f4up
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Jackowski: minister Ziobro zwrócił uwagę na fakt, pod którym każdy może się podpisać

25.11.2020 20:38

Jackowski: minister Ziobro zwrócił uwagę na fakt, pod którym każdy może się podpisać Trzeba w negocjacjach być twardym, szczególnie w negocjacjach z Unią Europejską - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Jan Maria Jackowski (PiS). Komentował negocjacje wokół budżetu UE i funduszu odbudowy oraz wypowiedziane w tym kontekście słowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o "miękiszonie". Poseł Adrian Zandberg (Lewica) ocenił zaś, że weto unijnego pakietu budżetowego "sensu nie ma". - Jeżeli my nie weźmiemy środków z funduszu odbudowy, to o te środki upomną się inne kraje - powiedział.

Senat przyjął uchwałę wzywającą rząd do przyjęcia wynegocjowanego projektu budżetu UE

25.11.2020 19:35


Senat przyjął w środę uchwałę wzywającą Radę Ministrów do przyjęcia wynegocjowanego projektu budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27. W głosowaniu wzięło udział 97 senatorów – uchwałę poparło 49 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Uchwałę poparli: wszyscy biorący udział w głosowaniu senatorowie KO (42 osoby), wszyscy senatorowie KP-PSL (3), […]

Źródło: wiadomosci.com

Kto jest "miękiszonem" w negocjacjach? Odpowiadają politycy

25.11.2020 15:06

Kto jest To jest wewnętrzna awantura w rodzinie Prawa i Sprawiedliwości. Tatuś Jarosław Kaczyński musi jakoś te dziecinne zabawy rozstrzygnąć - tak senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki skomentował słowa Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości stwierdził, że w negocjacjach nie można być "miękiszonem", "trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju". Senator PiS Jan Maria Jackowski na pytanie, czy te słowa padły pod adresem premiera, odparł: - Tego nie wiem, trzeba zapytać pana ministra Ziobry.

"Musimy być bliżej Stanów Zjednoczonych niż kiedykolwiek wcześniej"

25.11.2020 14:58

Minister obrony Mariusz Błaszczak napisał w tekście opublikowanym w "Politico", że sojusz Europy z USA jest podstawą jej bezpieczeństwa. Dodał, że nie ma alternatywy wobec NATO.

Źródło: tvn24.pl

Chądzyński: Budżetowe cuda jeszcze się powtórzą [OPINIA]

25.11.2020 12:07

Jak to możliwe, że choć gospodarka znów przyspiesza na wstecznym, to budżet jest do przodu z podatkowymi wpływami i generuje nadwyżkę? Wygląda to na cud, ale tak naprawdę mamy tu kilka zbiegów okoliczności i trochę kombinatoryki, zwanej zgrabnie zarządzaniem saldem budżetowym.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec pozyskało dwóch nowych zawodników

25.11.2020 12:06


Iwan Rybchik i Imants Ļeščovs to nowi zawodnicy hokejowego Zagłębia Sosnowiec. Wkrótce dołączyć ma dwóch kolejnych. Imants Ļeščovs ma 26 lat i wzmocni defensywę sosnowiczan. Łotysz do tej pory występował głównie w łotewskiej ekstralidze i Lidze Alpejskiej. Był również zawodnikiem Dynama Ryga. Natomiast Iwan Rybchik wzmacnia atak Zagłębia. Białorusin w ubiegłym sezonie grał w Donbass […]

Źródło: twojezaglebie.pl

Jackowski: W działaniach rządu brakuje logiki i racjonalności

25.11.2020 2:06

Robienie ferii w jednym terminie to błąd uważa Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Źródło: www.rp.pl

Jadwiga Emilewicz unowocześni GIS

25.11.2020 2:06

Była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz odrzuciła propozycję wejścia do gabinetu Mateusza Morawieckiego. Podjęła się natomiast digitalizacji i informatyzacji GIS.

Źródło: www.rp.pl

Niedzielski: Kulminacja szczepień nastąpi pewno w lutym-marcu

24.11.2020 21:58


Stosujemy kryterium bezpieczeństwa pacjenta. Żadna szczepionka, która nie będzie miała zatwierdzenia przez Europejską Agencję nie będzie w ogóle kupiona. Natomiast, którą szczepionkę pacjent otrzyma, będzie decydował lekarz - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: www.rmf24.pl

Marta Lempart z zakazem wstępu do Sejmu

24.11.2020 21:02

Marta Lempart z zakazem wstępu do Sejmu "Ale się boją! Jednej kobiety, Marty Lempart" - napisał w mediach społecznościowych senator Bogdan Klich (KO). Opublikował zdjęcie pisma Straży Marszałkowskiej z zakazem wstępu na tereny i do budynków zarządzanych przez Kancelarię Sejmu. Z dokumentu wynika, że zakaz ma obowiązywać liderkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet do 23 listopada przyszłego roku.

Źródło: tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami