f4up
Turystyka  RSS
"W Irlandii [...] nie ma takiego hejtu jak w Polsce". Polka o pracy ratowniczki medycznej w Irlandii

#zrodlo
- W pracy ratownika medycznego chyba każde wezwanie niesie niewiadomą. Najprostszy ból brzucha może okazać się zupełnie czym innym. Ogólnie w mojej pracy wychodzę z założenia, żeby spodziewać się niespodziewanego - mówi Joanna Machado, od ośmiu lat mieszkająca w Irlandii. W rozmowie z Aleksandrą Wiśniewską opowiada o systemie ratownictwa medycznego w Irlandii, o procedurach obowiązujących w czasie pandemii oraz o tym, dlaczego woli "Zieloną Wyspę" od Portugalii.

Źródło: podroze.onet.pl

Włochy znoszą restrykcje. Już w czerwcu otworzą granice

#zrodlo
Od 18 maja we Włoszech będzie można podróżować po regionie bez autocertfikatu, a od 3 czerwca między regionami - to postanowienia z dekretu przyjętego przez rząd. Od 3 czerwca otwarte będą granice Włoch; kto przyjedzie nie będzie musiał przechodzić kwarantanny.

Tagi: Włochy
Źródło: podroze.onet.pl

Londyn zamknie centrum dla ruchu samochodowego

#zrodlo
Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, ogłosił plany przekształcenia centralnej części stolicy w jedną z największych stref wolnych od samochodów na świecie.

Źródło: podroze.onet.pl

Największe atrakcje Włoch - co warto zobaczyć?

#zrodlo
Włoski rząd zapowiedział otwarcie granic dla turystów z UE od 3. czerwca. Oznacza to, że tegoroczne "włoskie wakacje" są coraz bardziej realne. Włochy to jeden z najchętniej odwiedzonych przez Polaków krajów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Znajdują się tu najwybitniejsze dzieła sztuki, najwspanialsze budowle i piękne kurorty. To stolica mody oraz kultowej na całym świecie kuchni, z rozsławionym spaghetti bolognese i małym espresso. Przedstawiamy 28 miejsc, które trzeba zobaczyć.

Źródło: podroze.onet.pl

W Grecji otwarto w sobotę ponad 500 plaż dla turystów

#zrodlo
W sobotę po raz pierwszy od czasów rozpoczęcia epidemii koronawirusa Grecy legalnie mogli udać się na plaże.

Źródło: podroze.onet.pl

Gut-Mostowy: wakacje będą się koncentrowały na rynku krajowym

#zrodlo
Na pewno najbliższe wakacje będą się koncentrowały na rynku krajowym i do tego też zachęcamy. Turystyka krajowa może przeżywać swój rozkwit - powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podczas sobotniego otwarcia sezonu turystycznego w Małopolsce.

Źródło: podroze.onet.pl

Groźny wypadek w Tatrach. TOPR ma sporo interwencji

#zrodlo
W sobotę w Tatrach doszło do groźnego wypadku w rejonie Szpiglasowej Przełęczy, gdzie turysta poślizgnął się na płacie śniegu i spadł około 200 m w dół. Poszkodowany zatrzymał się na skałach doznając groźnych urazów - powiedział PAP dyżurny ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tagi: Śnieg, TOPR
Źródło: podroze.onet.pl

Zwolnienia w Ryanair. 250 osób - m.in. z Polski - straci pracę

#zrodlo
Ryanair potwierdził, że przeprowadzi redukcję 250 etatów w biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Powodem jest znaczny spadek ruchu lotniczego Grupy Ryanair w 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa, która doprowadziła do zamknięcia granic, linia od kilku miesięcy wykonuje mniej niż 1 proc. swojego standardowego rozkładu lotów.

Źródło: podroze.onet.pl

Miasto poświęcone sztuce - Barcelona

#zrodlo
Jest bez wątpienia jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy, a nawet świata. Rocznie odwiedzają ją miliony turystów. Co ich przyciąga? Co trzeba, a co warto zobaczyć podczas wizyty w Barcelonie?

Źródło: podroze.onet.pl

Polska malowana wieś słynna na cały świat

#zrodlo
Zalipie leży w województwie małopolskim, w odległości około 30 km od Tarnowa. Miejscowość uważana jest za najbardziej kolorową wieś w Polsce. Piękne malowidła z motywami kwiatowymi zdobią domy, budynki gospodarcze, a nawet studnie, ule czy budy dla psów.

Źródło: podroze.onet.pl

Pieprz i róże. Mało znane góry koło Sandomierza

#zrodlo
Sandomierz zna chyba każdy. Ale kto słyszał o położonych tuż obok Górach Pieprzowych? A przecież najstarsze pasmo w Polsce potrafi ofiarować podróżnikowi nie tylko niezapomniane widoki, ale też szczyptę egzotyki.

Źródło: podroze.onet.pl

Grecki sposób na długowieczność. Podstawą jest kawa

#zrodlo
Co robić, by uniknąć groźnych chorób i cieszyć się doskonałą formą do późnej starości? Odpowiedź na to pytanie znaleźli mieszkańcy greckiej wyspy Ikaria, którzy należą do najdłużej żyjących populacji świata. Kluczem do długowieczności jest ich dieta, w której zaszczytne miejsce zajmują kawa i herbata.

Tagi: Grecja
Źródło: podroze.onet.pl

Wypocznij w malowniczej krainie. Skorzystaj z Oferty Dnia z bezpłatną anulacją

#zrodlo
Dziś pragniemy zaprosić cię do miejsca położonego u zbiegu potoków, u stóp Beskidu Wyspowego. Limanowa jest przez wielu uznawana za jedno z najbardziej malowniczych miast południowej Małopolski. Proponujemy ci wypoczynek w specjalnej cenie z Ofertą Dnia z Onet w Limanova Hotel***. Dodatkowo, w związku z aktualną sytuacją, masz możliwość zaplanowania podróży z gwarancją pełnego zwrotu wpłaconych środków.

Źródło: podroze.onet.pl

Czym jest "Dekalog bezpiecznego turysty"?

#zrodlo
"Dekalog bezpiecznego turysty" to rekomendacje Polskiej Organizacji Turystycznej dla osób planujących wyjazdy w celach turystyczno-wypoczynkowych, wydane po uzgodnieniach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

Kobiety na motocyklach, trudna trasa i wielka przygoda

#zrodlo
Kręte andyjskie tory, offroad, idealna pogoda, czasami świetne jedzenie, czasami jego brak, niesamowite widoki i tylko kobiece towarzystwo. Odeta Moro pokazuje swoje motocyklowe oblicze i porywa nas w podróż na dwóch kółkach po malowniczych trasach Chile, Boliwii i Argentyny. Zapraszamy do obejrzenia programu pt. Niech to szlak.

Źródło: podroze.onet.pl

Kolejne groźne wypadki w Tatrach. Interweniował śmigłowiec

#zrodlo
Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca przetransportowali do zakopiańskiego szpitala dwóch mężczyzn poszkodowanych w wypadkach, do których doszło w niedzielę w Tatrach - do jednego w rejonie Zawratu, a do kolejnego pod Szpiglasową Przełęczą.

Źródło: podroze.onet.pl

Turyści znów masowo ruszyli w Tatry. Tłumy nad Morskim Okiem

#zrodlo
Tatry ponownie pełne są turystów, których przyciągnęła sprzyjająca wędrówkom słoneczna pogoda. Tłumy było widać szczególnie na najpopularniejszych szlakach, czyli m.in. na drodze do Morskiego Oka. Mimo dobrych warunków w weekend zdarzyło się kilka wypadków.

Tagi: Tatry
Źródło: podroze.onet.pl

Na co wystarczy 1000 plus? Kilka obiadów albo przejazd pociągiem nad morze

#zrodlo
Bon turystyczny 1000 plus ma być dofinansowaniem wakacji dla niemal siedmiu milionów Polaków. Co prawda pieniędzy nie dostaniemy do ręki i będziemy mogli je wydać głównie na noclegi, ale sprawdziliśmy, ile wakacyjnych wydatków może pokryć tysiąc złotych, który potencjalnie zaoszczędzimy.

Tagi: Niemcy, Plus
Źródło: podroze.onet.pl

Słona kara za rzymskie wakacje. Turyści chcieli zobaczyć słynną fontannę

#zrodlo
2 tys. euro kary zapłaciła para niemieckich turystów w Rzymie za to, że zwiedzała miasto, a po przyjeździe do Włoch nie poddała się obowiązkowej kwarantannie, wymaganej z chwilą przekroczenia granic kraju. Teraz muszą ją odbyć pod nadzorem.

Źródło: podroze.onet.pl

Lanzarote – wyspa słońca i wina

Jedna z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Co warto wiedzieć i co warto zobaczyć na Lanzarote?

Źródło: podroze.onet.pl

Nie tylko góry w „kraju gór”

#zrodlo
Kanada to kraj zróżnicowany i piękny. Zapewniający turystom pełną paletę widoków i atrakcji. Co zobaczyć w Kanadzie? Kiedy jechać? Podpowiadamy.

Tagi: Kanada
Źródło: podroze.onet.pl

Koniec kwarantanny we Włoszech, czyli kluczowy etap otwarcia kraju

#zrodlo
"Koniec kwarantanny" - tak rzymski dziennik "La Repubblica" podsumowuje w poniedziałek w nagłówku dalsze odmrażanie gospodarki kraju po 2 miesiącach zamknięcia. Od tego dnia wznawia działalność 800 tys. firm, lokali gastronomicznych i usługowych oraz sklepów.

Źródło: podroze.onet.pl

W Nigerii zarekwirowano brytyjski samolot, który złamał zakaz lotów

Minister ds. lotnictwa Nigerii Hadi Sirika poinformował w niedzielę, że władze podjęły decyzję o zarekwirowaniu samolotu brytyjskiego prywatnego operatora FlairJet w związku ze złamaniem zakazu lotów komercyjnych do Nigerii w trakcie epidemii koronawirusa.

Źródło: podroze.onet.pl

Papieskie ścieżki - wędrówka śladami Jana Pawła II

#zrodlo
Dzisiaj mija 100 lat od urodzin Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, który w 1978 roku został papieżem. Wędrówki jego śladami w Polsce, to nie tylko okazja do zobaczenia miejsc związanych z życiem jednego z największych Polaków we współczesnych czasach, ale także pretekst do refleksji nad losami tej części Europy. Odwiedzając miejsca związane z życiem Karola Wojtyły, trudno uciec od kontekstu historycznego i kulturowego czasów, w których żył, mieszkał, pracował i odpoczywał w Krakowie i jego okolicach.

Tagi: Kraków, Azja, Lada
Źródło: podroze.onet.pl

Oto najbardziej przejrzyste jezioro w Polsce

#zrodlo
Jeziora w Polsce - gdzie woda jest najczystsza? W Jeziorze Jasne (na Pojezierzu Iławskim) woda jest tak czysta, że światło dociera na głębokość 14-15 metrów.

Tagi: Jasło, WOŚP
Źródło: podroze.onet.pl

Co odstrasza kleszcze? Zobacz, co zabrać na weekendowy wyjazd

#zrodlo
Przygotowujesz się do wyjazdu na weekend nad jeziorem, planujesz wyprawę w góry lub rezerwujesz nocleg nad polskim morzem? Bezpieczny wyjazd do każdego z tych miejsc wymaga przemyślanego pakowania walizki. Czy tego chcesz, czy nie, ochrona przeciwsłoneczna to dzisiaj kropla w morzu potrzeb, ponieważ już kolejny rok z rzędu nie obędzie się bez czegoś, co odstrasza kleszcze.

Tagi: Kleszcze
Źródło: podroze.onet.pl

Turysta pojechał na wakacje. Zignorował zagrożenie epidemii

#zrodlo
Turysta z Nowego Jorku po przybyciu na Hawaje nie odbył obowiązkowej kwarantanny. Tarique Peters zaczął publikować swoje zdjęcia na plażach, w tym słynnej Waikiki w Honolulu. Grozi mu do 5 tys. dolarów grzywny, lub nawet rok pozbawienia wolności - podaje Fox News.

Źródło: podroze.onet.pl

"Persowie i Polacy są do siebie podobni. Na przykład, zdejmowanie butów przed wejściem do domu". Iranka o życiu w Polsce

#zrodlo
- Ludzie, których poznałam w Polsce, są dla mnie mili, troskliwi. Są jak rodzina. Nigdy nie czułam się samotna albo tak, jak gdybym nie należała wśród moich polskich przyjaciół. Polska jest dla mnie jak drugi dom - mówi Sarah Ramezani, Iranka, która mieszka i studiuje w Polsce. W rozmowie z Aleksandrą Wiśniewską opowiada o swoim silnym związku z Polską, rzuca światło na życie na emigracji i wyjaśnia, czym jest "Isfahan - miasto polskich dzieci".

Źródło: podroze.onet.pl

Turcja w czerwcu otworzy się dla turystów

#zrodlo
Istnieją duże szanse, że tegoroczne wakacje spędzimy na tureckiej riwierze. Turcja to najchętniej wybierany przez Polaków kraj na wakacje.

Źródło: podroze.onet.pl

Ateński Akropol ponownie otwarty dla zwiedzających

#zrodlo
Od poniedziałku w Atenach zwiedzający ponownie będą mogli odwiedzić Akropol oraz 200 innych obiektów archeologicznych w Grecji. To efekt wejścia w życie pierwszej fazy "odmrażania" sfery kultury w Grecji.

Tagi: Grecja
Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Hopaj

f4up
Oferty biur podróży
Polecamy
Od 1 czerwca LOT wznawia połączenia krajowe!

#zrodlo

Z dniem 1 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie. Pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. LOT informuje na swojej stronie: W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady…

Tagi: Loty
Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami