Wiocha
Wiadomości z tagiem Prokuratura  RSS
Odmowa aresztowania Zbigniewa Stonogi. Będzie zażalenie

25.02.2020 21:16


Prokuratura Regionalna w Lublinie skieruje zażalenie do lubelskiego sądu okręgowego na kolejną decyzję sądu pierwszej instancji, który nie zastosował aresztu wobec Zbigniewa Stonogi. Podejrzany nie wpłacił w wyznaczonym przez sąd terminie poręczenia majątkowego w kwocie 500 tys. zł - podkreśliła we wtorek prokuratura.

Źródło: fakty.interia.pl

Prokuratorskie postępowanie wobec sędziów, którzy orzekali w sprawie Krasonia

25.02.2020 18:42

Prokuratorskie postępowanie wobec sędziów, którzy orzekali w sprawie Krasonia Prokuratura Krajowa prowadzi postępowanie wobec sędziów z Krakowa, którzy orzekali w sprawie prokuratora Mariusza Krasonia. - W Wydziale Spraw Wewnętrznych prowadzone jest postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w Sądzie Okręgowym i Sądzie Rejonowym w Krakowie - potwierdza Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Źródło: tvn24.pl

​Małopolska: Ksiądz miał proponować dziecku stosunek płciowy

25.02.2020 18:07


Ksiądz Szymon Cz., któremu prokuratura zarzuciła złożenie propozycji obcowania płciowego dziewczynce poniżej 15 lat, został zwolniony z parafii w Oświęcimiu oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi - podała we wtorek diecezja bielsko-żywiecka.

Źródło: fakty.interia.pl

Awaria ciepłownicza i śmierć policyjnych psów. Jest prokuratorskie dochodzenie

25.02.2020 17:28

Awaria ciepłownicza i śmierć policyjnych psów. Jest prokuratorskie dochodzenie Prokuratura wszczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie awarii ciepłowniczej na Jagiellońskiej - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. W wyniku awarii na terenie policyjnych koszar zginęło sześć psów tropiących: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long.

Źródło: tvn24.pl

Obserwował przechodniów, zaatakował przypadkową kobietę. "Wbił jej nóż 22 razy"

25.02.2020 17:12

Obserwował przechodniów, zaatakował przypadkową kobietę. Dożywocie grozi 43-latkowi, który w poniedziałek zaatakował nożem nieznaną sobie, starszą kobietę. - Napastnik zadał 71-latce 22 ciosy nożem - informuje prokuratura. Życie kobiety udało się uratować.

Źródło: tvn24.pl

Cztery lekarki z powiatu tarnowskiego i 140 pacjentów usłyszało zarzuty korupcyjne

25.02.2020 13:33


Cztery lekarki z powiatu tarnowskiego i 140 pacjentów usłyszało zarzuty korupcyjne. Kobiety pracowały w małych miejscowościach. Według prokuratury lekarki przyjmowały od pacjentów kwoty od 10 do 100 złotych. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Mieczysław Sienicki wyjaśnia, że kobiety tłumaczyły się w podobny sposób. “Maria N. przyznała się do tych czynów, podkreśliła, że nigdy nie żądała […]

Źródło: wiadomosci.com

Zaatakował mężczyznę, który zbierał podpisy dla Andrzeja Dudy. 52-latek usłyszał zarzuty

25.02.2020 11:39


52-letni Wiesław K. we wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Miastku usłyszał zarzut stosowania przemocy wobec 60-letniego Mariusza T., któremu przeszkodził w zbieraniu podpisów pod listą poparcia dla kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zabrał i ukrył listę w swoim mieszkaniu.

Źródło: www.rmf24.pl

Ustka: Znaleziono niebezpieczne materiały. 40 osób ewakuowanych

25.02.2020 9:44


40 osób ewakuowanych z jednego z bloków w Ustce. Ma to związek z przeszukaniem mieszkania mężczyzny zatrzymanego wczoraj wieczorem przez Straż Graniczną na zlecenie Prokuratury Krajowej.

Źródło: www.rmf24.pl

Zarzuty dla członków grupy handlującej dopalaczami. Po ich zażyciu zmarły 4 osoby

25.02.2020 7:33


Są zarzuty dla członków grupy handlującej dopalaczami, po zażyciu których w Zawierciu i okolicach zmarły cztery osoby. Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej zakończył śledztwo przeciwko grupie.

Źródło: www.rmf24.pl

SN: Oficer Sił Zbrojnych RP zdegradowany do stopnia szeregowego

25.02.2020 7:25


Przed Sądem Najwyższym zapadł prawomocny wyrok przeciwko pułkownikowi rezerwy Januszowi K., oskarżonemu m.in. o przyjęcie korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją. Janusz K. został zdegradowany do stopnia szeregowego - powiedziała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami