Wiocha
Wiadomości z tagiem IPN  RSS
Dzień dobry Katowice. W mieście pojawiły się feministyczne plakaty

23.01.2020 6:00

Jest czwartek, 23 stycznia. Zgodnie z prognozą IMGW, dzisiaj pogoda będzie łagodniejsza niż wczoraj. Nie powinno padać, ani mocno wiać. Termometry pokażą ok. – 1 stopnia Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie się wahała od – 5 do -2 stopni. Dzieje się w Katowicach: O godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN (ul. św. Jana 10) spotkanie „Konflikty

Tagi: Katowice, IPN
Źródło: katowice24.info

"Nieznane dotąd dokumenty" o obozach zagłady w filmie zaprezentowanym przez IPN

23.01.2020 5:16

Polacy już od 1941 roku informowali aliantów o sytuacji w niemieckich obozach zagłady w okupowanej Polsce - to jedna z tez filmu "Raport z Auschwitz", którego pokaz w Warszawie zorganizował Instytut Pamięci Narodowej. Film Krzysztofa Brożka przedstawia dokumenty z archiwów brytyjskich.

Źródło: tvn24.pl

Mocne komentarze po tweecie Tuska. "Żałosne konwulsje lipnego moralisty"

18.01.2020 12:31


"Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika" - w takim zdecydowanym tonie skomentowała europosłanka PiS Beata Mazurek tweeta Donalda Tuska, w którym szef Europejskiej Partii Ludowej pisał, odnosząc się do Prawa i Sprawiedliwości, m.in.: "Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim". "Jest to na granicy tego, co nazywamy trollingiem" - ocenił natomiast poseł PiS Radosław Fogiel.

Źródło: www.rmf24.pl

Mocne słowa Tuska. Politycy zareagowali

18.01.2020 12:07


"Wpis byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze jest na granicy tego, co nazywamy trollingiem" - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. "Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika" - skomentowała z kolei europosłanka PiS Beata Mazurek. Zdaniem posła KO Michała Szczerby, Tusk dobrze analizuje i diagnozuje obecną sytuację w Polsce.

Źródło: fakty.interia.pl

Rosja odtajnia dokumenty sprzed lat. IPN zabiera głos

18.01.2020 10:07

Rosja opublikowała dokumenty na temat sowieckich działań w latach 1944-1945. Resort obrony zrobił to w 75. rocznicę wkroczenia Armii Czerwonej do...

Tagi: Rosja, IPN
Źródło: wiadomosci.wp.pl

IPN odpowiada na odtajnienie rosyjskich dokumentów z II wojny światowej

17.01.2020 21:14


W 75. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do zrujnowanej Warszawy Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało wyselekcjonowane dokumenty z rosyjskich archiwów. "Nie wnoszą one żadnych znaczących nowych informacji" - poinformował w piątek Instytut Pamięci Narodowej.

Tagi: Rosja, Wojsko, IPN
Źródło: fakty.interia.pl

Rosja odtajnia dokumenty. IPN wydaje komunikat

17.01.2020 17:05

IPN skomentował wydane przez Ministerstwo Obrony Rosji dokumenty dotyczące Powstania Warszawskiego i wyzwolenia Warszawy. Zdaniem instytutu z dokumentów nie dowiemy się o "dokonywanych w całym kraju zbrodniach sowieckich".

Tagi: Rosja, IPN
Źródło: www.rp.pl

Rosja publikuje dokumenty z Powstania Warszawskiego. Historyk IPN: Wpisuje się w rosyjską propagandę

17.01.2020 16:02

Rosyjski MON ujawnił nowe dokumenty na temat Powstania Warszawskiego i wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy. Według Moskwy, materiały dowodzą...

Tagi: Rosja, IPN
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Mocne słowa szefa ukraińskiego IPN. Polska strona milczy

15.01.2020 17:07


"Mowa o ludobójstwie dokonanym przez Ukraińców na Polakach to nieporozumienie" – tak o kwestii rzezi wołyńskiej powiedział Anton Drobowycz, nowy szef ukraińskiego IPN. Polska strona nie zabrała głosu w tej sprawie.

Tagi: Ukraina, IPN
Źródło: fakty.interia.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami