f4up
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
Robert Gaweł kuratorem oświaty. Były senator PiS krytykował LGBT

22.09.2020 22:59

Robert Gaweł został wielkopolskim kuratorem oświaty. Były senator PiS budzi wiele kontrowersji. "Niech nas pocałują w tyłek" - tymi słowami mówił o...

Tagi: NATO, Senat
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Politycy PiS zmieniają front w sprawie Zbigniewa Ziobry

22.09.2020 20:54


- Zbigniewowi Ziobrze zostały przekazane warunki, czekamy na odpowiedź, to od decyzji ministra sprawiedliwości zależy, jaki scenariusz polityczny będzie miał miejsce - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Poseł PiS Marek Suski mówił natomiast, że można przesunąć termin wyznaczony na odpowiedź Ziobry.

Źródło: fakty.interia.pl

Kamiński ostro. "Piątka dla zwierząt" leninowskim pomysłem?

22.09.2020 17:29

Senator Michał Kamiński był gościem programu "Newsroom" w Wirtualnej Polsce. Polityk Koalicji Polskiej był pytany m.in. o słynną "piątkę dla...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Piątka dla zwierząt". Tomasz Grodzki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą

22.09.2020 13:43


- Zostanie zwołane specjalne posiedzenie Senatu, dedykowane noweli o ochronie zwierząt, prawdopodobnie 9 października. Senatorowie potrzebują więcej czasu do pracy nad poprawkami do tej ustawy - poinformował marszałek Senatu Tomasz Grodzki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Źródło: fakty.interia.pl

Będzie specjalne posiedzenie Senatu ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

22.09.2020 13:42


Zostanie zwołane specjalne posiedzenie Senatu, dedykowane noweli o ochronie zwierząt, prawdopodobnie 9 października. Senatorowie potrzebują więcej czasu do pracy nad poprawkami do tej ustawy - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Źródło: www.rmf24.pl

Włosi zdecydowali o zmniejszeniu parlamentu. Za redukcją liczby deputowanych i senatorów opowiedziało się prawie 70% głosujących

22.09.2020 12:32


Wyniki przeprowadzonego w niedzielę i podziałek referendum konstytucyjnego spowodują znaczne zmniejszenie parlamentu w Italii. Liczba włoskich deputowanych i senatorów – najlepiej zarabiających zawodowych polityków w Europie – zostanie obniżona z 945 do 600. Referendum zmieniające włoską konstytucję w zakresie liczby członków Izby Deputowanych oraz Senatu było pierwotnie zaplanowane na 29 marca, ale musiało zostać przełożone […]

Źródło: wiadomosci.com

"Piątka dla zwierząt" do końca września nie wyjdzie z Senatu

22.09.2020 12:30

- Senatorowie nadrabiają to czego nie zrobiono w Sejmie. Będzie zwołane dodatkowe posiedzenie Senatu (ws. tzw. Piątki dla zwierząt - red.) - zapowiedział po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Źródło: www.rp.pl

Jackowski: Rozpad koalicji? Witek może stracić stanowisko

22.09.2020 12:06

- Chyba wszyscy mają świadomość, że rząd mniejszościowy to nie jest zbyt dobry pomysł, bo w krótkim czasie mógłby oznaczać zmianę na fotelu marszałka Sejmu i zmiany w prezydium Sejmu - powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski. W rozmowie z Zuzanną Dąbrowską podkreślił, że w negocjacjach dotyczących przyszłości Zjednoczonej Prawicy potrzebna jest kultura dialogu, a nie szantażu i strachu.

Źródło: www.rp.pl

Śmierć kursantki na przejeździe w Szaflarach. Rusza proces egzaminatora

22.09.2020 8:29


Przed nowotarskim sądem rozpocznie się proces egzaminatora, którego kursantka zginęła na przejeździe kolejowym w trakcie jazdy egzaminacyjnej. 18-latka nie zdążyła opuścić auta przed uderzeniem pociągu. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Źródło: www.rmf24.pl

Odrzucony wniosek o uchylenie aresztu dla Kalesnikawej. "Rabkowa więźniarką polityczną"

22.09.2020 7:06

Odrzucony wniosek o uchylenie aresztu dla Kalesnikawej. Sąd w Mińsku odrzucił wniosek o uchylenie aresztu białoruskiej opozycjonistki Maryi Kalesnikawej. Członkini prezydium Rady Koordynacyjnej pozostanie za kratami - podało Radio Swaboda. Z kolei koordynatorka wolontariuszy w centrum praw człowieka Wiasna Marfa Rabkowa, jak informują białoruscy obrońcy praw człowieka, została uznana za więźniarkę polityczną.

Źródło: tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami