Wiocha
Turystyka  RSS
Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji w lipcu i sierpniu

Linia lotnicza Ryanair poinformowała o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na lipiec bądź sierpień, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji.

Tagi: Ryanair
Źródło: podroze.onet.pl

Otwarcie granic to kwestia godzin lub dni

Bardzo byśmy chcieli, żeby przed wakacjami granice były otwarte, i do tego dążymy – powiedział we wtorek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Decyzja w tej sprawie to kwestia dni, a może nawet godzin – zaznaczył.

Tagi: Wakacje
Źródło: podroze.onet.pl

Seks po... afrykańsku

W plemieniu Ibo dziewica, która staje się kobietą, powinna wytłumaczyć swojej matce, czemu pozbawiła ją nagrody od przyszłego męża. Masajski wojownik baraszkujący z żoną sąsiada nie musi mówić nic. Wystarczy, że przed chatą wbije swoją włócznię.

Tagi: Masaże, Seks
Źródło: podroze.onet.pl

Branża turystyczna się odmraża? To jest fake news, nic się nie odmraża!

Gościem Beaty Tadli w programie "Onet Rano." był Bartosz Bieszyński reprezentujący szeroko pojętą branżę turystyczną w rozmowach z rządem, mających skłonić do intensywniejszych działań w celu ratowania gałęzi gospodarki, która najbardziej ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa. - Nie mam tutaj dobrych wiadomości, trochę zazdroszczę górnikom. Szkoda, że w tych pensjonatach, biurach podróży nie wydobywamy węgla, bo może nasz głos byłby słyszalny. Na 45-minutowym spotkaniu pani minister Emilewicz 30 minut patrzyła się w telefon. Może miała tam jakąś aplikację do zarządzania państwem - zastanawia się gość programu, po czym wylicza postulaty branży turystycznej.

Źródło: podroze.onet.pl

Czarnogóra otwiera granice dla Polaków

Czarnogóra będzie otwarta dla grup turystów z Polski - poinformował we wtorek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Kraj ten jako jeden z pierwszych postanowił otworzyć się na zagranicznych turystów już od początku czerwca.

Źródło: podroze.onet.pl

LOT wznawia połączenia z Krakowa na Mazury

Od 22 czerwca wznowione zostają loty na trasie Kraków – Olsztyn-Mazury. Przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, przywracają to połączenie po zamrożeniu lotów - poinformował PAP we wtorek rzecznik portu lotniczego Olsztyn-Mazury Dariusz Naworski.

Źródło: podroze.onet.pl

Zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2020

World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2020. Tytuł Fotografa Roku i nagrodę w wysokości 25 tys. dolarów otrzymał Pablo Albarenga (Urugwaj) za cykl Seeds of Resistance (Nasiona oporu).

Tagi: Opole
Źródło: podroze.onet.pl

Szwajcaria wprowadza aplikację do śledzenia obywateli

Izba niższa szwajcarskiego parlamentu zagłosowała za uruchomieniem w kraju aplikacji SwissCovid do śledzenia kontaktów międzyludzkich i monitorowania rozprzestrzeniania się epidemii Covid-19. Oprogramowanie powinno zostać udostępnione jeszcze w czerwcu.

Źródło: podroze.onet.pl

W Warszawie zbankrutowało biuro podróży, właściciela nie ma

Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik ogłosił wczoraj niewypłacalność biura podróży Aktywni+. Z właścicielem nie ma do tej chwili żadnego kontaktu.

Źródło: podroze.onet.pl

Nie zabieraj z lasu małych saren!

Weterynarze i leśnicy przypominają, aby nie zabierać małych saren znalezionych w trawie. "One nie zostały porzucone; są pod opieką matki" - powiedział Radosław Fedaczyński, lekarz weterynarii z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Źródło: podroze.onet.pl

Branża turystyczna na konferencji w Senacie: jak najszybciej otworzyć granice

Jak najszybsze otwarcie granic, a przynajmniej przedstawienie harmonogramu ich otwierania, a także przedstawienie strategii pomocy dla branży - takie postulaty pojawiały się najczęściej w Senacie podczas wtorkowego spotkania na temat sytuacji turystyki.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

Hel. Atrakcje dla dzieci na Helu.

Półwysep Helski należy do najpopularniejszych miejsc do wypoczynku nad polskim morzem. Jest to świetna propozycja dla rodziców zastanawiających się, jak spędzić czas z dziećmi na wybrzeżu, gdyż Hel oferuje sporo atrakcji również dla młodszych. Oto, gdzie warto się udać z dziećmi.

Tagi: Astana
Źródło: podroze.onet.pl

Hotel nad Morzem Północnym nie zaprasza gości cięższych niż 130 kg

Hotel w nadmorskim kurorcie Cuxhaven w Dolnej Saksonii nie obsłuży gości, którzy ważą ponad 130 kg. Właścicielka przybytku tłumaczy, że designerskie meble w budynku nie wytrzymują tak dużego obciążenia.

Tagi: Hotele
Źródło: podroze.onet.pl

Europa otwiera granice. Dokąd mogą wybrać się Polacy?

Otwarcie granic dla swobodnego ruchu turystycznego ogłasza coraz więcej europejskich krajów. Dla wszystkich - a szczególnie tych planujących najbliższe wakacje poza granicami Polski - zebraliśmy informacje, dokąd już można pojechać oraz dokąd będzie można się wybrać.

Źródło: podroze.onet.pl

Miejsca mocy, miejsca złe

Mogłoby się wydawać, że w dobie internetu, wszechobecnej techniki i podboju kosmosu wiara w strachy i uroki jest już tylko reliktem dawno minionej epoki. Wystarczy jednak, że zapada noc i, w sprzyjających "okolicznościach przyrody", zaczynamy odczuwać niepokój. Przyjazny dotąd świat jawi nam się niczym sceneria z horroru. Stajemy oko w oko z niewyjaśnionym. W Polsce jest wiele miejsc, w których dziwne rzeczy zdarzają się wyjątkowo często...

Źródło: podroze.onet.pl

Jezioro Mamry. Co warto wiedzieć? Co warto zobaczyć?

Jezioro Mamry? Są dwa zbiorniki wodne, które możemy w ten sposób nazywać. Wyjaśniamy, na czym polega różnica. I pokazujemy, gdzie i jak ciekawie spędzić urlop nad jeziorem Mamry.

Źródło: podroze.onet.pl

Wiceszef MSZ: różne warianty dot. otwarcia granic są rozważane; decyzje w najbliższych godzinach

Różne warianty dotyczące ewentualnego otwarcia granic są rozważane; decyzje będą ogłoszone w najbliższych nie tyle dniach, co godzinach - powiedział PAP wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Tagi: MSZ
Źródło: podroze.onet.pl

Centrum Rzymu powoli wraca do życia i czeka na turystów

"Odzyskaliśmy Rzym dla siebie, szkoda, że w dramatycznych okolicznościach pandemii" - mówi sącząc l’espresso w historycznej kawiarni "Caffe Greco" starszy mieszkaniec Wiecznego Miasta. Do centrum włoskiej stolicy wrócili na spacery ci rzymianie, którzy stronili od niego przez tłumy turystów.

Źródło: podroze.onet.pl

Szukasz ciekawych miejsc na długi weekend? Odwiedź Muzeum Nietypowych Rowerów

Ta arcyciekawa placówka znajduje się we wsi Gołąb, położonej pół godziny drogi samochodem od niezwykle popularnego Kazimierza Dolnego. Zobaczyć tam można m.in. rowery cyrkowe, poziome, bicykle, riksze i wiele innych. Każdy jednoślad można osobiście wypróbować.

Źródło: podroze.onet.pl

Łuskowce wykreślone z oficjalnej listy tradycyjnych leków

Produkty z łuskowców nie znalazły się w najnowszym, oficjalnym zestawieniu lekarstw chińskiej medycyny tradycyjnej – podały we wtorek chińskie media. Według części badaczy ssaki te mogły być ogniwem pośrednim w przejściu koronawirusa Sars-CoV-2 na człowieka.

Źródło: podroze.onet.pl

Ostatni "koronawycieczkowiec" zacumował. Spędził na morzu ponad sześć miesięcy

Po sześciomiesięcznej podróży ostatni z wycieczkowców, na którym znajdowały się osoby zakażone koronawirusem zawinął do portu. Do ostatniego dnia rejsu pozostało na jego pokładzie tylko osiem osób. CNN zwraca uwagę że jego goście wrócą do zupełnie innego świata.

Tagi: Podróże
Źródło: podroze.onet.pl

Węgry w piątek otwierają granicę z Chorwacją

Węgry otworzą od piątku granicę z Chorwacją i po wjeździe z tego kraju nie trzeba będzie przechodzić kwarantanny – poinformował w środę minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto na Facebooku.

Źródło: podroze.onet.pl

Będzie nowy bon na wakacje: 1000 zł na program "Sportowe Wakacje Plus"

Za kilka dni ogłosimy szczegóły nowego programu "Sportowe Wakacje Plus" - poinformowała w środę w Bydgoszczy minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Podkreśliła, że rządowi bardzo zależy na zdrowym spędzaniu czasu przez społeczeństwo w dobie epidemii.

Źródło: podroze.onet.pl

Czy Polskie Linie Lotnicze LOT zbankrutują? Pracownicy zaniepokojeni

Gościem Odety Moro w programie "Onet Rano." była Agnieszka Szelągowska ze Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego LOT. Opowiedziała o obawach o los firmy i pracowników w związku z utworzeniem nowej spółki LOT Polish Airlines, które może być zapowiedzią upadłości narodowego przewoźnika przy jednoczesnym braku informacji ze strony zarządu.

Źródło: podroze.onet.pl

Długi weekend czerwcowy. Gdzie warto pojechać i jak spędzić czas?

Długi weekend w czerwcowy jest całkiem dobrym pomysłem na wyjazd, szczególnie dla oszczędzających swoje zasoby urlopowe. Biorąc tylko jeden dzień wolnego, możemy pozwolić sobie na 4-dniowy wypoczynek. To wystarczająca ilość czasu, aby zorganizować wycieczkę bliżej lub dalej od domu. Oto kilka pomysłów i miejsc na długi weekend w czerwcu.

Źródło: podroze.onet.pl

Austria otwiera granice dla Polaków, urlop nad Adriatykiem będzie możliwy

16 czerwca Austria ponownie otworzy swoje granice dla obywateli 31 państw europejskich, w tym Polski oraz zniesie wymóg kwarantanny dla podróżujących - zapowiedział dziś w Wiedniu, szef MSZ Alexander Schallenberg. Jest to kolejny kraj który łagodzi restrykcję dotyczące podróżowania. Tegoroczna podróż na wakacje nad Adriatyk, będzie możliwa bez przeszkód.

Źródło: podroze.onet.pl

Biuro podroży oferuje urlop w hotelu "tylko dla Czechów"

Czeskie biuro podróży oferuje swoim klientom wyjazdy zagraniczne, podczas których będą oni mieszkać w hotelach zarezerwowanych w całości dla Czechów - podaje w środę portal Aktualne.cz. Nowa oferta wynika z zapotrzebowania na rynku – przekonuje organizator wyjazdów.

Źródło: podroze.onet.pl

Od 15 czerwca uproszone kontrole na granicy z Niemcami

Szef MSZ Niemiec Horst Seehofer zapowiedział w środę zniesienie kontroli granicznych od 15 czerwca na przejściach ze Szwajcarią, Francją, Austrią i Danią. Kontrole mają zostać złagodzone na innych granicach, m.in. z Polską i Czechami.

Źródło: podroze.onet.pl

Bieszczadzka Kolejka Leśna w czwartek rozpoczyna tegoroczny sezon

W czwartek Bieszczadzka Kolejka Leśna (BKL) rozpoczyna tegoroczny sezon turystyczny. Dla podróżnych w związku z pandemią koronawirusa wprowadzono obostrzenia sanitarne, m.in. w każdym wagoniku będzie mogło podróżować nie więcej niż 20 osób.

Tagi: Turystyka
Źródło: podroze.onet.pl

Suntago Wodny Świat ogłosiło datę otwarcia

W związku z wprowadzeniem IV etapu odmrażania gospodarki, park wodny Suntago zostanie ponownie otwarty 18 czerwca br. Jak poinformowano, wprowadzono szereg zabezpieczeń, które mają na celu zapewnienie w pełni bezpiecznego pobytu na terenie obiektu.

Źródło: podroze.onet.pl

reklama
Hopaj

f4up
Oferty biur podróży
Polecamy
Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu


Linia Wizz Air ogłosiła nową trasę z Krakowa do Sztokholmu. Nowe połączenie zacznie działać od 16 lipca. Loty będą odbywać się 3 razy w tygodniu. Bilety dostępne są w sprzedaży na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ, a ich ceny zaczynają się już od 89 złotych w jedną stronę. Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczyna w Wizz Air…

Źródło: nawalizkach.com.pl

reklama
Wiocha

Prointegra
Kontakt z nami