Prointegra
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Długie obrady Sejmu. Absurdalne poprawki

18.09.2020 8:08

Głosowania w Sejmie przeciągnęły się do godzin nocnych. Posłowie decydowali nie tylko o "piątce dla zwierząt", której przyjęcia chciał sam prezes...

Tagi: Sejm
Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Piątka dla zwierząt" uchwalona. Co z koalicją?

18.09.2020 8:07


Ustawa "Piątka dla zwierząt” została w nocy uchwalona przez Sejm. Za opowiedziało się 356 posłów, przeciw: 75, wstrzymało się 18. Wcześniej Sejm przyjął blok poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu przez PiS do projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt. Poprawki m.in. przywracają przepisy ograniczające ubój rytualny i wprowadzają roczne vacatio legis dla zakazu hodowli zwierząt na futra. "Piątka dla zwierząt" to flagowy projekt prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Tagi: Sejm
Źródło: www.rmf24.pl

"Ważny moment dla bezpieczeństwa Polski". Ustawa o ratyfikacji umowy o współpracy wojskowej przyjęta

18.09.2020 7:41

Sejm uchwalił w czwartek ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o współpracy wojskowej, która przewiduje zwiększenie liczby żołnierzy USA stacjonujących w Polsce. Szef MON Mariusz Błaszczak napisał, że "to ważna decyzja i ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO".

Źródło: tvn24.pl

Piątka dla zwierząt Kaczyńskiego. Robert Winnicki: Jarosław Kaczyński skończył się jako lider prawicy

18.09.2020 7:14


Sejm uchwalił nowelę o ochronie zwierząt, choć nie poparli jej koalicjanci PiS a także niektórzy posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego. - Głosowanie pokazało, kto jest prawdziwą prawicą w Polsce - ocenił poseł Robert Winnicki (Konfederacja). Przekonywał, że po tym głosowaniu prezes PiS Jarosław Kaczyński "skończył się jako lider prawicy w Polsce".

Źródło: fakty.interia.pl

Władysław Kosiniak-Kamysz o noweli o ochronie zwierząt: Jest po prostu głupia

18.09.2020 7:12


- Przyjęta przez Sejm nowela ustawy o ochronie zwierząt jest niezgodna z konstytucją i prawem europejskim. Jest po prostu głupia, ponieważ "wygasza" bardzo ważną branżę, jaką jest polskie rolnictwo - powiedział w piątek (18 września) lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: fakty.interia.pl

Awantura w trakcie głosowania. "Pani marszałek, pani łamie prawo"

18.09.2020 6:59

Awantura w trakcie głosowania. Sejm przyjął w nocy z czwartku na piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt. W trakcie głosowań nad poprawkami poseł Konfederacji Grzegorz Braun wdał się w spór z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Źródło: tvn24.pl

Awantura w trakcie głosowania. "Pani marszałek, pani łamie prawo"

18.09.2020 6:59

Awantura w trakcie głosowania. Grzegorz Braun usiłował zgłosić wniosek formalny.

Źródło: tvn24.pl

"Piątka dla zwierząt" zmienia przekonania? Dominik Tarczyński zaskoczył deklaracją

18.09.2020 6:57

"Piątka dla zwierząt" przeszła przez Sejm, chociaż nie obyło się bez kontrowersji. Inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego wywarła już wpływ na...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

"Piątka dla zwierząt". KO: Krok w bardzo dobrym kierunku, ale będą poprawki

18.09.2020 6:51


Posłowie Koalicji Obywatelskiej wyrazili zadowolenie, że Sejm uchwalił zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. - To krok w bardzo dobrym kierunku, który sprawi, że miliony zwierząt w Polsce przestaną w końcu cierpieć - podkreślali. Zapowiedzieli jednocześnie, że będą starali się poprawić ustawę w Senacie.

Tagi: Sejm
Źródło: fakty.interia.pl

Kosiniak-Kamysz: Ta ustawa jest po prostu głupia

18.09.2020 6:25


Przyjęta przez Sejm nowela ustawy o ochronie zwierząt jest niezgodna z konstytucją i prawem europejskim; jest po prostu głupia, ponieważ "wygasza" bardzo ważną branżę jaką jest polskie rolnictwo - powiedział w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami