06

Siatkówka to ich pasja i praca, ale nie tylko w sporcie szukają sposobów na życie. Dlatego raz są to studia na ASP, w innym wypadku granie na instrumentach albo inwestycja we własną firmę. W piątkowym "Magazynie Sportowym" godz. 19.30 gośćmi Edyty Kowalczyk będą: dwukrotna mistrzyni Europy - Katarzyna Skowrońska-Dolata, jedna z najlepszych rozgrywających globu - Joanna Wołosz oraz mistrz świata z 2014 roku - Andrzej Wrona. Porozmawiamy o tym jak wygląda życie siatkarzy i siatkarek poza boiskiem, również na sportowej emeryturze.

Źródło: sport.onet.pl

El. piłkarskich ME kobiet: Polki wznowią rywalizację z Czeszkami

29.05.2020 16:07

Polskie piłkarki nożne wrześniowymi meczami z Czeszkami wznowią eliminacje do mistrzostw Europy, przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Nowe terminy przełożonych spotkań kwalifikacyjnych ogłosiła europejska federacja UEFA.

Źródło: sport.onet.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami