Hopaj
Wiadomości z tagiem Wandale  RSS
Dlaczego część drzew w Karkonoskim Parku Narodowym nie ma kory?

24.01.2020 4:23

Karkonoski Park Narodowy na facebookowym profilu opublikował zdjęcia drzew, które są niemal zupełnie pozbawione kory. Wyjaśniono, co jest przyczyną tej podejrzanej sytuacji - warto podkreślić, że nie spowodowali jej wandale ani nie jest wynikiem żadnej choroby drzew.

Źródło: podroze.onet.pl

Pomnik Zlatana Ibrahimovicia ponownie zdemolowany

05.01.2020 14:06

Zagraniczne media podają, że wandale ponownie zniszczyli pomnik Zlatana Ibrahimovicia, który został odsłonięty w październiku 2019 roku. Niszczenie rzeźby szwedzkiego piłkarza, który niedawno podpisał kontrakt z AC Milan, zaczęło się chwilę po tym, jak zakupił on udziały w sztokholmskim klubie Hammarby, co nie spodobało się kibicom Mamloe FF.

Źródło: sport.onet.pl

Niespokojny Sylwester w Brukseli. Policja tworzy specjalną grupę

02.01.2020 18:07


Policja w Brukseli utworzyła specjalną grupę zadaniową, żeby zidentyfikować sprawców podpaleń i aktów wandalizmu, do jakich doszło w belgijskiej stolicy w noc sylwestrową - podały lokalne media. W Sylwestra spalono 15 samochodów i dwa skutery, a kilka pojazdów zostało uszkodzonych. Wandale podpalali też kosze na śmieci, obrzucili kamieniami tramwaj i wybili szybę w sklepie.

Źródło: fakty.interia.pl

​Lubuskie: Kościół zdewastowany w Boże Narodzenie

27.12.2019 18:07


W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w podgorzowskim Jeninie doszło do zdewastowania kościoła. Wandale zniszczyli drzwi wejściowe do świątyni i elementy wyposażenia kościoła. Sprawcy mogą odpowiedzieć m.in. za obrazę uczuć religijnych.

Tagi: Wandale
Źródło: www.rmf24.pl

Pomnik Zlatana Ibrahimovicia znów uszkodzony. Tym razem wandale odcięli mu nos

23.12.2019 12:06

Zlatan Ibrahimović pod koniec listopada zakupił udziały w sztokholmskim klubie Hammarby, czym rozwścieczył kibiców Malmoe FF. Od tego czasu ultrasi zespołu, w którym "Ibra" rozpoczynał seniorską karierę, już kilkakrotnie niszczyli pomnik Szweda. Tym razem wandale odcięli od statuy nos piłkarza.

Źródło: sport.onet.pl

Słowacja: Wandale zdewastowali żydowski cmentarz

17.12.2019 17:08


Wandale zniszczyli kilkadziesiąt nagrobków na żydowskim cmentarzu w mieście Namiestów w północnej Słowacji - poinformowała we wtorek policja i grupa zajmująca się konserwacją nekropolii.

Źródło: fakty.interia.pl

Zniszczono mury zamku w Olsztynie

13.12.2019 9:35


Wandale pomazali farbą mury zamku kapituły warmińskiej w Olsztynie. Zniszczenia są widoczne od strony Łyny i w pobliżu pozostałości baszty w parku Podzamcze.

Źródło: fakty.interia.pl

Wandale po raz kolejny uszkodzili pomnik Zlatana Ibrahimovicia

12.12.2019 20:06

Zlatan Ibrahimović pod koniec listopada zakupił udziały w sztokholmskim klubie Hammarby, czym rozwścieczył kibiców Malmoe FF. Od tego czasu ultrasi zespołu, w którym "Ibra" rozpoczynał seniorską karierę, już kilkakrotnie wyładowali swą złość na pomniku piłkarza. Po ostatnim akcie wandalizmu istnieje ryzyko, że rzeźba się przewróci.

Źródło: sport.onet.pl

Nowicka: Hołownia celuje w centroprawicowy środek. Tam jest ciasno

09.12.2019 10:36

Posłanka Lewicy Wanda Nowicka odniosła się w programie „Onet Opinie” do kandydatury Szymona Hołowni w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Komu jak komu, ale Lewicy Szymon Hołownia nie ma szans odebrać wyborców - stwierdziła.

Źródło: www.rp.pl

Eurosodoma – Pamięć o NSZ nadal niewygodna. Wandale zdewastowali pomnik Żołnierzy Wyklętych

20.11.2019 4:39

W Rajczy (woj. Śląskie) doszło do zdewastowania obelisku upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych działających pod dowództwem porucznika Narodowych Sił Zbrojnych Stanisława Kopika ps. „Zemsta”. Wandale zdewastowali miejsce pamięci za pomocą najprawdopodobniej ostrego narzędzia. Na obelisku widać głębokie cięte rysy i przekreślony napis „Pamięci Żołnierzy i pomocników oddziału leśnego Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem por. Stanisława Kopika „Zemsty”...

Źródło: wolna-polska.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami