f4up
Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Komisarz ds. spójności i reform: Będą nowe podatki

30.05.2020 20:07


Portugalska komisarz UE ds. spójności i reform Elisa Ferreira zapowiedziała na łamach sobotniego wydania tygodnika "Expresso", że kraje unijne będą musiały zatwierdzić nowe podatki w ramach polityki wychodzenia z kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

Tagi: Podatki
Źródło: fakty.interia.pl

Dla kogo bon turystyczny? "Powinni go otrzymać wszyscy Polacy płacący podatki"

27.05.2020 7:53

Dla kogo bon turystyczny? Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz uważa, że bon turystyczny powinien przysługiwać wszystkim Polakom, którzy płacą podatki. Zgodnie z propozycją rządu, bon otrzymają wyłącznie osoby zatrudnione na umowę o pracę, które otrzymują pensje do wysokości zarobków średniej krajowej.

Źródło: tvn24.pl

Trzaskowski: Z TVP sieje się nienawiść, szczuje się ludzi

19.05.2020 14:39

- Zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premie idące w miliony złotych. Podobno za świetne wyniki finansowe, kiedy telewizja jedną rękę wyciągała dłoń po miliardy pieniędzy podatnika. Dlatego czas na ogólnonarodową debatę o mediach publicznych - zaapelował Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Źródło: www.rp.pl

CBA: Wyłudzili nawet 175 milionów zł z VAT. Trzy osoby zatrzymane

19.05.2020 11:09


Funkcjonariusze z Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wartość wyłudzonego przez grupę podatku VAT mogła wynieść nawet 175 milionów złotych - poinformowało CBA.

Źródło: www.rmf24.pl

Góral: Mamy problem gospodarczy i wszyscy, którzy płacą uczciwie podatki, mają teraz prawo prosić rząd o pomoc

10.05.2020 12:08

Mamy potężny problem gospodarczy i wszyscy, którzy płacą uczciwie podatki, mają teraz prawo prosić rząd o pomoc - mówi Adam Góral prezes zarządu Asseco Poland SA.

Tagi: Podatki
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Wybory 2020. Stanisław Żółtek o Jarosławie Kaczyńskim: nie będzie miał wyboru

08.05.2020 16:55

- Z każdym bym się dogadywał, żeby zmniejszyć podatki - powiedział kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek w programie specjalnym WP. Zapewnił, że...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Debata prezydencka: Swobodne wypowiedzi kandydatów na prezydenta

07.05.2020 0:07


Obietnice związane z obroną konstytucji, obniżaniem podatków, wychodzeniem z kryzysu po koronawirusie, seniorami, młodym pokoleniem oraz budowaniem zgody narodowej i bezpieczeństwa państwa padały w swobodnych wypowiedziach kandydatów na prezydenta, którzy uczestniczyli w środę w debacie w TVP.

Źródło: fakty.interia.pl

„Burmistrz się ukrył, kiedy Zakopane było w kryzysie”

04.05.2020 11:35

Na razie nie czujemy żadnej pomocy ze strony miasta. Nie rozumiem tego, bo w budżecie miasta podatek od nieruchomości to 1/6 budżetu, prawie 30 mln zł - mówi Adam Bachleda-Curuś, przedsiębiorca z Zakopanego z branży hoteli i nieruchomości, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Źródło: www.rp.pl

PIT 2020 r. Do 1 czerwca bez kar za brak rozliczenia podatku z powodu epidemii koronawirusa w Polsce

01.05.2020 15:55

Termin rozliczenia PIT-ów został w tym roku przesunięty z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Stało się tak dzięki trickowi prawnemu ministra...

Tagi: Podatki
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rząd nakłada nowy podatek na platformy strumieniowania wideo

28.04.2020 14:12

Usługi strumieniowania wideo z roku na rok zyskują w Polsce nowych klientów i generują konkretne pieniądze. Rząd stwierdził właśnie, że właściciele platform VOD powinni podzielić się nimi z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. W projekcie tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 pojawił się zapis o nowej opłacie nałożonej na serwisy zajmujące się streamowaniem treści wideo na żądanie, która dotknie m.in. Netfliksa, CDA.pl, czy Player.pl.

Źródło: pclab.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami