Hopaj
Wiadomości z tagiem Izrael  RSS
​Izrael: Sąd wznowi proces ekstradycyjny nauczycielki oskarżonej o pedofilię

26.05.2020 19:24


Proces ekstradycyjny izraelskiej nauczycielki Malki Leifer, na której w Australii ciążą 74 zarzuty wykorzystywania seksualnego dzieci, decyzją sądu w Jerozolimie zostanie wznowiony. Kobieta udawała, że ma problemy psychiczne. Chciała dzięki temu uniknąć ekstradycji - informuje BBC.

Źródło: fakty.interia.pl

Proces premiera Netanjahu odłożony po godzinnym przesłuchaniu

24.05.2020 14:50

Proces premiera Netanjahu odłożony po godzinnym przesłuchaniu Po godzinie proces premiera Izraela Benjamina Netanjahu, oskarżonego o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania, został odłożony - poinformowała agencja AFP. Sąd oznajmił, że musi przeanalizować wnioski obrońców i prokuratorów i nie podał terminu kolejnej rozprawy. Premierowi grozi do 10 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za korupcję, i do trzech lat za defraudację i nadużycie zaufania.

Źródło: tvn24.pl

Rozpoczął się proces izraelskiego premiera. Benjaminowi Netanjahu grozi 10 lat więzienia

24.05.2020 14:07


Niemal cztery lata po wszczęciu postępowania i tydzień po zaprzysiężeniu po raz piąty na stanowisku szefa rządu premier Izraela Benjamin Netanjahu stanie w niedzielę przed sądem, oskarżony o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania.

Źródło: www.rmf24.pl

Zagraniczne media zachwycone zakupem praw do Ekstraklasy

22.05.2020 22:06

Ekstraklasa będzie pokazywana w kilku krajach Europy. Umowy zostały już sfinalizowane z podmiotami z m.in. Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraela. Przedstawiciele zagranicznych mediów skomentowali pozyskanie praw do transmisji naszej ligi.

Źródło: sport.onet.pl

Izrael ponownie otworzył plaże. Były zamknięte przez półtora miesiąca

22.05.2020 18:07


Władze Izraela zdecydowały się otworzyć plaże w całym kraju. Wstęp na nie był zabroniony od początku kwietnia. Decyzja o ich zamknięcia była podyktowana przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa. Już pierwszego dnia po otwarciu plaż wyległo na nie tysiące osób, które szukały ochłody w upalny dzień. Do Izraela zawitała fala upałów, a temperatura sięga blisko 40 stopni Celsjusza.

Tagi: Izrael, Upał
Źródło: fakty.interia.pl

AP: Izrael i libański Hezbollah szykują się do nowej wojny

21.05.2020 20:28


20 lat po wycofaniu się izraelskich wojsk z południowego Libanu pod naporem Hezbollahu państwo żydowskie i libańska partia, a zarazem organizacja zbrojna wspierana przez Iran, szykują się do nowej wojny - podaje agencja Associated Press.

Źródło: fakty.interia.pl

Netanjahu nie chce wysłuchać zarzutów. Sąd nakazał mu stawić się na rozprawie 

21.05.2020 8:25

Netanjahu nie chce wysłuchać zarzutów. Sąd nakazał mu stawić się na rozprawie  Izraelski sąd nakazał premierowi Benjaminowi Netanjahu stawić się 24 maja na rozpoczęciu jego procesu korupcyjnego. Sąd odrzucił wniosek szefa rządu, który chciał ominąć nakaz obecności oskarżonych w czasie odczytywania stawianych im zarzutów. Netanjahu argumentował, że sprowadzenie do sądu jego ochroniarzy "byłoby marnotrawstwem funduszy publicznych oraz niedostosowaniem się do wytycznych ministerstwa zdrowia o zgromadzeniach w czasie pandemii".

Tagi: TVN24, TVN, Izrael
Źródło: tvn24.pl

Media: Iran już nie zmierzy się z Izraelem? Sportowcy dostaną specjalny zakaz

21.05.2020 8:06

Ajatollah Iranu, Ali Chamenei wzywa wszystkich sportowców w swoim kraju, aby unikali konkurowania z zawodnikami z Izraela. Według "Frankfurter Allgemeine Zeitung", do irańskiego parlamentu wpłynął projekt ustawy, która oficjalnie zakaże rywalizacji z izraelskimi przeciwnikami.

Źródło: sport.onet.pl

Przewodnik po najpiękniejszych miejscach w Izraelu

19.05.2020 16:19

Izrael to państwo zdominowane przez społeczność żydowską i kojarzone przede wszystkim z judaizmem. Leży ono w Azji Zachodniej, na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Izrael graniczy z Egiptem, Jordanią, Syrią i Libanem. Sprawdź co warto zobaczyć w Izraelu, jakie atrakcje czekają na turystów w tym miejscu.

Źródło: podroze.onet.pl

Izrael: Nowy rząd zatwierdzony przez Kneset. Trwa zaprzysiężenie ministrów

19.05.2020 16:09

Po ponad 500 dniach tymczasowego rządu, nowy, 35. gabinet w historii Izraela został w niedzielę zatwierdzony przez 120-osobowy Kneset, 73 głosami za i przy 46 przeciw. Jako pierwszy zaprzysiężony został szef partii Likud Benjamin Netanjahu w charakterze szefa nowego rządu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami