f4up
Wiadomości z tagiem Mińsk  RSS
Uwaga na burze i grad. Ostrzeżenia IMGW

02.07.2020 5:12


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia. Mogą wystąpić w województwach: mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim, kujawsko-pomorskim.

Źródło: www.rmf24.pl

Bortniczuk: Jest konkretny termin, warunki i prowadzący debatę. Dziwicie się, że Andrzej Duda podchodzi bez entuzjazmu

30.06.2020 19:41

Bortniczuk: Jest konkretny termin, warunki i prowadzący debatę. Dziwicie się, że Andrzej Duda podchodzi bez entuzjazmu Nie dziwię się Andrzejowi Dudzie. Ja też nie chciałbym brać udziału w konkursie Miss Polonia ani w Festiwalu San Remo, bo też uważałbym, że nie wygrałbym - przyznał w "Tak Jest" w TVN24 wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Odpowiadał mu poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, który zwrócił uwagę, że to nieprawda, że Duda "unika jakichkolwiek debat". Goście programu dyskutowali o zapowiadanej na czwartek wspólnej debacie TVN, TVN24 oraz portali Onet i WP.

Kamiński: prezydent boi się debaty, bo boi się prawdy. #czasdebaty

30.06.2020 19:41

Kamiński: prezydent boi się debaty, bo boi się prawdy. #czasdebaty Michał Kamiński i Kamil Bortniczuk w "Tak Jest" o debacie organizowanej przez TVN, TVN24, Onet i WP.

Źródło: tvn24.pl

"Moi koledzy się topią". Policja: młodzież złamała wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa

30.06.2020 12:41

Policja poinformowała o zdarzeniu, jakie miało miejsce na jeziorze Świętajno (województwo warmińsko-mazurskie). Grupa młodzieży wypłynęła rowerem wodnym na środek zbiornika. Dwóch mężczyzn zaczęło się topić. Tym razem mieli szczęście.

Źródło: tvn24.pl

"Na bolączki demokracji zawsze najlepszym lekarstwem jest więcej demokracji"

29.06.2020 18:47

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej jest jednocześnie przedstawicielem głosu wszystkich ludzi, którym sercu bliskie są demokracja, wolność obywateli - mówił w TVN24 socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Ireneusz Krzemiński. - No i są ci drudzy, którzy uważają, że "dobry jest pan, który coś tutaj daje, że może i kradnie, tak jak i inni kradli, ale daje, to trzeba na niego głosować" - dodał.

Źródło: tvn24.pl

"Na bolączki demokracji zawsze najlepszym lekarstwem jest więcej demokracji"

29.06.2020 18:47

Ocenił w TVN24 socjolog, profesor Ireneusz Krzemiński.

Tagi: TVN24, TVN, Mińsk
Źródło: tvn24.pl

Kadra Polski w short tracku po pierwszym zgrupowaniu w Gdańsku

29.06.2020 14:07

Ośmioro łyżwiarzy uczestniczyło w Gdańsku w zgrupowaniu kadry narodowej w short tracku. „Po raz pierwszy gościliśmy w tym mieście. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu, bo plan treningowy został zrealizowany w 100 procentach” – zapewniła PAP trenerka Urszula Kamińska.

Źródło: sport.onet.pl

Niemcy: VfB Stuttgart awansował, kolejny Polak zagra w Bundeslidze

28.06.2020 18:06

Odbyła się ostatnia kolejna 2. Bundesligi. VfB Stuttgart w tej serii spotkań przegrał 1:3 z SV Darmstadt, ale mimo to zakończył zmagania na drugiej pozycji i uzyskał awans. Cały mecz w składzie gospodarzy rozegrał polski obrońca Marcin Kamiński.

Źródło: sport.onet.pl

Prawie dwa tysiące razy wyjeżdżali ubiegłej doby strażacy do usuwania skutków nawałnic. Najwięcej interwencji było w województwie śląskim, bo ponad pół tysiąca. Na Podkarpaciu było ich 400, w województwie kujawsko-pomorskim 230, a w Wielkopolsce – 180. Najgorzej jest w województwie podkarpackim, gdzie – jak mówi Polskiemu Radiu rzecznik straży pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski – pojawiła się tak zwana powódź błyskawiczna. “Bardzo intensywne opady deszczu spowodowały, że okoliczne strumienie, potoki i małe rzeki zmieniły się w jedną rwącą rzekę i ta falą błyskawiczną opanowała trzy powiaty: rzeszowski, przeworski i łancucki” – tłumaczy kapitan Batorski i dodaje, że woda uszkodziła infrastrukturę drogową, zalała też wiele budynków i upraw. Trzeba było ewakuować ponad 100 osób. Strażacy nadal tam pracują i wypompowują wodę – między innymi z oczyszczalni ścieków i szkoły. W działaniach udział biorą lokalne jednostki, ale również kompanie przeciwpowodziowe z Ziemi Świętokrzyskiej i Małopolski. Jak mówi Krzysztof Batorski, tej nocy sytuacja była już spokojniejsza. “Od północy do godziny szóstej tych zdarzeń w całym kraju mamy dużo mniej, niewiele ponad 180, w tym najwięcej na Śląsku” – mówi przestawiciel straży. “Jest to głównie pompowanie wody, natomiast na Podkarpaciu są pompowania wody na większą skalę, ale też ocenianie szkód” – tłumaczy. Nie ma informacji o poszkodowanych po wczorajszych nawałnicach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj ostrzeżenia najniższego, pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw świętokrzyskiego, małopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla województwa podkarpackiego. Wszystkie obowiązują do godzin wieczornych i nocnych. IAR/d mj/w zr

27.06.2020 10:38


Prawie dwa tysiące razy wyjeżdżali ubiegłej doby strażacy do usuwania skutków nawałnic. Najwięcej interwencji było w województwie śląskim, bo ponad pół tysiąca. Na Podkarpaciu było ich 400, w województwie kujawsko-pomorskim 230, a w Wielkopolsce – 180. Najgorzej jest w województwie podkarpackim, gdzie – jak mówi Polskiemu Radiu rzecznik straży pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski – […]

Źródło: wiadomosci.com

Jakiej frekwencji można się spodziewać? "Dużo może zależeć od aktywności młodych osób"

26.06.2020 13:32

Jakiej frekwencji można się spodziewać? Bardzo duża część młodych osób popiera kandydatów opozycji. Jeżeli analizujemy szansę kandydatów opozycji na dobre wyniki czy nawet na zwycięstwo w tych wyborach, to naprawdę dużo może zależeć tutaj od aktywności młodych osób - mówił w TVN24 doktor habilitowany Tomasz Kamiński z Uniwersytetu Łódzkiego.

Tagi: TVN24, TVN, Mińsk
Źródło: tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami