f4up
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Wiceminister sprawiedliwości ujawnia, ile osób przebywa w więzieniach za przestępstwa pedofilii

30.05.2020 2:06

Wiceminister sprawiedliwości ujawnia, ile osób przebywa w więzieniach za przestępstwa pedofilii Na dzisiaj w polskich więzieniach przebywa 868 osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa pedofilii - poinformował w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik z Solidarnej Polski. Jak mówił, wśród tych osadzonych jest jeden ksiądz i jeden zakonnik, czyli "0,2 procenta". - Taka jest cała prawda, natomiast to jest o dwie osoby za dużo - podkreślił.

Źródło: tvn24.pl

"Po prostu chcę żyć". Piosenka 12-latka, która stała się hymnem protestów

29.05.2020 20:38

"Rozglądam się dookoła i widzę, co czyni się z takimi jak ja. Każdego dnia poluje się na mnie jak na ofiarę. Chcę po prostu żyć" - śpiewa 12-letni czarnoskóry Keedron Bryant. Jego poruszająca piosenka stała się hymnem protestów, które wybuchły po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda, do której doszło podczas interwencji policji. - Ogień wciąż tli się na ulicach. Ten popiół symbolizuje dekady i generacje niespotykanego bólu i cierpienia - podkreślił w emocjonalnym przemówieniu gubernator stanu Minnesota Tim Walz.

Źródło: tvn24.pl

Marek Borowski: Premier Morawiecki stosuje jakąś obstrukcję. To jest skandal

29.05.2020 20:07


"Te nieodbyte wybory 10 maja wprowadziły nas w stan pozaprawny, pozakonstytucyjny. Konstytucja, a byłem jednym ze współautorów tej konstytucji, nie przewiduje w ogóle takiej sytuacji, że ogłoszone wybory się nie odbędą" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski.

Źródło: www.rmf24.pl

Rozruchy w Minneapolis. Reporter CNN zatrzymany na wizji przez policję

29.05.2020 20:07


Reporter telewizji CNN, a także producent i operator kamery zostali zatrzymani w trakcie prowadzenia relacji na żywo z zamieszek w Minneapolis. Gubernator stanu Minnesota przeprosił stację, a dziennikarz zostali wypuszczeni.

Tagi: NATO, Uber
Źródło: www.rmf24.pl

Wybory 2020. ​Rafał Trzaskowski: Politycy opozycji są "absolutnie po tej samej stronie"

29.05.2020 20:03


Prezydent Warszawy, kandydat KO na prezydenta RP Rafał Trzaskowski ocenił w piątek (29 maja) w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie), że wszyscy politycy opozycji są "absolutnie po tej samej stronie". "Może nas oczywiście różnić kwestia poglądów na niektóre sprawy, natomiast po drugiej stronie jest pan prezydent Andrzej Duda" - zaznaczył.

Źródło: fakty.interia.pl

Wybory 2020. Marek Borowski w RMF FM: To jest skandal

29.05.2020 19:32


"Te nieodbyte wybory 10 maja wprowadziły nas w stan pozaprawny, pozakonstytucyjny. Konstytucja, a byłem jednym ze współautorów tej konstytucji, nie przewiduje w ogóle takiej sytuacji, że ogłoszone wybory się nie odbędą" - mówił piątek (29 maja) w Popołudniowej rozmowie w RMF FM senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski.

Źródło: fakty.interia.pl

Marek Borowski gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

29.05.2020 17:41


Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM będzie senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski. Naszego gościa zapytamy o wybory prezydenckie – kiedy Senat będzie głosował nad ustawą przyjętą przez Sejm 12 maja? Czy opozycja poprze poprawkę, która blokuje możliwość zorganizowania wyborów prezydenckich przed upływem kadencji Andrzeja Dudy? Czy politycy Koalicji Obywatelskiej zbierają podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego?

Nowe ogniska koronawirusa na Podlasiu. Polacy wrócą do sanatoriów [NA ŻYWO]

29.05.2020 16:08


Aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 22 964 zakażonych i 1 043 ofiary śmiertelne. W ciągu ostatniej doby w Brazylii potwierdzono 26 417 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zachrowań w tym kraju wynosi już 438 238 przypadków, co plasuje Brazylię na drugim miejscu - więcej przypadków koronawirusa potwierdzono jedynie w Stanach Zjednoczonych. Jak wynika z danych Uniwersytety Johnsa Hopkinsa, na całym świecie od początku pandemii na koronawirusa zachorowało już 5 808 672 osoby. Najwięcej chorych jest w Stanach Zjednoczonych,...

Źródło: www.rmf24.pl

Uzdrowiska i sanatoria wznawiają działalność. Obowiązkowe testy dla kuracjuszy

29.05.2020 14:41


Od przyszłego tygodnia Narodowy Fundusz Zdrowia zacznie wysyłać informacje do osób, które mogą wyjechać do sanatorium. Turnusy uzdrowiskowe będą możliwe od 15 czerwca. Tak wynika z kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z pandemią. Warunkiem wyjazdu do sanatorium będzie negatywny wynik badania na obecność koronawirusa, a test będzie obowiązkowy.

Źródło: www.rmf24.pl

Rzecznik ministerstwa: w najbliższych miesiącach możliwe badanie przesiewowe społeczeństwa

29.05.2020 12:13

Rzecznik ministerstwa: w najbliższych miesiącach możliwe badanie przesiewowe społeczeństwa Wojciech Andrusiewicz mówił także o otwarciu sanatoriów i utrzymaniu teleporad.

Tagi: NATO, TVN24, TVN
Źródło: tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami