Hopaj
Wiadomości z tagiem Olsztyn  RSS
Nawacki: Dwie osoby złożyły oświadczenie, że się rozmyśliły. To jest ich problem

24.01.2020 16:13

Nawacki: Dwie osoby złożyły oświadczenie, że się rozmyśliły. To jest ich problem Żadna z tych osób, w tym także osoby, które występowały w mediach, nie cofnęły w żaden sposób upoważnienia pełnomocnikowi do działania - przekonywał prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i członek nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki. Dodał, że procedura jego wyboru do KRS nie jest wadliwa. Odniósł się w ten sposób do pytań o sędziów, którzy wycofali swoje poparcie dla jego kandydatury. 

Tagi: TVN24, TVN, Olsztyn
Źródło: tvn24.pl

Wycofały poparcie dla sędziego Nawackiego. "Ich problem, że się rozmyśliły"

24.01.2020 16:13

Wycofały poparcie dla sędziego Nawackiego. Żadna z tych osób, w tym także osoby, które występowały w mediach, nie cofnęły w żaden sposób upoważnienia pełnomocnikowi do działania - przekonywał prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i członek nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki. Dodał, że procedura jego wyboru do KRS nie jest wadliwa. Odniósł się w ten sposób do pytań o sędziów, którzy wycofali swoje poparcie dla jego kandydatury.

Tagi: TVN24, TVN, Olsztyn
Źródło: tvn24.pl

Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie: ''Pan sędzia Juszczyszyn widział już listę poparcia do KRS''

24.01.2020 16:10

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, Maciej Nawacki odniósł się do sprawy sędziego Pawła Juszczyszyna w kwestii list poparcia do KRS. Twierdzi, że ten już wcześniej widział te dokumenty.

Tagi: Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Maciej Nawacki o sędziach, którzy cofnęli mu poparcie: To ich problem

24.01.2020 14:32


"Gdy sędziowie mówią, że popełniły błąd, proszę nie wierzyć w tego rodzaju bajki" - skomentował prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki, podkreślając, że procedura wyłaniania członków KRS nie przewiduje wycofania głosu.

Tagi: Olsztyn
Źródło: fakty.interia.pl

Agnieszka Kaczmarska zwróciła się do sądu. Chodzi o listy poparcia do KRS

24.01.2020 14:25


"Zwróciłam się do sądu okręgowego z prośbą o ponowne rozważenie oględzin w Kancelarii Sejmu list poparcia obywateli do KRS. Wyraziłam gotowość, że jeżeli będą przeszkody ku temu, mogę dostarczyć te listy do Olsztyna" - powiedział w piątek szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Tagi: Sejm, Olsztyn
Źródło: fakty.interia.pl

Sędzia Juszczyszyn grozi grzywną ministrowi Ziobrze. Już ukarał szefową Kancelarii Sejmu

24.01.2020 14:08


Sąd w Olsztynie nałożył 6 tys. zł grzywny na szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. To kara za to, że nie ujawniła ona sądowi list poparcia do KRS. "Listy poparcia do KRS są informacją publiczną" – argumentował sędzia Paweł Juszczyszyn. Sędzia wezwał do okazania sądowi dokumentów ministra Zbigniewa Ziobrę. W przeciwnym razie jemu też zagroził mu grzywną. Podkreślił, że dokumenty mają być przesłane "bez jakiejkolwiek ingerencji w ich treść, w szczególności bez anonimizacji danych w nich zawartych". Chodzi konkretnie o korespondencję...

Tagi: Sejm, Olsztyn
Źródło: www.rmf24.pl

Były kanclerz UWM został mianowany drugim wicewojewodą [ZDJĘCIA]

24.01.2020 14:07

Aleksander Socha jeszcze do niedawna pełnił rolę kanclerza Uniwersytetu Warmińskiego w Olsztynie. W piątek został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Będzie prowadził nadzór m.in. nad Wydziałem Zdrowia czy Inspekcją Ochrony Środowiska Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Paweł Juszczyszyn skazał szefową Kancelarii Sejmu na karę grzywny

24.01.2020 13:35

W piątek, po rozprawie dotyczącej zapłaty z powództwa jednego z funduszy sekurytyzacyjnych przeciwko Joannie S., sędzia Paweł Juszczyszyn krótko skomentował decyzję Agnieszki Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu, o niestawienie się na przesłuchanie w Sądzie Okręgowym w Olsztynie.

Tagi: Sejm, Olsztyn
Źródło: www.olsztyn.com.pl

Dyrektor CIS: Grzywny nieuzasadnione. Będzie zażalenie

24.01.2020 13:09


"Kancelaria Sejmu doręczyła wszystkie dokumenty, co do których nie było przeszkód prawnych. Nieobecność w piątek w Olsztynie szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej była usprawiedliwiona. Uważamy grzywny za nieuzasadnione, Kancelaria Sejmu będzie składać zażalenie" - oświadczył dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Źródło: fakty.interia.pl

​Paweł Juszczyszyn wezwał sędziów do okazania dokumentów związanych z KRS

24.01.2020 12:46


Sędzia Paweł Juszczyszyn wezwał sędziów Sądu Rejonowego z Olsztyna, którzy poinformowali o wycofaniu swoich podpisów z list poparcia do KRS Maciejowi Nawackiemu do okazania - pod rygorem grzywny - tych dokumentów Sądowi Okręgowemu w Olsztynie.

Tagi: Olsztyn
Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami