Wiocha
Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
"Rządy niektórych państw podejmują próby uciszenia krytycznych i niezależnych mediów"

26.11.2020 7:30

Parlament Europejski w przyjętej w środę rezolucji wyraził głębokie zaniepokojenie stanem wolności mediów w Unii Europejskiej. Potępiono "nękanie i wywieranie presji na dziennikarzy oraz przemoc wobec nich". - Dziś jesteśmy świadkami ograniczania demokracji i przejmowania władzy przez kłamstwa - powiedziała Magdalena Adamowicz z Platformy Obywatelskiej, która była sprawozdawczynią projektu rezolucji.

"Rządy niektórych państw podejmują próby uciszenia krytycznych i niezależnych mediów"

26.11.2020 7:30

Parlament Europejski w przyjętej rezolucji wyraził głębokie zaniepokojenie stanem wolności mediów w Unii Europejskiej.

Strajk Kobiet: Parlament Europejski murem za manifestującymi

25.11.2020 18:57


Parlament Europejski murem za manifestującymi w Polsce przeciwko ograniczeniu prawa do aborcji. W Brukseli odbyła się debata na temat prawa do przerywania ciąży w Polsce. Wielu zagranicznych eurodeputowanych wystąpiło w koszulkach z napisem „Strajk kobiet” i „Ratujmy Kobiety”. Przed debatą kilkadziesiąt osób, w tym eurodeputowani manifestowali wsparcie dla protestujących w Polsce.

W europarlamencie o aborcji w Polsce. "Orzeczenie zagraża zdrowiu i życiu kobiet"

25.11.2020 17:55

W europarlamencie o aborcji w Polsce. W Parlamencie Europejskim europosłowie dyskutowali o dostępie do aborcji w Polsce. - Nie chcemy cierpieć dłużej przez jedną partię, religię i ideologię. Mam marzenie, że pewnego dnia kobiety w Polsce będą miały takie same prawa jak Francuzki, Niemki, Czeszki, Litwinki - mówiła Sylwia Spurek (Zieloni). Jadwiga Wiśniewska przekonywała, że "Parlament Europejski, który nawołuje do przestrzegania praworządności, tę praworządność łamie".

W europarlamencie o aborcji w Polsce. "Orzeczenie zagraża zdrowiu i życiu kobiet"

25.11.2020 17:55

W europarlamencie o aborcji w Polsce. Europosłowie dyskutowali o sytuacji po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: tvn24.pl

Ursula von der Leyen: Mechanizm praworządności można zaskarżyć do Trybunału Sprawiedliwości

25.11.2020 16:22


Mechanizm uzależniający wypłatę unijnych funduszy od kwestii praworządnościowych można zaskarżyć do unijnego Trybunału Sprawiedliwości – tak mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen wystąpiła na sesji plenarnej Europarlamentu. “Dla tych, którzy mają wątpliwości jest jasna droga – mogą pójść do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, by nowe regulacje zostały tam zbadane. To jest miejsce, w którym […]

Źródło: wiadomosci.com

"Nie cofniemy się. O to proszą nas obywatele". W europarlamencie o praworządności i budżecie

25.11.2020 14:42

Przywódcy największych frakcji Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się za przyjęciem mechanizmu dotyczącego praworządności w budżecie Unii Europejskiej. Liderzy Europejskiej Partii Ludowej, socjalistów i Odnowić Europę mówili, że w tej sprawie nie należy się wycofywać. Z kolei Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy wskazywali, że w traktatach nie ma nic o wiązaniu budżetu UE z rządami prawa. Wyraz poparcia ma wymiar polityczny, a nie prawny.

Źródło: tvn24.pl

"Nie cofniemy się. O to proszą nas obywatele". W europarlamencie o praworządności i budżecie

25.11.2020 14:42

Przywódcy największych frakcji Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się za przyjęciem mechanizmu dotyczącego praworządności w budżecie Unii Europejskiej.

Źródło: tvn24.pl

Parlament Europejski: “Grillowanie Polski w sprawie aborcji”

25.11.2020 8:56


W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się debata na temat aborcji w Polsce w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą. Rezolucja potępiająca, przygotowana przez grupy lewicowe, ma być głosowana jutro. Debatę i rezolucję krytykują europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. Była wiceminister sprawiedliwości Beata Kempa mówiła wczoraj na konferencji w Europarlamencie, […]

Marta Lempart z zakazem wejścia do parlamentu

24.11.2020 20:06

Jedna z liderek Strajku Kobiet, Marta Lempart, otrzymała roczny zakaz wstępu do Sejmu i Senatu. Pismo w tej sprawie wystosował komendant Straży Marszałkowskiej

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami