Hopaj
Wiadomości z tagiem Transport  RSS
Chile: Odnaleziono szczątki pasażerów samolotu, który zaginął trzy dni temu

12.12.2019 20:06


Ministerstwo obrony Chile poinformowało w czwartek, że znaleziono szczątki pasażerów transportowego Herculesa chilijskich sił powietrznych, który z 38 osobami na pokładzie zaginął w poniedziałek wkrótce po starcie. Wcześniej z morza wydobyto fragmenty maszyny.

Źródło: fakty.interia.pl

UEFA upomniała Bilbao. Chodzi o organizację meczów Euro 2020

12.12.2019 20:06

Bilbao zostało upomniane przez UEFA, która domaga się od miasta ulepszenia infrastruktury przed mistrzostwami Europy. Chodzi o niezbyt dobrze funkcjonujący transport miejski i zbyt małą ilość miejsc parkingowych. Estadio San Mamés ma być areną meczu Hiszpania - Polska.

Źródło: sport.onet.pl

Na granicy zatrzymano dary dla kombatantów. Interweniuje MSZ

12.12.2019 16:17

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o przypadkach zatrzymywania przez służby celne Ukrainy transportów z paczkami świątecznymi, przeznaczonymi dla Polaków zamieszkałych w tym kraju.

Źródło: www.rp.pl

Związek transportowców o porozumieniu w sprawie transportu drogowego w UE: To dobry kompromis

12.12.2019 12:15


Transportowcy są zadowoleni z kompromisu wypracowanego w sprawie unijnego Pakietu Mobilności. Dziś w nocy zakończono negocjacje w Europarlamencie, w których brali także udział przedstawiciele państw członkowskich. Pakiet ogranicza tak zwany kabotaż, czyli transport towarów wewnątrz państwa przez zagranicznego przewoźnika. Przepisy regulują też czas, po jakim samochody muszą powrócić do bazy. Jak mówi szef Zrzeszenia Międzynarodowych […]

Źródło: wiadomosci.com

Jest porozumienie ws. pakietu mobilności. Złotowski: Nie jest to kompromis naszych marzeń

12.12.2019 9:35


Są już ostateczne przepisy regulujące transport międzynarodowy. Regulacje uderzają przede wszystkim w polskich przewoźników, którzy dominują na unijnym rynku. Po 10 godzinach negocjacji doszło nad ranem do kompromisu między Komisją Europejską, Radą UE i europarlamentem w sprawie tzw. pakietu mobilności.

Źródło: www.rmf24.pl

Wyłowiono szczątki samolotu. To prawdopodobnie zaginiony Hercules

12.12.2019 8:08


Z morza wydobyto szczątki samolotu, najpewniej transportowego Herculesa chilijskich sił powietrznych, który z 38 osobami na pokładzie zaginął w poniedziałek, zaraz po starcie z Punta Arenas - poinformowało w środę dowództwo chilijskiego lotnictwa wojskowego.

Źródło: fakty.interia.pl

Porozumienie w UE ws. transportu, część zasad złagodzona, ale wiele niekorzystnych dla Polski

12.12.2019 7:53


Jest porozumienie w Unii w sprawie przepisów dotyczących transportu międzynarodowego. Po prawie 10-godzinnych nocnych negocjacjach kompromis osiągnęli przedstawiciele Europarlamentu i krajów członkowskich. Z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że część zapisów zaostrzających zasady pracy zawodowych kierowców została złagodzona, ale całe porozumienie nie jest korzystne dla Polski. Nasi europosłowie mówią, że jeszcze będą […]

Źródło: wiadomosci.com

Chile: Z morza wydobyto szczątki samolotu

12.12.2019 6:28


Z morza wydobyto szczątki samolotu, najpewniej transportowego herculesa chilijskich sił powietrznych, który zaginął w poniedziałek zaraz po starcie z Punta Arenas - poinformowało dowództwo chilijskiego lotnictwa wojskowego. Na pokładzie było 38 osób.

Źródło: www.rmf24.pl

Autokar z prezentami dla dzieci zawrócony na granicy z Ukrainą

06.12.2019 18:07


Ukraińskie służby graniczne zawróciły na przejściu w Medyce transport wiozący tysiąc paczek dla polskich dzieci z Ukrainy, które przygotowała tarnowska młodzież. W jednej ze szkół, dzieci czekały na prezenty na do godz. 23.

Źródło: fakty.interia.pl

Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz z nagrodą "Skrzydła Transportu"

06.12.2019 17:36


Cieszą nas takie Fakty! Dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz otrzymał nagrodę Skrzydła Transportu. Statuetka została wręczona podczas uroczystej Gali w Warszawie. W ten sposób wyróżnione zostały materiały publikowane w Faktach RMF FM i na rmf24.pl między innymi na temat deficytu kierowców w Polsce i pakietu mobilności, czyli nowych unijnych przepisów transportowych.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami