Prointegra
Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
Wiarygodność wyników wyborów prezydenckich "wyraźnie niższa". Sondaż CBOS

22.09.2020 20:07


Wiarygodność wyników tegorocznych wyborów prezydenckich jest "wyraźnie niższa" w porównaniu do oficjalnych wyników ubiegłorocznych wyborów do Sejmu i Senatu oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także wyborów do sejmików wojewódzkich z roku 2018 - ocenia Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej.

Źródło: fakty.interia.pl

Jarosław Sellin: Trzeba znać swoje miejsce w szeregu

22.09.2020 16:07


- Chciałbym, żeby koalicja trwała. Trudno sobie wyobrazić w tym układzie parlamentarnym, który wyłonił się niecały rok temu, inną koalicję efektywnie zarządzającą Polską - mówi Interii wiceminister kultury i poseł PiS Jarosław Sellin. - Jednocześnie trzeba też znać swoje miejsce w szeregu - wskazuje posłom Solidarnej Polski.

Źródło: fakty.interia.pl

Tomasz Grodzki o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą: Nocna walka buldogów

22.09.2020 13:05


- Skandalem jest rozpatrywanie w polskim parlamencie tzw. ustawy bezkarnościowej. Jeżeli takimi rzeczami zajmuje się PiS, to bardziej przypomina to rodzinę Soprano niż praworządne państwo - powiedział we wtorek (22 września) marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Źródło: fakty.interia.pl

Włosi zdecydowali o zmniejszeniu parlamentu. Za redukcją liczby deputowanych i senatorów opowiedziało się prawie 70% głosujących

22.09.2020 12:32


Wyniki przeprowadzonego w niedzielę i podziałek referendum konstytucyjnego spowodują znaczne zmniejszenie parlamentu w Italii. Liczba włoskich deputowanych i senatorów – najlepiej zarabiających zawodowych polityków w Europie – zostanie obniżona z 945 do 600. Referendum zmieniające włoską konstytucję w zakresie liczby członków Izby Deputowanych oraz Senatu było pierwotnie zaplanowane na 29 marca, ale musiało zostać przełożone […]

Źródło: wiadomosci.com

Waszczykowski: Strefy LGBT? Walczyć jak z kłamstwem oświęcimskim

22.09.2020 8:09

- Nie można oskarżać nas, że cokolwiek złamaliśmy, ponieważ nie ma żadnej definicji praworządności. Próbuje się tworzyć taką definicję - powiedział Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, komentując rezolucję Parlamentu Europejskiego, zgodnie z którą w Polsce dochodzi do ciągłego pogarszanie się stanu praworządności.

Źródło: www.rp.pl

Włosi za zmniejszeniem liczby parlamentarzystów. Są wyniki exit poll

21.09.2020 22:49

Włosi za zmniejszeniem liczby parlamentarzystów. Są wyniki exit poll Według badania exit poll ponad 60 procent Włochów, którzy wzięli udział w zakończonym w poniedziałek referendum konstytucyjnym, poparło ustawę o redukcji liczby parlamentarzystów. Frekwencja wyniosła około 51 procent.

Źródło: tvn24.pl

Jaki: Nieprawdziwe są informacje o naszych żądaniach

21.09.2020 18:07

"Parlamentarzyści SP przez 5 lat głosowali tak jak PiS w 99,9% głosowań. Walczyli na 1 linii w najważniejszych bitwach" - napisał w mediach społecznościowych polityk Solidarnej Polski, europoseł Patryk Jaki.

Źródło: www.rp.pl

Włosi chcą redukcji liczby parlamentarzystów

21.09.2020 16:12


Ponad 60 proc. Włochów poparło w referendum konstytucyjnym ustawę o redukcji liczby parlamentarzystów - wynika z danych exit poll ogłoszonych w poniedziałek (21 września) przez media po zamknięciu lokali wyborczych o godzinie 15. Frekwencja wyniosła około 51 proc.

Źródło: fakty.interia.pl

Szef Parlamentu Europejskiego: jedynym realnym rozwiązaniem jest pokojowe przekazanie władzy

21.09.2020 15:28

Szef Parlamentu Europejskiego: jedynym realnym rozwiązaniem jest pokojowe przekazanie władzy Parlament Europejski odrzuca wyniki ostatnich wyborów prezydenckich na Białorusi - oświadczył szef PE David Sassoli po spotkaniu w Brukseli z kandydatką białoruskiej opozycji na prezydenta Swiatłaną Cichanouską. Sassoli zapowiedział, że PE będzie nadal wspierał obywateli tego kraju.

Girzyński: PiS nie musi się oglądać na Zbigniewa Ziobrę

21.09.2020 13:38

Zbigniew Girzyński w programie "Onet Rano” odniósł się do tego, kto może ewentualnie zastąpić Zbigniewa Ziobrę na stanowisku ministra sprawiedliwości. - Prof. Czarnka znam od tej kadencji parlamentu. Wcześniej nie miałem okazji z nim współpracować. Z całą pewnością jest to świetny prawnik, więc doskonale poradziłby sobie w Ministerstwie Sprawiedliwości - powiedział.

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami