Wiocha
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Premier Włoch: UE może stracić sens istnienia

28.03.2020 12:09


Premier Włoch Giuseppe Conte zaapelował w sobotę do Unii Europejskiej, by "nie popełniła tragicznych błędów" w czasach pandemii koronawirusa. Ostrzegł, że całej UE grozi to, że "straci sens istnienia" w oczach obywateli.

Źródło: fakty.interia.pl

Prezydent Włoch: EU musi przystąpić do walki z koronawirusem zanim będzie za późno. Dziś we Włoszech zmarło 919 zarażonych

27.03.2020 21:01


Prezydent Włoch wezwał Unię Europejską do podjęcia zdecydowanych działań w walce z koronawirusem. Sergio Mattarella wyraził nadzieję, że Wspólnota zda sobie sprawę z zagrożenia jakim pandemia jest dla Europy, zanim będzie za późno. Prezydent Sergio Mattarella wygłosił przemówienie do narodu. Ubolewał, że wczoraj, mimo powagi sytuacji, przywódcy państw unijnych nie zdołali się porozumieć w sprawie […]

Źródło: wiadomosci.com

Naukowcy zachęcają: piszcie pamiętniki o życiu w czasach koronawirusa. I obiecują nagrody

26.03.2020 18:26

Naukowcy zachęcają: piszcie pamiętniki o życiu w czasach koronawirusa. I obiecują nagrody - Śmierć papieża, katastrofa smoleńska czy wejście Polski do Unii Europejskiej jawią się nam jako wydarzenia, których doświadczaliśmy powszechnie, ale w rzeczywistości nie zmieniły znacząco życia codziennego wielu osób. Co innego koronawirus – mówi prof. Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej.

Źródło: tvn24.pl

TSUE stwierdza niedopuszczalność pytań polskich sędziów. "Nie wykazują łącznika z prawem Unii"

26.03.2020 12:20

TSUE stwierdza niedopuszczalność pytań polskich sędziów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie odpowie na pytania prejudycjalne sądów z Warszawy i Łodzi w sprawie postępowań dyscyplinarnych. TSUE stwierdził niedopuszczalność wniosków w tej sprawie.

Źródło: tvn24.pl

Wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie zawieszenia opłat za emisję CO2

25.03.2020 12:03


NSZZ Solidarność złożyła wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie zawieszenia opłat za emisję CO2. Państwa mogłyby oszczędzić miliardy, jeśli Komisja, na jakiś czas, uwolniłaby je z opłat za emisję CO2 – mówił w Radiu Gdańsk przewodniczący pomorskiego regionu NSZZ Solidarność Krzysztof Dośla. Ma nadzieję na przychylność Unii. “Komisja Europejska i Unia Europejska bez tych środków […]

Niemal wszystkie kraje Schengen zamknęły granice zewnętrzne

24.03.2020 19:24

Niemal wszystkie kraje Schengen zamknęły granice zewnętrzne Kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen podjęły nadzwyczajne środki, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa na Starym Kontynencie. Wszystkie poza Irlandią zamknęły swoje granice zewnętrzne dla podróży, które nie są niezbędne - poinformowała we wtorek Komisja Europejska. 12 państw UE przywróciło tymczasowe kontrole na granicach wewnątrz Schengen.

Źródło: tvn24.pl

KE: Strefa Schengen zamknęła granice zewnętrzne. Wyjątkiem Irlandia

24.03.2020 14:44


Wszystkie kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen zamknęły swoje granice zewnętrzne dla podróży, które nie są niezbędne - poinformowali we wtorek przedstawiciele Komisji Europejskiej. Wyjątkiem jest Irlandia. 12 krajów unijnych przywróciło także kontrole na granicach wewnątrz strefy.

Źródło: fakty.interia.pl

20 milionów od Unii dla Iranu. W tle obawy o amerykańskie sankcje

23.03.2020 21:40

20 milionów od Unii dla Iranu. W tle obawy o amerykańskie sankcje Unia Europejska wyciąga pomocną dłoń ku Iranowi, najbardziej dotkniętemu pandemią państwu na Bliskim Wschodzie. Według dostępnych danych zakażonych zostało tam ponad 23 tysiące osób, ponad 1800 zmarło. UE chce przekazać 20 milionów euro, ale jednocześnie mieć pewność, że firm, które zaangażują się w pomoc, nie dotkną amerykańskie sankcje.

Źródło: tvn24.pl

Apel szefowej KE ws. sytuacji na unijnych granicach. "To się musi skończyć"

23.03.2020 17:23


Komisja Europejska wprowadziła zalecenia, by przekraczanie granic wewnątrz Unii Europejskiej przez ciężarówki tzw. zielonym korytarzem nie przekraczało 15 minut. "Kontrole sanitarne w związku z koronawirusem powinny być tak zorganizowane, aby nie hamować swobody przepływu towarów" – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Premier Hiszpanii apeluje do Unii o "nowy plan Marshalla"

23.03.2020 6:14

Premier Hiszpanii apeluje do Unii o Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wezwał Unię Europejską, aby opracowała "nowy plan Marshalla". Miałby służyć odbudowie gospodarki na Starym Kontynencie i usprawnieniu walki z pandemią koronawirusa.

Źródło: tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami