Wiocha
Wiadomości z tagiem Transport  RSS
Pomorskie: 25-latek z urazem kręgosłupa po skoku z klifu do morza

02.08.2020 20:07


Dramatyczne skutki skoku do wody. 25-latek z podejrzeniem urazu kręgosłupa został w niedzielę 2 sierpnia po południu przetransportowany z Jastrzębiej Góry (woj. pomorskie) śmigłowcem do szpitala.

Źródło: fakty.interia.pl

Fotoradar-rekordzista od początku wakacji zarejestrował niemal 2 tysiące wykroczeń

02.08.2020 10:01

Fotoradar-rekordzista od początku wakacji zarejestrował niemal 2 tysiące wykroczeń Ponad 140 tysięcy naruszeń przekroczenia dopuszczalnej prędkości zarejestrowały wszystkie fotoradary od początku wakacji - poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Źródło: tvn24.pl

Adwokatka Sławomira Nowaka: 30 przeszukań, żadnych pieniędzy, żadnych dokumentów

01.08.2020 0:06

Adwokatka Sławomira Nowaka: 30 przeszukań, żadnych pieniędzy, żadnych dokumentów Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska został aresztowany 22 lipca. Obrona kwestionuje zasadność tej decyzji.

Źródło: fakty.tvn24.pl

Propozycja podwyżek na A4. "Wzrost niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców"

31.07.2020 21:19

Propozycja podwyżek na A4. Wzrost stawek opłat na autostradzie A4 jest niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy - oceniła w piątkowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy w ten sposób odnieśli się do wniosku spółki Stalexport Autostrada Małopolska, która chce wprowadzić podwyżki od października.

Źródło: tvn24.pl

Dodatkowe autobusy 1 sierpnia. Dowiozą na cmentarze i do miejsc pamięci

31.07.2020 11:46

Dodatkowe autobusy 1 sierpnia. Dowiozą na cmentarze i do miejsc pamięci W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe. Zapewnią one dojazd do Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsc pamięci oraz stołecznych cmentarzy.

Źródło: tvn24.pl

UE: Weszły w życie przepisy zaostrzające zasady delegowania pracowników. Niemcy wykurzą polskich transportowców?

30.07.2020 22:21


Dziś, po dwóch latach od uchwalenia, wchodzą w życie unijne przepisy zaostrzające zasady delegowania pracowników. Wszystkie firmy muszą dostosować się do lokalnego prawa pracy w krajach, do których wysyłają pracowników. Polska z całej Unii deleguje najwięcej osób do pracy za granicą. Kiedy przepisy przyjmowano, Polska była w grupie przeciwników, bo obawiała się, że zmiana zasad […]

Źródło: wiadomosci.com

Chce odszkodowań od Niemiec. "Mały plaster na wielką ranę"

30.07.2020 10:07


Transport koleją do obozu koncentracyjnego kosztował cztery fenigi za kilometr. Kolej w Holandii i III Rzeszy prowadziła cyniczny biznes. Salo Muller walczy o odszkodowania.

Źródło: fakty.interia.pl

Zmiany w delegowaniu pracowników weszły w życie. "Chaos informacyjny jest ogromny"

30.07.2020 9:44

Zmiany w delegowaniu pracowników weszły w życie. Ograniczenie okresu delegowania do 12 miesięcy z możliwością wystąpienia o dodatkowe 6 miesięcy w określonych przypadkach. Po tym czasie objęcie prawem pracy kraju przyjmującego. To zmiany, które od czwartku wprowadziła dyrektywa o delegowaniu pracowników. Nowe przepisy na razie nie obejmą transportu drogowego.

Źródło: tvn24.pl

Sąsiad Polski przywraca obowiązek noszenia maseczek, by "nie zamykać przedsiębiorstw"

30.07.2020 9:22

Sąsiad Polski przywraca obowiązek noszenia maseczek, by Od 1 sierpnia na Litwie zostanie przywrócony obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Dotyczy to między innymi centrów handlowych i transportu publicznego. Decyzja rządu ma ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Obowiązek noszenia maseczek wprowadza się między innymi po to, by chronić gospodarkę i nie zamykać przedsiębiorstw - powiedział zastępujący premiera litewski minister sprawiedliwości Elvinas Jankeviczius.

Źródło: tvn24.pl

Czy Sławomir Nowak wyjdzie z aresztu?

29.07.2020 22:12


Adwokat Sławomira Nowaka złożył zażalenie na jego tymczasowe aresztowanie. Jak poinformował na Twitterze Antoni Kania-Sieniawski, on i jego klient czekają teraz na posiedzenie sądu w tej sprawie. Dzisiaj mija siedmiodniowy termin na złożenie takiego dokumentu – tydzień temu sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL. Sławomir Nowak, w latach 2016-2019 […]

Tagi: PSL, Transport
Źródło: wiadomosci.com

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami