Hopaj
Wiadomości z tagiem NATO  RSS
"Superwizjer": Tomasz Kaczmarek oskarża Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

25.01.2020 22:16


Były agent CBA Tomasz Kaczmarek w reportażu "Superwizjera" oskarżył szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych, byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie na niego nacisków podczas operacji dotyczącej rzekomej willi Kwaśniewskich.

Tagi: NATO, Mińsk, MSWiA
Źródło: fakty.interia.pl

"Nieprzyjazny, prowokacyjny krok". Rosja komentuje wydalenie swoich dyplomatów z Bułgarii

25.01.2020 20:07

Nie przedstawiono żadnych jasnych dowodów, uzasadniających decyzję o wydaleniu rosyjskich dyplomatów z Bułgarii - oświadczyło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Moskwie. Decyzję Sofii poparły natomiast Stany Zjednoczone.

Źródło: tvn24.pl

ME w short tracku: brązowy medal Natalii Maliszewskiej

25.01.2020 18:06

Natalia Maliszewska zdobyła brązowy medal na dystansie 500 metrów podczas mistrzostw Europy w short tracku odbywających się w Debreczynie. W półfinale odpadła Karolina Stormowska, natomiast Nicole Mazur zakończyła swój start na 1/4 finału. Po złoty medal sięgnęła Holenderka Suzanne Schulting.

Tagi: NATO
Źródło: sport.onet.pl

​Rzecznik GIS o koronawirusie: Nie ma powodów do paniki

25.01.2020 10:19


"W Polsce mogą się zdarzyć przypadki zakażenia koronawirusem. Natomiast nie ma powodów do paniki" - powiedział w sobotę w Polskim Radiu rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Skomentował także działania Chin. "Są tu dwie możliwości, albo nie wiemy czegoś o tym wirusie, o czym wiedzą Chińczycy, a na razie nie informują; albo w związki z tym, że 18 lat temu Chiny były bardzo ostro krytykowane za lekceważenie zagrożeń (związanych z epidemią SARS), teraz chcą pokazać światu, jak sprawnym są państwem, jak błyskawicznie potrafią...

Tagi: NATO, Chiny
Źródło: fakty.interia.pl

Ćwiąkalski: Władza jeszcze nie odpuściła

25.01.2020 8:07


"Każdy obywatel może mieć sprawę i może się okazać, nawet po latach, że skład sądu był niewłaściwy. I dojdzie do wznowienia postępowania i do zmiany wyroku" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jak rozumie decyzję Sądu Najwyższego odnoszącą się do sedziów powoływanych przy udziale obecnej, zreformowanej KRS? "Należy wyjaśnić, czy zostali właściwie powołani. Jeśli okaże się, że KRS jest właściwie powołany - to nie byłoby problemu. Natomiast jest problem, bo przerwano poprzednią kadencję...

Tagi: NATO
Źródło: www.rmf24.pl

Bułgarskie MSZ wzywa ambasadora Rosji. Dwóch dyplomatów ma 48 godzin na opuszczenie kraju

24.01.2020 23:02

Bułgarskie MSZ wzywa ambasadora Rosji. Dwóch dyplomatów ma 48 godzin na opuszczenie kraju Bułgarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w piątek ambasadora Rosji w Sofii Anatolija Makarowa. Zażądano, by w ciągu 48 godzin kraju opuścili dwaj pracownicy rosyjskiego konsulatu, którym prokuratura zarzuca działalność szpiegowską.

Źródło: tvn24.pl

Senatorowie zasiadający w KRS chcą zajrzeć do list poparcia

24.01.2020 19:57

Senatorowie zasiadający w KRS chcą zajrzeć do list poparcia Nowo wybrani członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, senatorowie Krzysztof Kwiatkowski i Bogdan Zdrojewski na posiedzeniu Rady w piątek wnieśli o okazanie im list poparcia pod kandydaturami sędziowskimi do nowej KRS. Złożyli też wniosek dotyczący cofnięcia delegacji sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi.

Źródło: tvn24.pl

Zasiadają w KRS, chcą zajrzeć do list

24.01.2020 19:57

Zasiadają w KRS, chcą zajrzeć do list Senatorowie złożyli wniosek.

Tagi: NATO, TVN24, TVN, Senat
Źródło: tvn24.pl

Kto przejmie hale po byłej Wagonówce w Opolu? Ratusz prowadzi rozmowy

24.01.2020 17:00


Opole prowadzi z PKP Intercity wstępne negocjacje w sprawie przejęcia terenów po firmie Wagon. Niedawno jej pracownicy skarżyli się na opóźnienia w wypłatach, natomiast prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski mówi, że rozpoczął rozmowy z krajowym przewoźnikiem, aby w całości przejął teren, który niegdyś należał do Zakładu Naprawczego Taboru Kolejowego.- Rozmawialiśmy z członkiem zarządu PKP Intercity, która myśli o tym, jak zapewnić sobie naprawę taboru, który posiada. Czy robić to na zasadzie zlecenia zewnętrznego, czy remontować samodzielnie? Sprawa jest otwarta, ponieważ zależy od wielu okoliczności, jak na przykład pieniędzy. Ale jest promyk nadziei - mówi Arkadiusz Wiśniewski.Zdaniem prezydenta, najważniejsze jest odtworzenie zakładu, a wraz z tym utrzymanie zatrudnienia. - Najpierw musimy myśleć o ludziach, którzy od lat pracują w tej branży - tłumaczy. - Jeżeli to się nie uda, wówczas scenariusz zakłada zmianę przeznaczenia terenu - mówi prezydent, który w tym tygodniu spotkał się z załogą firmy.Przypomnijmy, że 3 stycznia ponad 100 pracowników firmy Wagon Opole zorganizowało pikietę w związku z brakiem od października wypłat. Słowacki właściciel przedsiębiorstwa obiecywał pensje do 17 grudnia. Gdy pojawiła się kolejna zwłoka, wówczas pracownicy zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy i...

Źródło: radio.opole.pl

Więcej pieniędzy dla posłów i senatorów

24.01.2020 16:06

Więcej pieniędzy dla posłów i senatorów Decyzja marszałków.

Tagi: NATO, TVN24, TVN, Senat
Źródło: tvn24bis.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami