Wiocha
Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
​Grzegorz Schetyna: Zrobimy wszystko, aby Kidawa-Błońska wygrała

14.12.2019 13:26


"Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą Kidawa-Błońską, wszyscy ją wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała przyszłoroczne wybory prezydenckie" - powiedział po zakończeniu sobotnich obrad Konwencji Krajowej PO lider tej partii Grzegorz Schetyna.

Źródło: fakty.interia.pl

Znamy datę wyborów na przewodniczącego PO

14.12.2019 12:45


Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej podczas konwencji krajowej zdecydowała, że wybory na przewodniczącego partii odbędą się 25 stycznia.

Źródło: www.rmf24.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką PO w wyborach prezydenckich

14.12.2019 12:28


Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta - zdecydowała w sobotę konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej.

Źródło: fakty.interia.pl

Wybory przewodniczącego PO 25 stycznia

14.12.2019 12:07


Wybory przewodniczącego PO odbędą się 25 stycznia, a ewentualna druga tura 8 lutego - zdecydowała w sobotę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która zebrała się w przerwie obrad konwencji krajowej.

Źródło: fakty.interia.pl

Po konwencji PO: Czy Schetyna wystartuje na szefa partii?

14.12.2019 11:53

Konwencja krajowa PO nie przyniosła zaskoczenia. Kandydatką Platformy Obywatelskiej będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. Pokonała Jacka Jaśkowiaka, w głosowaniu z relatywnie niską frekwencją. Tylko 475 głosów padło w trakcie Konwencji, chociaż w mediach pojawiała się liczba ponad 700 uprawnionych do głosowania. W kuluarach w PO pada jedno pytanie: czy teraz Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach na szefa partii?

Schetyna: Wierzymy, że wybory prezydenckie będą początkiem zmiany politycznej w Polsce

14.12.2019 11:31


O nominację ponad 700 delegatów, którzy przyjechali na konwencję Krajową Platformy Obywatelskiej, walczą: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Nadchodzą ważne wybory prezydenckie, które jak głęboko wierzymy, będą początkiem zmiany politycznej w Polsce" - mówił lider PO Grzegorz Schetyna.

Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak? Konwencja PO

14.12.2019 11:07


Wybór kandydata na prezydenta to zadanie konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej, która zebrała się w sobotę w Warszawie. W tajnym głosowaniu delegaci będą wybierać między wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską a prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. "Nadchodzą wybory prezydenckie, ważne wybory, które, głęboko wierzymy, będą początkiem zmiany politycznej w Polsce" - mówił w swym wystąpieniu Grzegorz Schetyna.

Schetyna: Odbierzemy władzę PiS. Za mniej niż cztery lata

14.12.2019 10:19

Nadchodzą wybory prezydenckie, które będą początkiem zmiany politycznej w Polsce. Bo wszyscy widzimy jak Andrzej Duda osłabił pozycję prezydenta - rozpoczął przemówienie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas krajowej konwencji PO.

Wybory prezydenckie w Algierii. Wstępne wyniki

13.12.2019 17:24


Według wstępnych wyników były premier Algierii Abdelmadżib Tebbune wygrał czwartkowe wybory prezydenckie, uzyskując 58 proc. głosów - podała w piątek komisja wyborcza. Frekwencja w głosowaniu odbywającym się w cieniu masowych demonstracji wyniosła ok. 40 proc.

Źródło: fakty.interia.pl

Prawybory PO. Gra na czas Schetyny zaszkodzi partii?

13.12.2019 13:55


W sobotę Platforma Obywatelska wybierze swojego kandydata na prezydenta. Kto nim będzie? - Prawda jest taka, że wszyscy poza panem Jaśkowiakiem wiedzieli, że wybory są ustawione i wygra je pani Kidawa-Błońska, a pan Jaśkowiak, z sobie znanych powodów, zdecydował się odegrać rolę zająca - mówi prof. Antoni Dudek. Z kolei dr Olgierd Annusewicz uważa, że działania największej opozycyjnej partii są spóźnione.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami