f4up
Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Emocjonalny wpis Marii Andrejczyk. "Przeżywam to wszystko cholernie mocno"

28.10.2020 12:07

Maria Andrejczyk odniosła się do kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która wywołała protesty w całym kraju. Lekkoatletka przyznała, że nie popiera aborcji, ale jest zdania, że kobiety powinny mieć prawo wyboru, gdy podczas badań zostaną wykryte poważne wady płodu. - Nie jestem w stanie pojąć skali absurdu decyzji, która miała miejsce w miniony czwartek - napisała oszczepniczka na Instastory.

Źródło: sport.onet.pl

"Ojciec narodu" kontra "idol klasy średniej" ocalały z zamachu. Wybierają prezydenta

28.10.2020 11:51

Wybory prezydenckie w Tanzanii są starciem głównie dwóch polityków: rządzącego krajem od pięciu lat "ojca narodu" Johna Magufuliego oraz Tundu Lissu - idola klasy średniej i wielkomiejskiej młodzieży, który ocalał z zamachu.

Źródło: tvn24.pl

Polacy nie popierają decyzji TK ws. zakazu aborcji, popierają protesty

28.10.2020 9:04


Co piąty Polak popiera prawo do aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży, a około 60 procent z nas dopuszcza przerwanie ciąży w określonych sytuacjach - m.in. w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia płodu: takie wyniki przynosi sondaż Kantar dla "Gazety Wyborczej". W badaniu aż 74 procent pytanych opowiedziało się przeciwko ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał prawo do aborcji ze względu na wady płodu za niezgodne z Konstytucją. Co ciekawe, wyborcy PiS są w tej kwestii mocno podzieleni. Z sondażu wynika również, że ponad...

Ukraińcy wezwali węgierskiego ambasadora. "Budapeszt zignorował powtarzające się wezwania Kijowa"

27.10.2020 11:29

Ukraińcy wezwali węgierskiego ambasadora. Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto określił jako "nonsens" wezwanie do MSZ w Kijowie ambasadora Węgier i wręczenie mu noty protestacyjnej. Ukraiński resort wezwał dyplomatę w związku z "polityczną agitacją Budapesztu na korzyść jednej partii w wyborach lokalnych".

Źródło: tvn24.pl

Premier o wyroku TK: By korzystać z wolności wyboru trzeba żyć

27.10.2020 8:36

O co toczy się spór? Warto zadać sobie takie podstawowe pytanie i każdy w sumieniu niech sobie na to odpowie. Czy jest to spór o danie prawa do życia dzieci z zespołem Downa, czy jest to spór o niczym nieskrępowaną aborcję? - pytał w kontekście kontrowersji, jakie wywołał wyrok TK ws. aborcji, premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.rp.pl

Rzecznik KEP: Przelała się jakaś czara goryczy

27.10.2020 8:17

O pewnych rzeczach etycznych właściwie nigdy nie powinno się głosować, nie powinno się ich stawiać jako punkt wyboru i stawiać ludzi w dramacie wyboru: za lub przeciw - uważa rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak, gość Radia ZET.

Źródło: www.rp.pl

Prezes Kaczyński traci kontrolę nad państwem

26.10.2020 18:31

Każda władza przeprowadza najtrudniejsze zmiany w pierwszym roku rządów, licząc, że przed kolejnymi wyborami społeczeństwo zapomni o niepopularnych decyzjach. Teraz PiS liczy na zbiorową demencję Polaków.

Tagi: Wybory
Źródło: www.rp.pl

Znaczna przewaga Kliczki w wyborach na mera. W dużych miastach konieczna druga tura

26.10.2020 8:53

Znaczna przewaga Kliczki w wyborach na mera. W dużych miastach konieczna druga tura Na Ukrainie w niedziele odbyły się wybory lokalne. Jak wynika z sondaży exit poll, w wyborach na mera Kijowa obecny burmistrz Witalij Kliczko ma znaczną przewagę. Konieczna będzie jednak druga tura głosowania.

Źródło: tvn24.pl

Znaczna przewaga Kliczki w wyborach na mera. W dużych miastach konieczna druga tura

26.10.2020 8:53

Znaczna przewaga Kliczki w wyborach na mera. W dużych miastach konieczna druga tura Na Ukrainie w niedziele odbyły się wybory lokalne.

Źródło: tvn24.pl

Wybory prezydenckie w USA: Trump zagłosował na Florydzie

24.10.2020 19:12


Ubiegający się o drugą kadencję Donald Trump zagłosował w amerykańskich wyborach prezydenckich. Uczynił to w lokalu wyborczym w West Palm Beach na Florydzie, zapewniając, że mimo epidemii koronawirusa jest to bezpieczne.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Hopaj

f4up
Kontakt z nami