Prointegra
Wiadomości z tagiem MSWiA  RSS
Akcyza na samochód. Będzie podwyżka? Wiceszef MSWiA komentuje

17.09.2020 13:14


Rząd rozważa podwyżkę akcyzy na samochody. Nie wszyscy jednak popierają proponowane zmiany, a sceptycznie do nich podchodzi wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. “Rozważamy powrót do regulacji, która była opracowana w ubiegłej kadencji, która podnosi akcyzę na samochody używane” – powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Wypowiedź padła na wczorajszej konferencji prasowej “Innowacyjny ekosystem dla elektromobilności. […]

Źródło: wiadomosci.com

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiada zaostrzenie kar za naruszenie nietykalności cielesnej, czynną napaść i znieważenie policjantów

16.09.2020 15:07


Premier Mateusz Morawiecki: Razem z ministrem Mariuszem Kamińskim podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa policjantów. Oni powinni być pewni, że takie sytuacje, jak ta na filmiku, nie mogą mieć miejsca. To reakcja rządu m.in. na napaść na interweniujących policjantów do której doszło niedaleko Jaworzyny Śląskiej. Premier Mateusz Morawiecki: Razem z ministrem Mariuszem Kamińskim podjęliśmy decyzję znaczącego […]

Źródło: wiadomosci.com

Minister zapowiada ostrzejsze kary za napaść i znieważenie funkcjonariusza

16.09.2020 13:12

Minister zapowiada ostrzejsze kary za napaść i znieważenie funkcjonariusza Deklaruję, że do końca miesiąca przedstawię premierowi projekt nowelizacji przepisów w zakresie, podwyższającym kary za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, czynną napaść na niego i jego znieważenie - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. We wspólnej konferencji z szefem MSWiA uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki i główny komendant policji.

Kamiński zapowiada zaostrzenie kar za atakowanie policjantów

16.09.2020 11:38

Zaostrzenie kar grożących osobom używającym przemocy wobec policjantów oraz obligatoryjne, dodatkowe, dotkliwe kary finansowe dla naruszających nietykalność policjanta zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Źródło: www.rp.pl

Zgrzyt w rządzie. Wiceszef MSWiA krytykuje wypowiedź Jadwigi Emilewicz

16.09.2020 6:06


Wbrew niektórym głosom w rządzie, uważam, że podnoszenie akcyzy na używane auta to bardzo zły pomysł - podkreślił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. To reakcja na słowa wicepremier Jadwigi Emilewicz o tym, że takie rozwiązanie jest rozważane.

Źródło: www.rmf24.pl

​Polska przekaże ponad 600 domów modułowych dla uchodźców do Syrii i Grecji

15.09.2020 18:07


Polska przekaże w najbliższych dniach i tygodniach łącznie ponad 600 domów modułowych dla uchodźców do Syrii i Grecji - poinformowali we wtorek (15 września) wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński oraz wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.

Źródło: fakty.interia.pl

MSWiA: Liczba przestępstw z nienawiści zauważalnie spada

15.09.2020 0:07


Liczba przestępstw z nienawiści w stosunku "rok do roku" zauważalnie spada; w 2018 r. wszczęto 1124 postępowań w tego typu sprawach, natomiast w 2019 r. – 934 – poinformował wiceszef MSWiA Błażej Poboży na sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Tagi: NATO, Sejm, MSWiA
Źródło: fakty.interia.pl

PiS zapowiada program pomocy dla wsi popegeerowskich

13.09.2020 16:15


Podczas III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni polskiej wsi" w Bralinie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział program pomocy dla wsi, w których były PGR-y. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował w niedzielę, że w najbliższych dniach będą znane szczegóły tego wsparcia.

Źródło: www.rmf24.pl

Po co szczepić się przeciw grypie w dobie koronawirusa? Ekspert wyjaśnia

13.09.2020 12:39


Szczepiąc się na grypę nie uchronimy się wprost przed koronawirusem, ale niwelujemy możliwość spotkania się dwóch wirusów w organizmie oraz to, że po przechorowaniu na grypy, koronawirus będzie miał łatwiejszą walkę z naszym organizmem - powiedział w niedzielę (13 września) Główny Inspektor Sanitarny w MSWiA Marek Posobkiewicz.

Tagi: MSWiA
Źródło: fakty.interia.pl

​Wiceszef MSWiA: Ponad 100 Białorusinów przyjechało do Polski w trybie humanitarnym

09.09.2020 21:03


Do Polski w trybie humanitarnym przyjechało dotąd ponad 100 Białorusinów - poinformował wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki. Taki przyjazd umożliwiają m.in. wizy humanitarne lub procedura udzielenia ochrony międzynarodowej. Na wjazd do Polski może zezwolić także komendant Straży Granicznej.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami