Hopaj
Turystyka  RSS
W niedzielę możliwe opady śniegu w Tatrach

Według prognoz IMGW, w niedzielę w szczytowych partiach Tatr możliwe są opady śniegu. Będą to pierwsze dni ze śniegiem w tegorocznym wrześniu, a jednocześnie najpóźniejsze wystąpienie pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu w ostatnich latach - informuje Biuro Prasowe IMGW.

Tagi: Tatry, Śnieg
Źródło: podroze.onet.pl

Tatry: jedna na cztery osoby ratowane przez Słowaków to Polak

Według statystyk słowackich ratowników górskich z Horskiej Zachrannej Służby (HZS) jedna czwarta wszystkich ratowanych w słowackich Tatrach podczas minionych wakacji to Polacy; sześciu naszych rodaków zginęło tam w letnim sezonie.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Uwaga na niedźwiedzicę z młodymi w Pieninach!

W rejonie przełom Dunajca w Pieninach, w pobliżu niebieskiego szlaku turystycznego na Sokolicę przyrodnicy zaobserwowali niedźwiedzicę z młodymi. Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego (PPN) apeluje o zachowanie ostrożności.

Źródło: podroze.onet.pl

Największe atrakcje Armenii

Armenia, kraj wciśnięty między Turcję, Iran, Azerbejdżan i Gruzję stanowi ciekawą mieszankę kultur Europy i Bliskiego Wschodu. Szczyci się tym, że jako pierwszy kraj świata oficjalnie przyjęła chrześcijaństwo. To kraina pięknych, bardzo zróżnicowanych krajobrazów i gościnnych ludzi. Przedstawiamy największe atrakcje Armenii.

Źródło: podroze.onet.pl

Górski Karabach. Poznaj kraj, którego nie ma

Górski Karabach jest regionem wciąż nieodkrytym przez turystów. To jedno z najstarszych miejsc na świecie, w których żył człowiek. W jaskini Azoch, ale też w wielu innych miejscach, odkryto kości oraz przedmioty codziennego użytku ludzi pierwotnych, co stanowi dla mieszkańców nie lada powód do dumy.

Tagi: Poznań, Lada
Źródło: podroze.onet.pl

Czy zrozumiesz, co mówią taternicy?

Każde środowisko ma swój branżowy język tajemny, niezrozumiały dla niewtajemniczonych. Nie inaczej jest w przypadku ludzi gór, taterników, alpinistów, himalaistów i miłośników wspinaczki skałkowej. To grupy mające zwykle wiele dystansu do siebie i swojej pasji, fantazję i duże poczucie humoru. Ich słownik zawiera setki określeń na sprzęt, warunki pogodowe, problemy wspinaczkowe i różne "gatunki" towarzyszy na drugim końcu liny.

Źródło: podroze.onet.pl

Rekordy zakażeń w Izraelu. Polka o nowych obostrzeniach i sytuacji w kraju [WYWIAD]

W ostatnich tygodniach w Izraelu przybyło tysiące zarażonych. W 9,5 mln kraju potwierdzono ponad 229 tys. osób z COVID-19. - Naszym słabym punktem w tym momencie są trzy grupy społeczne, które zwiększają ryzyko zakażeń w skali kraju. Są to ultraortodoksyjni Żydzi, izraelscy Arabowie oraz protestujący, którzy biorą udział tłumnie w antyrządowych demonstracjach - tłumaczy Karolina Mints. Polka mieszkająca w Izraelu wymienia, jakie obostrzenia dotkną mieszkańców, jak długo potrwa nowy lockdown oraz odpowiada na pytanie, czy pomogą.

Tagi: Żydzi, Izrael
Źródło: podroze.onet.pl

Horror w madryckim zoo. Goryl zaatakował opiekuna

Opiekun z zoo w Madrycie został zaatakowany przez goryla. 29-letnie zwierzę przedarło się przez zabezpieczone drzwi. Mężczyzna z licznymi złamaniami i urazem klatki piersiowej został przetransportowany przez służby ratunkowe do madryckiego szpitala.

Źródło: podroze.onet.pl

Polak na wakacjach: żartuje z pseudopandemii i odmawia noszenia maseczek

Odmawiają dezynfekcji rąk w recepcji, noszenia maseczek czy wypełniania oświadczeń, żartują z pseudopandemii. Albo przeciwnie żądają dezynfekcji kluczy i zakładają maseczki nawet psom – polscy turyści nie najlepiej znoszą wypoczynek w reżimie sanitarnym – wynika z ankiety przeprowadzonej przez platformę Noclegi.pl. Pomimo starań, obrywa się najczęściej pracownikom obiektów.

Źródło: podroze.onet.pl

Turyści znowu się popisali. Pomylili wiadra na wodę dla koni z... koszami na śmieci

Przy zejściu z Jaskini Mroźnej w Dolinie Kościeliskiej pozostawiono wiadra na wodę dla koni. Turyści myśleli, że to kosze na śmieci i wyrzucili tam odpady po górskiej wycieczce. - Tu panuje zasada: jeden śmieć zainicjuje, że miejsce zaraz zapełnia się kolejnymi - napisała na Facebooku wolontariuszka TPN.

Źródło: podroze.onet.pl

Mężczyzna trafił do więzienia, bo negatywnie zrecenzował hotel

Publiczna krytyka hotelu w Tajlandii może spotkać się z bardzo poważnym konsekwencjami. Przekonał się o tym mężczyzna, który opublikował w sieci negatywną recenzję, po czym został oskarżony o zniesławienie. W efekcie aresztowano go i trafił na kilka dni do więzienia.

Źródło: podroze.onet.pl

Kończy się czas na prawdziwe oscypki. Kolejne będą dopiero w przyszłym roku

Sezon wypasu owiec dobiega końca. W związku z tym kończy się czas, kiedy można spróbować prawdziwych oscypków, czyli takich, w których głównym składnikiem jest mleko owcze. Jak mówią górale, amatorzy tych serków będą mogli spróbować ich ponownie dopiero wiosną przyszłego roku.

Tagi: Wiosna, Doping
Źródło: podroze.onet.pl

Wypocznij w malowniczej krainie u stóp Beskidu Wyspowego. Specjalne ceny tylko 24 h

Dziś pragniemy zaprosić cię do miejsca położonego u zbiegu potoków, u stóp Beskidu Wyspowego. Limanowa przez wielu uznawana jest za jedno z najbardziej malowniczych miast południowej Małopolski. Proponujemy ci wypoczynek w specjalnej cenie z Ofertą Dnia z Onet w Limanova Hotel***. Specjalna oferta dostępna jest tylko przez 24 h (od godz. 14.00, 28 września do godz. 14.00, 29 września). Koszt pobytu z wyżywieniem dla dwóch osób zaczyna się od 159 zł za dobę. Sprawdź szczegóły i skorzystaj z Oferty Dnia za pośrednictwem linków w poniższym artykule.

Źródło: podroze.onet.pl

Wszyscy obcokrajowcy mogą już wjeżdżać na Ukrainę

Obcokrajowcy mogą już wjeżdżać na Ukrainę - przekazał w poniedziałek agencji Interfax-Ukraina rzecznik straży granicznej tego kraju Andrij Demczenko. Zakaz obowiązywał od 28 sierpnia i był wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa.

Źródło: podroze.onet.pl

Wzrost zakażeń w Anglii i nowe obostrzenia. "Ludzie w lokalach przestali przestrzegać dystansu"

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza, także w Wielkiej Brytanii. Od kilku tygodni notuje się tam nagły wzrost liczby zakażonych osób. - Kiedy ogłoszono restrykcje w marcu, pojechałam na wieś i tam spędziłam cały lockdown. Kiedy kilka tygodni temu przyjechałam do Londynu, byłam zszokowana, widząc ludzi w sklepach czy transporcie publicznym bez maseczek - mówi w rozmowie z Onet Podróże Olga Kacprzak, która od kilku lat mieszka na Wyspach.

Źródło: podroze.onet.pl

Sensacyjne odkrycie we wraku promu. Dziurę zrobiła łódź podwodna?

Twórcy filmu dokumentalnego "Estonia - odkrycie, które wszystko zmienia" znaleźli dużą dziurę w kadłubie wraku promu Estonia, który zatonął na Bałtyku w 1994 roku. Nowe odkrycie może mieć znaczenie dla ustalenia przyczyny katastrofy.

Źródło: podroze.onet.pl

Szalony pomysł dwóch czterdziestolatków

Co może wpaść do głowy dwóm facetom w średnim wieku znużonych prozą życia? Ci dwaj postanowili wsiąść na rowery i pokonać ponad 12 tys. km wzdłuż polskich rzek. To tak, jakby przejechali wzdłuż Amazonki tam i z powrotem, a mają do dyspozycji tylko weekendy.

Tagi: Rowery, Amazon
Źródło: podroze.onet.pl

Radni zdecydowali, że Białystok już nie będzie "wschodzący"

Po 11 latach ze znaku graficznego miasta Białystok zniknie określenie wschodzący - zdecydowali w poniedziałek miejscy radni. Magistrat tłumaczy konieczność zmiany przede wszystkim tym, że efekt promocyjny dotychczasowej symboliki został już osiągnięty, a obecne trendy mówią o skuteczności jak najprostszego przekazu.

Źródło: podroze.onet.pl

Na Litwie obowiązkowa kwarantanna dla przyjeżdżających z Polski

Po powrocie na Litwie z Polski, a także Niemiec, Estonii, Islandii i San Marino od poniedziałku obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna, gdyż w ciągu ostatnich 14 dni liczba zakażeń koronawirusem w tych krajach przekroczyła 25 przypadków na 100 tys. osób.

Źródło: podroze.onet.pl

Rząd wprowadził nowe zakazy w ruchu lotniczym

Rozporządzenie wprowadzające od 30 września zakaz lądowania w Polsce samolotów z państw, w których współczynnik - w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców - przekracza 90 - przyjął w poniedziałek rząd.

Tagi: Samoloty
Źródło: podroze.onet.pl

Zabytkowe kopalnie w Zabrzu 109. pomnikiem historii w Polsce

Zespół zabytkowych kopalń węgla kamiennego w Zabrzu został, decyzją Prezydenta RP, uznany za pomnik historii – przekazał w poniedziałek rzecznik zabrzańskiego magistratu Dawid Wowra. W podziemiach kopalni Guido i Królowa Luiza funkcjonują trasy turystyczne.

Źródło: podroze.onet.pl

Rozprowadzać rękawiczki i prześcieradła. Regulamin walki z epidemią cholery z XIX w.

Wyznaczyć lekarzy i chirurgów dla każdej dzielnicy, gdzie panuje cholera, rozprowadzać rękawiczki i prześcieradła- to zalecenia z projektu regulaminu z XIX wieku w sprawie niesienia pomocy podczas epidemii. Przechowywany jest on w Parmie na północy Włoch.

Źródło: podroze.onet.pl

"Najbrzydszy samolot na świecie". Produkowano go w Polsce

Odrzutowy samolot rolniczy M-15, który w latach 70. był produkowany w Mielcu, został przez amerykański magazyn "Popular Mechanics" wskazany jako najbrzydszy samolot na świecie. Co ciekawe obiegowa nazwa tej maszyny brzmi Belphegor - tak samo jak imię słynnego upiora z Luwru.

Źródło: podroze.onet.pl

Dwa kraje wznowiły kwarantannę dla Polaków. Podobne plany ma także Wielka Brytania

Podróżujący do Irlandii Polacy muszą liczyć się z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny. Podobne ograniczenia ogłosiła Litwa. Możliwe, że niebawem także Wielka Brytania umieści powracających z Polski na "czerwonej liście".

Źródło: podroze.onet.pl

W pierwszej połowie roku w Polsce nocowało o 65,5 proc. mniej cudzoziemców

W pierwszym półroczu 2020 r. z bazy noclegowej w Polsce skorzystało 1,1 mln cudzoziemców. Jest to spadek o 65,5 proc. rok do roku - wynika z raportu Instytutu Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Obcokrajowcy wydali w tym czasie 12 mld zł, czyli o 44,7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Źródło: podroze.onet.pl

Pierwszy śnieg w Polsce! Karkonoski Park Narodowy udostępnił nagranie

Pierwszy śnieg pojawił się już w Polsce. Spadł w poniedziałek w Karkonoskim Parku Narodowym. Nagranie można zobaczyć w mediach społecznościowych parku.

Tagi: Śnieg
Źródło: podroze.onet.pl

Zakonnicy zasadzili inwazyjną roślinę. "Będzie katastrofą, jeśli się rozsieje"

Inwazyjny gatunek na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego zauważył przyrodnik Łukasz Misiuna, który prowadzi tam badania przyrodnicze. Co prawda roślinę zniszczono, ale nie wiadomo, czy nie zdążyła się rozsiać. - Jak wejdzie w teren, to już będzie. To rodzaj katastrofy ekologicznej - komentuje przyrodnik.

Źródło: podroze.onet.pl

Hitler zaprasza do Polski. Upiorny przewodnik turystyczny

To jedna z najbardziej kuriozalnych, a zarazem przerażających publikacji II wojny światowej. W 1943 roku prestiżowe wydawnictwo Baedekera przygotowało turystyczny przewodnik po Generalnym Gubernatorstwie. W parapaństwie, które Niemcy utworzyli z części ziem okupowanej Polski, właśnie dokonywało się największe w dziejach ludobójstwo. Tymczasem autor książki zachwalał zabytki, proponował trasy wycieczek, pisał o cenach i środkach transportu.

Źródło: podroze.onet.pl

Nieznana grecka wyspa, na której nikt nie myśli o śmierci

Ikaria to mało znana grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Miejsce to słynie przede wszystkim z długowieczności swoich mieszkańców - co trzecia osoba osiąga wiek 90 lat. To ewenement na skalę światową! Jaki jest sekret długowieczności mieszkańców Ikarii?

Źródło: podroze.onet.pl

Niezwykły koniec remontu dworcowej poczekalni w Nowych Skalmierzycach

Podczas otwarcia wyremontowanej poczekalni dworca kolejowego w Nowych Skalmierzycach wmurowano "kapsułę czasu". Podczas uroczystości obecne były prawnuczki jednego z autorów listu w butelce zamurowanego podczas II wojny światowej w ścianie poczekalni i odnalezionego podczas remontu.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Hopaj

f4up
Oferty biur podróży
Polecamy
W Dubaju na lot Emirates odprawisz się w automacie


Linie Emirates wprowadziły automaty do samodzielnej odprawy pasażerów i ich bagażu. Wszystko po to, by ułatwić korzystanie z Terminalu 3 na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju. Usługa jest teraz dostępna dla klientów podróżujących do wszystkich miejsc docelowych z wyjątkiem USA, Kanady, Chin, Indii i Hongkongu, ze względu na dodatkowe wymagania dla pasażerów udających się do tych miejsc docelowych.  16 nowych samoobsługowych automatów do odprawy…

Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami