Wiocha
Wiadomości z tagiem Inwestycje  RSS
Emilewicz: Rok 2019 zakończymy wzrostem PKB na mocną "czwórkę"

07.12.2019 22:06

Rok 2019 zakończymy wzrostem PKB na mocną "czwórkę" - powiedziała w sobotę minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że to m.in zasługa polskich firm, które zwiększają nakłady na badania i rozwój, inwestycje oraz stawiają na eksport.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Burmistrz Niepołomic i jego zastępca odpowiadają na zarzuty CBA. "Przed nami czas walki o prawdę"

05.12.2019 18:14

- Wszystko, co zrobiliśmy, miało na celu jak najlepszą i najefektywniejszą realizację inwestycji, o czym świadczy wybudowana szkoła. Jesteśmy...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rząd przygotowuje na przyszły rok pakiet proinwestycyjny. Będzie tzw. estoński CIT. Fiskus nie pobiera podatku jeśli przedsiębiorca inwestuje.

05.12.2019 8:51


Rząd przygotowuje na przyszły rok pakiet proinwestycyjny – zapowiada w PR24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jego elementem ma być zapowiedziany przez premiera w expose tak zwany estoński CIT. Minister Emilewicz mówiła, że takie rozwiązania zostaną przedstawione do konsultacji w pierwszej połowie 2020 roku. Będzie wśród nich także ulga na inwestycje podatkowe skonstruowana podobnie jak ulga […]

Źródło: wiadomosci.com

Szefowa KE chce 100 mld euro na inwestycje w transformację energetyczną

04.12.2019 15:21


Celem Komisji Europejskiej wraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym będzie zmobilizowanie w latach 2020-2027 funduszy rzędu 100 mld euro na transformację energetyczną - przekazała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Źródło: www.rmf24.pl

W Korei Północnej powstała "socjalistyczna utopia"

03.12.2019 16:50


W Korei Północnej zakończono budowę "socjalistycznej utopii". W ten sposób tamtejsza agencja KCNA nazywa nowe miasto Samjiyon, jeden z największych projektów gospodarczych ostatnich lat w państwie Kima. Inwestycja została okrzyknięta przez północnokoreańskie media "przykładem nowoczesnej cywilizacji".

Źródło: fakty.interia.pl

"GW": Samorządy szukają oszczędności, w całej Polsce drożeją żłobki

02.12.2019 7:22


Samorządy szukają oszczędności, gdzie tylko się da, tną inwestycje, podnoszą opłaty, a od stycznia rodzice w całej Polsce będą musieli zapłacić więcej za żłobki - informuje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".

Źródło: fakty.interia.pl

Mimo wzrostu wartości inwestycji, "budowlanka" nadal ze stygmatem bankruta

30.11.2019 10:06

Miliardy złotych z unijnej i państwowej kasy wydawane na infrastrukturę, dwucyfrowe wzrosty wartości inwestycji w ciągu roku, a i tak spece od oceny ryzyka w biznesie przy słowie „budowlanka” nadal dopisują „uwaga, potencjalna upadłość”.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Woś: Komu sprzyja mnożnik

29.11.2019 10:06

W ostatnich latach mocno urosły szeregi tych, którzy uważają, że państwo ma do odegrania w gospodarce rolę nie tylko regulatora, lecz także inwestora. Od czasów Johna Maynarda Keynesa wiemy, że inwestycje ze środków publicznych wywołują zjawisko mnożnika. Dzięki niemu można zmierzyć, czy pieniądze wydane na cele publiczne – np. budowę linii kolejowej albo laboratorium – przynoszą dodatkowe korzyści dla gospodarki.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

ORP Ślązak wchodzi do służby. "To wielkie święto dla marynarki"

28.11.2019 12:01


W Porcie Wojennym w Gdyni po raz pierwszy podniesiona zostanie dziś bandera na okręcie ORP Ślązak. Jednostka znana jest głównie z tego, że jej budowa się przeciągała przez wiele lat - pochłonęła ogromne koszty. Inwestycja - według szacunków – kosztowała prawie 1,5 mld złotych. Ślązak nazywany był najdroższą motorówką świata. Jest też najdłużej budowaną jednostką w historii polskiej marynarki wojennej.

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami